Jump to content
Българският форум за музиканти

избор на ел китарка


zerodollarz

Recommended Posts

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

^ Жалко е това, че с няколко месечен опит и чул-недочул от незнайно къде даваш такива категорични оценки и извеждаш разни фундаментални заключения. Не съм видял дори професионалните музиканти от форума да се изказват толкова категорично за нещо, въпреки че с това си изкарват хляба и го правят от години, да не кажа десетилетия. А ти отде го извади толкова голям направо не ми е понятно :)

 

Не че се впечатлявам особено от мненията ти, нито пък ми пречат, ама някой по-лековерен ще ги приеме за чиста монета и ще направи извод, който може да не съответства нито с неговите желания, нито с реалността.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е разликата пък в характерите - аз съм категоричен и особено в избора на "ел китарка" имам достатъчен опит да му помогна. А тези, които ти споменаваш като "хора, които с това си вадят хляба" ги уважавам точно заради мълчанието им. Аз съм с много грешен характер, но пък това ме прави уникален. Или пък не, зависи какви хора познаваш. А сега да спрем оф-а.

 

Пък от композиране не разбирам. Казах само, че в днешно време всички сола са поне наполовина еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и моят съвет:

 

Купи си Richwood!

 

..или поне задължително отиди и ги пробвай.

 

Говоря за страт модела(този от 390лв, не съвсем евтиния от 200 и нещо).

Защо съм с останал с такива впечатления от тази марка можеш да откриеш чрез търсачката.

Плюс това ти се вписват в бюджета.

 

 

Чуй там, където се свири чиста китара(дисторшън частта е някакъв гаден драйв) на видеото, за да чуеш тона й.

 

Ще се спра само на факта, че тялото на този модел е от масивно дърво, swamp аsh или елша, и е направено от 2 или 3 парчета, която екстра ще намериш на много малко от конкурентните(по пари) модели.

Някои от моделите са и с натурален финиш(прозрачен лак), което прави горното твърдение още по-лесно за доказване :).

 

ПС: От китарите, кото в началото споменаваш, само ямахата е с тяло от елша, което предвид черния лак, не знам до колко е сигурно. БС рич-а е от нискобюджетното дърво Агатис, а беринджъра дори самия производител не казва от какво е. Повечето Ibanez в тоя клас са или от липа(дърво, свързано със солистичната инструметнална музика, но често недолюбвано за друга музика), или от някакви композитни материали. Виждал съм и много евтини китари от MDF или шперплат.

 

За Richwood-а (понеже съм пробвал 5 от този модел до сега), мога да ти гарантирам, че като за толкова евтина китара, ще ти прави доста приятен гъдел като свириш чисто с нея - нещо, с което малко евтини китари могат да се похвалят.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^+1 Ето ти го човека с опит.Иначе освен това, аз съм за Ямахата

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи след всичките мнения се убедих да взема ямахата или Ibanez GRG170DX една втора ръка или нов ако изпрося 50 лв ,

та сега много тъп въпрос , но до сега съм се докосвал само до преебани китари и като ти се набие в очите еедин дефкт и почваш само за него да гледа....

та прагчетата трудно ли се изтъркват ;) тъпо но да :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^GRG170 е китара, направена от липа(basswood), при това евтина липа, която бих ти препоръчал само ако ще пилиш сола с доста дисторшън на нея. За по-класически рок звуци и по-богат тон, не бих ти препоръчал този материал, особено в този ценови клас.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ти казаха Cort, можеш да прегледаш нета и за това:

http://www.thomann.de/gb/cort_z42_wr.htm

Никога не съм свирил на такава, но поне на спцификации изглежда обнадеждаващо.

Не можах да намеря други модели на Cort за под 200 евро, които да са направени от друго освен агатис или липа.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A аз да попитам в такъв нисък ценови клас май и от махагона не може да се очаква много, или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся ще вземете да ми се смеете,ама тъкмо е станал въпрос за дървото...а форума е затова да се пита нали? :)

 

Що махагона е най - доброто дърво и всички искат китарите им да са от махагон?Ясно заради звука,ама защо махагона вади най - добрия звук а не липата,тополата,клен,орех или нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не казва, че махагонът е най-доброто дърво.

Просто си има свой характер, който върви много добре за някои неща.

Той има "дървесен" звук. Най-известен при солидбоди китарите може би е в резултат на популярността и звука на гибсъните.

Но например много от класическите фендер страт или телекастер звуци са постигнати с тяло от елша или swamp ash.

При фендерите има голяма разлика в звука и от дървото, от което е направен фингърборда, като китарите с фингърборд от клен имат доста по-звънлив тон.

 

Липата e била ужасно популярна при бума на суперстрат китарите през 80-те.

Тя има тон, който е доста среднист и пробива хубаво, когато се свирят сола.

Много ползвано дърво в инструменталната солистична музика.

Разбира се, липата няма звука на махагона елшата или shamp ash, поради което почитателите на класическите рок и метъл звуци не я харесват много.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не казва, че махагонът е най-доброто дърво.

Просто си има свой характер, който върви много добре за някои неща.

Той има "дървесен" звук. Най-известен при солидбоди китарите може би е в резултат на популярността и звука на гибсъните.

Но например много от класическите фендер страт или телекастер звуци са постигнати с тяло от елша или swamp ash.

При фендерите има голяма разлика в звука и от дървото, от което е направен фингърборда, като китарите с фингърборд от клен имат доста по-звънлив тон.

 

Липата e била ужасно популярна при бума на суперстрат китарите през 80-те.

Тя има тон, който е доста среднист и пробива хубаво, когато се свирят сола.

Много ползвано дърво в инструменталната солистична музика.

Разбира се, липата няма звука на махагона елшата или shamp ash, поради което почитателите на класическите рок и метъл звуци не я харесват много.

 

а какво ще кажеш за дървото sapele?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм и на Ибанеца, и на Корта, който Евтим показа, и на Ямахата.Лично за мен Корт-ът ги бие и двете и то с преднина.Като звук, като удобство и като характеристики.Всичко е субективно обаче.И редовното бла-бла : ако имаш възможност отиди и пробвай китарата преди да я купиш.Не се ограничавай и не подхождай предубедено.Също така и не се съобразявай изцяло с мненията в темата.Всичко си е субективно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво ще кажеш за дървото sapele?

 

Нямам опит с него, но предполагам че и то има някакъв негов си звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.