Jump to content
Българският форум за музиканти

Достойнство или жълти стотинки?


Recommended Posts

Ами по мое скромно мнение, рокаджиите ще почнем да взимаме добри пари, когато предложим на пазара продукт, равен по качество на този на чалгаджиите. Защото аз досега не съм чул една Бг група, която, наживо или на запис да няма мноооого! забележки... включително и своята собствена група. Да не говорим за реклама, телевизии и т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тоВа ще стане,когато хората от "сенчестият :P бизнес" решат да си изперат парите в рок индустрията :)

Редактирано от Drums_master
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,вече почваме да се повтаряме всички май...тая тема я има и се вика "що псуваме чалгията а те ни минават":P :read:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, всички сте Лайв свирци, аре да се делим от изпълнителите на касетофон. В посочената тема сме си написали доста работици...

 

Номера е да не се ебаваме помежду си...

 

Който иска да се включи активно в т.н. шоубизнес (според мен несъществуващ) да си приготви няколко хиляди пари и да почва.

Наема се ПР, Прави се клип (цената според качеството), истински записи(цената според качеството), денонощно висене по 'секви теливизийки и радиостанции, където обясняваш какво точно казваш с твоето изкуство за неразбралите (всъщност никога нечулите те зрители - слушатели). И така след година висене напред назад може да станеш най големия пръдльо (ако представяш пръдните си)* в света.

 

Който ги е инвестирал тия пари и време, има право да иска да си ги избие.

А тия които ги нямаме дайте да не се ебаваме на нашия етаж. Естествено да държим под око и околните, а като дойде време за удар - пожелавам късмет на желаещите да участват.

 

 

Майкъл Мур кандитатира за сенетор един фикус (горе-долу по посочената схема)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина темата е дъвкана вече... Аз продължавам да си държа на мнението. Искате ли да ми предложите 10 перфектно записани песни, със смислено съдържание и текст, няма да говорим за клип, издържани като аранжимент и т.н... от рок-сферата? Аз мога да се сетя за доста такива от поп-фолка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина темата е дъвкана вече... Аз продължавам да си държа на мнението. Искате ли да ми предложите 10 перфектно записани песни, със смислено съдържание и текст, няма да говорим за клип, издържани като аранжимент и т.н... от рок-сферата? Аз мога да се сетя за доста такива от поп-фолка.

примерно албума на SJK :read: ...супер е,по западните стнадарти е,и кво?да не са забогатели случайно пичовете?въпроса е след като направиш едно добро нещо кво става?кой наистина кани метъли на партита?на стадиони преди мачове?кой снима реклами за бира с музиканти от тежката сфера?да не са поканили от"Ариана" Буги Барабата да снима реклама?ае,моля ти се...Стефане,по принцип си прав че рока и метъла просто не са на ниво у нас,но има и изключения а тези изключения не се возят в мерцедеси като чалга-певиците от посредтвена величина,тъй че все пак въпроса е и в условията...и затова са озлобени,гладни и гадни свирещите тежка музика и затова са на полупрофесионално ниво,което никога няма да надскочат...колкото повече пари наливаш в музика,толкова по-вътре си в нашите мили родни условия.Мутри-метъли не съм срещал,а съм срещал и познавам лично немалко такива :godbless:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aй ай все едно и също се говори в този Форум.

...А и споменатите Хонорари на Чалга Певиците за "половиния час" са СИЛНО завишени :godbless:

 

Крайно време е всеки да погледне в Собствената си чиния и да се оправя сам,а не да гледа и да завижда,как другите печелят.

:read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина темата е дъвкана вече... Аз продължавам да си държа на мнението. Искате ли да ми предложите 10 перфектно записани песни, със смислено съдържание и текст, няма да говорим за клип, издържани като аранжимент и т.н... от рок-сферата? Аз мога да се сетя за доста такива от поп-фолка.

за смисленото съдържание не съм на това мнение.нито една поп-фолк песен не може и не трябва да бъде сравнявана в смислово отно6ение с рок музиката.искам да кажа 4е темите които 4алга музиката засяга са много по-общи,при рока са доста абстрактни,разнообразни и пове4ето песни в този стил позволявят обширно разгръщане на идеята на текста като цяло.И може би рок музикантите се обвинявят помежду си относно краденето на музика,но по мои наблюдения във сферата на фолка се крадат много пове4е текстове.Или с две думи казано- 4алгата, разглеждана в текстово-идеино и темати4но отно6ение е нонсенс.

А за клиповете този стил вси4ки знаем 4е Spicе Platinum могат да ги съдят за авторски права.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aй ай все едно и също се говори в този Форум.

...А и споменатите Хонорари на Чалга Певиците за "половиния час" са СИЛНО завишени :godbless:

 

Крайно време е всеки да погледне в Собствената си чиния и да се оправя сам,а не да гледа и да завижда,как другите печелят.

