Jump to content
Българският форум за музиканти

Metallica-sweet Amber (вокален кавър)


james-assya

Recommended Posts

Не знам дали му е мястото и времето, но понеже нищо никога не съм пускала тук, реших да сложа този кавър на Металика отпреди време, който имам записан. Не е кой знае колко претенциозен, записах го на един път, но ще ми е интересно да чуя мнението ви. Всъщност това е втория ми запис въобще, все още съм начинаеща, така че съвети всякакви приемам. :greenball:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Carpe Diem по-добре е станало, според мен защото повече ти отива на гласа. Sweet Amber и въобще целия албум е доста груб и гаражен и някакси женски вокали 'ич не ми се връзват. Load и Reaload са по-подходящи и действително звучи много интересно.

Имам чувството обаче, че като че ли си стискаш гърлото и излиза малко особено, пробвай да не го правиш :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мислех че Carpe Diem е по-зле, защото бях болна и малко фалшиво ми звучи гласа на места. Това за женските вокали съм го чувала и друг път, някои много се кефят, други въобще не им допада, но съм решила да си отстоявам позицията. Да прав си че отвреме намвреме нещо не го правя както трябва това с гърлото, особено , понякога е търсен ефект но понякога просто се прецаквам. Благодаря за мненията :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като виден и искрен фен на Металика, реших и аз да кажа няколко слова отностно кавъра. Първо, искам да те похваля за изпълнението, независимо че Shit Anger-а не ми е сред любимите албуми на Металика, но пък си избрала песента с най-запомнящият се (основен) риф! Отностно гласа ти - бъди себе си, имай Джеймс за опорна точка, но се отпусни повече, мисля че ще окаже много голямо влияние! С две думи, доста прилична работа се е получила, само напред и упехи!

 

Поздрави!

 

Юли :mellow:

Редактирано от Ulian_Borisov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!!! Да и аз забелязах, че на едно място звучи все едно пея Shit Amber, а не Sweet Amber. -_- Не знам как се е получило. Колкото до това, не имитирам Джеймс, просто си го обичам, така ми харесва да пея, затова обичам именно Джеймс. Когато го чух за пръв път ди помислих това е което винаги съм искала да чуя. :mellow: И пак благодаря за коментара. :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Направи кавър на Fight fire with fire, там си реве за женски вокали... или Blackened.

 

Но иначе подкрепям Yves. Албума е някак странен и не е за женски вокали. Виж, Fade to black ще е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе да ти кажа, не бих го слушал втори път, но поне звучи по-добре от оригинала, както от всичко в St. Anger, така че май проблема не е в теб. :D :D

 

Иначе сериозно, изпълнението ти ми харесва, и не съм съгласен с тези, които казват, че гласа ти не е подходящ, даже според мен си звучи супер. Само че дай нещо от друг техен албум. :D Запиши отново Carpe Diem, защото както казваш на места не е ОК, но все пак е >>>>>>> St. Anger. :D

 

 

П.П. Надявам се да не се сърдиш, но на места произношението ти, особено на Carpe Diem, е леко забавно. :metalist: В добрия смисъл на думата. :)

Редактирано от Opeth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, вие момчета, :D няма граници за женски или неженски вокали, знам че може и да не харесва на всички как звуча, знам че далеч още не е професионално, но не бих разделила албумите на подходящи за женски и неженски вокал. На мен ми харесва да пея така, доставя ми удоволствие и смятам да работя още в тази посока, иначе идеята ти за кавъри на Blackened и Fight Fire To Fire са интересни, макар тях да не ги виждам като най-"женските", както се изразявате, вокали. Fade To Black e също добро предложение, винаги съм мислила да я изпея, но си избирам песен в зависимост от настроението, в което съм на мига и това което ми се пее. :metalist:

 

това беше за The Yves и Yo The Real

Редактирано от james-assya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за разбъркания ред на отговаряне, но докато пишех е бил сложен нов коментар, а бих искала да отговарям на всеки и за това се получи малко объркване в реда както и два пъти пост от мен...

