Jump to content
Българският форум за музиканти

Реставрация на още една кремонка за дар


Recommended Posts

Eдин наш съфорумник ми писа на лична че има стара електрическа Кремона, която иска да дари с цел възстановяване и да се подари на някой начинаещ. Също предлага и допълнително някаква сума за закупуване на нови части. Колеги, нека се организираме и да дадем живот на още едни стар инструмент, който да влезе в употреба отново. Надявам се самия той (съфорумника) да пише тук с повече подробности относно инструмента си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Аз съм собственика на кремонката. Китарата е в окаяно състояние, но все пак тук има и магьосници. Давам я без да ми мигне окото.

Ех защо нямаше такива хора едно време когато мнооого ми се свиреше а нямаше пари...

 

Та на темата - Готов съм да даря Кремонката и може би един Zoom 505 II който е идеален за начинаещ китарист (като мен). Ако новия ми процесор пристигне и всичко е наред, зуума също влиза в комплекта за подарък.

 

От сега казвам че по кремоната ще има много работа - на първо време боядисване (цялата е в лепенки, дори и по грифа) и нови адаптори. Ако адапторите не са много скъпи (50-60 лв) поемам ангажимента да ги заплатя лично.

 

Китарата е в София, кв. Гоце Делчев който иска да заповяда да я види/вземе/пием по 1 бира/подрънкаме малко :girl_witch:

 

Искам да видя още детски усмивки :greenangel:

 

П.С. И китарата и Зума са ми подаръци от добри батковци. Тъй като вече и аз съм голям и мога да си позволя по-качествени неща искам тези да заминат по веригата и някой да им се радва така както аз им се радвах едно време.

Редактирано от jkolarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер и евала :girl_witch:

 

Нека модераторите да отделят последните 3 мнения в отделна тема, за да са прегледни нещата. Също така предните 4 може да се изместят в една съседна тема по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами нищо не е станало, подпира стената в къщи. Никой не се е свързал с мен.

Както казах мога да я занеса някъде ако не ви се разкарва...и така. Просто някой да прояви интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така! Отделихме темата, за да не се омешват двата проекта излишно.

Нека за тази някой друг да е координатор. Или поне някой друг да се разхожда, че аз нямам много време за това.

На първо време нека smartpeter да каже дали му се занимава с прегледа и евентуален ремонт по грифа И на тази китара или да потърсим за нея друг доброволец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да се наема с ремонт на екелтрониката и оправяне на грифа. Имам и два сингъл адаптера. Имам и 50тина сантиметра прагчета. Ако някой помогне с финанси ще докупиме остатъка.

 

Само да има кой да опраиви боята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем за прагчетата, аз ще ги поема.

Аз може би ще намеря кой да я боядиса. Ще пиша като имам повече информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да добавя 1 или 2 хъмбъкера, в зависимост от това в каква конфигурация ще са и ще съдействам за хардуера (бридж,ключове,капачки за потенциометри и т.н.). Имам от къде да поръчвам такива екстри на добри цени.

Предлагам да се направят снимки, за да се прецени какво още е наложително да се смени, но досегашната практика с подобни китари показва че всичко е за смяна освен дървото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така! Отделихме темата, за да не се омешват двата проекта излишно.

Нека за тази някой друг да е координатор. Или поне някой друг да се разхожда, че аз нямам много време за това.

На първо време нека smartpeter да каже дали му се занимава с прегледа и евентуален ремонт по грифа И на тази китара или да потърсим за нея друг доброволец.

 

Мога да я прегледам, но едва ли ще мога поне в момента да правя нещо по нея! Имам доста ангажименти и няма да е възможно да отделя достатъчно време! Ако не се намери желаещ да лакира грифа върху който работя мога да поема и лакирането му! В тоя форум има и други лютиери, ето сега е момента да помогнат ако наистина желаят! Не го казвам с ирония - точно обратното!

 

Нека да се оформят две отделни групи - така може би ще е по добре и по интересно!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да тръгне тоя проект, трябва някой да се захване с него и да го движи напред, иначе нищо няма да се получи :greenball: . За предпочитане - собственикът на Кремонката.

Уви, аз личино нямам лютиерски умения, така че не мога да се включа в тази част. Това с което мога да помогна е:

1. Предлагам full-loaded тяло от Ария Про 2 (тип Стратокастер) или каквито части могат да се вземат от него (за съжаление самото тяло е от шперплат, което не е много гот, макар че сигурно е по-готино от оригиналното на Кремоната :thumbs_up: ) - 2 сингъла Ария (бели), един хъм(черен), бял пикгард, 5 позиционен ключ, 6 броя ключове, 2 потенциометъра с врътките (бели) и тремоло (каквото едва ли ще се инсталира на Кремонката :curse: ). Не знам дали може да се ползва нещо, но ако може - казвайте.

2. Мога да поногна с някакво финансиране (за части или за лютиер), стига проектът да тръгне :curse: .

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разхождането няма проблем - имам кола и свободно време, така че мога да я занеса при някой/някъде.

Само да има желаещи да се захванат с тази нелека задача.

 

Бих се заел да съм координатор, но не ви познавам повечето и няма да мога да намеря правилните хора.

Ако някой ги организира от тук и аз да ги посещавам - няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.