:read:

приятелю,тук никой не засяга темата за завистта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Drums_master Публикувано на Dec 12 2005, 02:45 PM

  Би било логично,повечето вложени средства да значат по-качествен продукт ! 

Не говоря за видео-клипове или за качеството на записа, що се отнася до студийната обработка. Говоря за суровия материал, зависещ само от музикантите.

Katsko Публикувано на Dec 12 2005, 03:03 PM

  QUOTE (Steff @ Dec 12 2005, 03:40 PM)

Наистина темата е дъвкана вече... Аз продължавам да си държа на мнението. Искате ли да ми предложите 10 перфектно записани песни, със смислено съдържание и текст, няма да говорим за клип, издържани като аранжимент и т.н... от рок-сферата? Аз мога да се сетя за доста такива от поп-фолка. 

 

 

примерно албума на SJK  ...супер е,по западните стнадарти е,и кво?

Извинявай, Katsko, кои са SJK?

От друга страна... не съм много в час с метъла, ама в момента се сещам само за една група, която е направила пари от метъл-Pantera. Те също не свирят по частни партита. Само че там нивото е убийствено... Българските музиканти можем само да си мечтаем да РАЗБЕРЕМ как точно се свири по този начин, а да го направим-според мен е почти невъзможно. Доколкото знам, останалите метъл банди на запад също не се къпят в долари, дори напротив.

Mark Avrelii Публикувано на Dec 12 2005, 03:32 PM

  QUOTE (Steff @ Dec 12 2005, 02:40 PM)

Наистина темата е дъвкана вече... Аз продължавам да си държа на мнението. Искате ли да ми предложите 10 перфектно записани песни, със смислено съдържание и текст, няма да говорим за клип, издържани като аранжимент и т.н... от рок-сферата? Аз мога да се сетя за доста такива от поп-фолка. 

 

 

за смисленото съдържание не съм на това мнение.нито една поп-фолк песен не може и не трябва да бъде сравнявана в смислово отно6ение с рок музиката.

Добре! Кажи ми, ти лично в смисъла на колко фолк песни се опита да вникнеш? Колко текста си прочел, с идеята да ги разбереш? На колко аранжимента обърна внимание, за да видиш как са подредени динамически, темброво, честотно и т.н... партиите? Защото аз съм сигурен, че смяташ чалгата за нещо под достойнството ти и никога не си се заслушвал, защото тази музика за теб е осмокачествена by default!? Да не говорим, че не би могъл да отречеш това, че в съвременната Бг рок-музика е пълно с долнопробни текстове, лишени от смисъл мелодии, плагиатства и всичките тези неща, които твърдиш за чалгата... в която има не по-малко количество от същите, разбира се, но това го има във всяка една музика. Мисля, че както винаги, споровете тук се впдят на емоционално ниво, на базата на лични пристрастия, а не с анализиране и познаване на нещата, които се подкрепят или оборват... Аз не слушам чалга-с изключение на някои неща, които са направени добре и за мен са музикални образци за стила си, както и пример за други стилове, по отношение на прецизност, замисъл, изграждане на концепция на предлагане на цял един стил на пазара и съответно печалби от цялата продукция. Естествено, че е по-лесно за мутрите да влагат пари в чалгата-тя е по-близката за масите музика. Това не означава, че останалите стилове са загубени-напротив. Убеди мутрата, че ще има печалба от това, което ще му предложиш, да видиш дали няма да вложи в теб и дали няма да изкарваш пари... Само че продукта ти трябва да е напълно издържан и много качествен. Според мен ако чалгата беше това, за което я представяте, най-малкото нямаше да просъществува толкова години. Да спрем да се правим на онеправдани и да си седнем на задниците да вършим работа, това е моята концепция и не плювам по нито един стил-ни метъл, ни чалга... Виж, по въпроса за БГ-поп музиката... бих казал, че по MM2 гледам доста повече некачествени поп-фолк и чалга, отколкото по Планета ТВ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Drums_master Публикувано на Dec 12 2005, 02:45 PM

  Би било логично,повечето вложени средства да значат по-качествен продукт ! 

Не говоря за видео-клипове или за качеството на записа, що се отнася до студийната обработка. Говоря за суровия материал, зависещ само от музикантите.

Katsko Публикувано на Dec 12 2005, 03:03 PM

  QUOTE (Steff @ Dec 12 2005, 03:40 PM)

Наистина темата е дъвкана вече... Аз продължавам да си държа на мнението. Искате ли да ми предложите 10 перфектно записани песни, със смислено съдържание и текст, няма да говорим за клип, издържани като аранжимент и т.н... от рок-сферата? Аз мога да се сетя за доста такива от поп-фолка. 