 

Благодаря на Opeth за мнението, радвам се, че ти харесва звученето, жалко, че не харесваш албума, аз го обичам. Не се сърдя за произношението наистина като пея понякога ми се чува че Джеймс ги прозинася по-различно думите и инстинктивно като съм пяла дълго време с него свиквам малко да ги изкривявам. Колкото до Carpe Diem да май трябва да я запиша пак някой път, че с тоя болнав глас, личи си както се казва, но пък не обичам да пея два пъти едно и също така че ще го оставя за по-нататък сега ще пробвам нещо друго. Дори на Sweet Amber се получи нещо доста интересно, не знам как, някакво изкривение се е получило при записа но един от пътите, в които го изпявам звучи Shit Amber вместо Sweet Amber. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за Blackened и Fight Fire with Fire беше шега. Просто да ти покажа, че някои песни просто не могат да се изпеят от момиче. Представяш ли си минава Battery и очакваш Master и почва с един такъв писклив глас... ррр... дори и балади като One/Sanitarium/Unforgiven не стават да се пеят от момиче. Просто е с много тъмна атмосфера и не става. Sweet Amber съм я слушал веднъж - във филма им и той целия е един такъв - на по 40 са (тогава) и се правят на бой-банда. Няма как да го направиш.

 

Но ми хареса. Имаш глас, явно е, че си се занимавала с музика, но избери нещо по-подходящо. За настроения - имаш право, но според мен повече би ти се пяло ако някоя песен ти се забие в главата. :metalist: При мен винаги се забиват различни всеки ден, затова успех, дано уцелиш с забиването. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Има жени с по-мъжествен тембър от все още немутиралият глас на самия теб, така че недей с лека ръка да раздаваш присъди :D

Аз и до ден днешен не мога да повярвам, че Анджела от Арч Енеми е жена :blink:

 

Това, че на теб не ти се вижда пригодно една жена да пее нещо пяно от мъж, и обратното, далеч не значи, че няма да стане добре. Аз също съм мислел така, но се е случвало да стана на глупак пред самия себе си :D

Последния пример, оборващ твоята теза видях онзи ден, когато в предаването на Васко Кръпката по Скат излезоха едни дечурлига на 14 години от Нови Пазар...вокалистките бяха 2 момета от по метър и двайсе, обаче така бяха барнали песни на Ахат примерно, че с ръка на сърцето ти казвам - повече ми хареса от оригинала.

 

Така че недей съди книгата по корицата..."музиката за тва е голема работа...мой човек"...щото при нея ограничения нема :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги и като Сандра от Guano Apes, но това са рядки явления. И по-добре да ги няма.

А на мен гласа си ми е доста мутирал... не крайно, но достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за Blackened и Fight Fire with Fire беше шега. Просто да ти покажа, че някои песни просто не могат да се изпеят от момиче. Представяш ли си минава Battery и очакваш Master и почва с един такъв писклив глас... ррр... дори и балади като One/Sanitarium/Unforgiven не стават да се пеят от момиче. Просто е с много тъмна атмосфера и не става. Sweet Amber съм я слушал веднъж - във филма им и той целия е един такъв - на по 40 са (тогава) и се правят на бой-банда. Няма как да го направиш.

 

Но ми хареса. Имаш глас, явно е, че си се занимавала с музика, но избери нещо по-подходящо. За настроения - имаш право, но според мен повече би ти се пяло ако някоя песен ти се забие в главата. :) При мен винаги се забиват различни всеки ден, затова успех, дано уцелиш с забиването. :)

 

 

Ми аз затова неможейки да си представя песните на Металика изпяни от някакъв просто писклив гласец, се старая да не го правя. :thx:

Благодаря, не съм се занимавала професионално с музика, самоука съм, но се старая. А за забиването ;) в бъдеще ще видим. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.