 

 

примерно албума на SJK  ...супер е,по западните стнадарти е,и кво?

Извинявай, Katsko, кои са SJK?

От друга страна... не съм много в час с метъла, ама в момента се сещам само за една група, която е направила пари от метъл-Pantera. Те също не свирят по частни партита. Само че там нивото е убийствено... Българските музиканти можем само да си мечтаем да РАЗБЕРЕМ как точно се свири по този начин, а да го направим-според мен е почти невъзможно. Доколкото знам, останалите метъл банди на запад също не се къпят в долари, дори напротив.

Mark Avrelii Публикувано на Dec 12 2005, 03:32 PM

  QUOTE (Steff @ Dec 12 2005, 02:40 PM)

Наистина темата е дъвкана вече... Аз продължавам да си държа на мнението. Искате ли да ми предложите 10 перфектно записани песни, със смислено съдържание и текст, няма да говорим за клип, издържани като аранжимент и т.н... от рок-сферата? Аз мога да се сетя за доста такива от поп-фолка. 

 

 

за смисленото съдържание не съм на това мнение.нито една поп-фолк песен не може и не трябва да бъде сравнявана в смислово отно6ение с рок музиката.

Добре! Кажи ми, ти лично в смисъла на колко фолк песни се опита да вникнеш? Колко текста си прочел, с идеята да ги разбереш? На колко аранжимента обърна внимание, за да видиш как са подредени динамически, темброво, честотно и т.н... партиите? Защото аз съм сигурен, че смяташ чалгата за нещо под достойнството ти и никога не си се заслушвал, защото тази музика за теб е осмокачествена by default!? Да не говорим, че не би могъл да отречеш това, че в съвременната Бг рок-музика е пълно с долнопробни текстове, лишени от смисъл мелодии, плагиатства и всичките тези неща, които твърдиш за чалгата... в която има не по-малко количество от същите, разбира се, но това го има във всяка една музика. Мисля, че както винаги, споровете тук се впдят на емоционално ниво, на базата на лични пристрастия, а не с анализиране и познаване на нещата, които се подкрепят или оборват... Аз не слушам чалга-с изключение на някои неща, които са направени добре и за мен са музикални образци за стила си, както и пример за други стилове, по отношение на прецизност, замисъл, изграждане на концепция на предлагане на цял един стил на пазара и съответно печалби от цялата продукция. Естествено, че е по-лесно за мутрите да влагат пари в чалгата-тя е по-близката за масите музика. Това не означава, че останалите стилове са загубени-напротив. Убеди мутрата, че ще има печалба от това, което ще му предложиш, да видиш дали няма да вложи в теб и дали няма да изкарваш пари... Само че продукта ти трябва да е напълно издържан и много качествен. Според мен ако чалгата беше това, за което я представяте, най-малкото нямаше да просъществува толкова години. Да спрем да се правим на онеправдани и

, това е моята концепция и не плювам по нито един стил-ни метъл, ни чалга... Виж, по въпроса за БГ-поп музиката... бих казал, че по MM2 гледам доста повече некачествени поп-фолк и чалга, отколкото по Планета ТВ...

пи4,ако наистина толкова много разбира6 и от 4алга и от рок,както самият ти се стреми6 да покаже6 на вси4ки от този форум, зна4и трябва много добре да знае6 4е е огромно невежество да става дума за сравнение м/у двата стила.За твое сведение 4алгата ми е много добре позната от доста време,не са ми 4ужди и текстовете."Колко текста си прочел, с идеята да ги разбереш?"-само да попитам,каква друга идея мога да имам, когато 4ета каквито и да е текстове,освен да разбера за какво става въпрос в тях?Мога да вникна в смисъла на всеки един текст,стига въпросният да е написан по-подобаващ на4ин.А щом твърдиш,4е има и ка4ествена поп-фолк музика,зна4и има и ка4ествени текстове,така ли да разбирам?...Не смятам нито един музикален стил за нещо под достоинството ми-когато допринеса нещо за музиката 6те имам право да обявавам на глас от кое съм ПОВЕ4Е!сега о6те не съм!

Е,за мм2 си прав-все пак там не показват цици!.. "Според мен ако чалгата беше това, за което я представяте, най-малкото нямаше да просъществува толкова години."-не знам дали се сещаш оба4е разли4ните хора имат разли4ни виждания за музиката като цяло,така 4е ако за едни 4алгата е израз на накомпетентност,то за други може би е смисъла на живота,зна4и няма как да не съществува.по твойта логика не би трябвало по-скоро да има тежка музика-вси4ки знаем отно6ението на мнозинството към нея!

"да си седнем на задниците да вършим работа"-нали то4но за това възпрепятстване на условията за работа говорим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.