Jump to content
Българският форум за музиканти

Двойни пикапи на Squire Bullet Strat?


Мартин Кюков

Recommended Posts

30 лева за 2 wilkinson хъмбъкери от vintage v100

 

3 лева за пвц плоча

 

желание.

 

тва имах и си направих HSH конфигурация с общ тон контрол за хъмбъкерите и един отделен за сингъл койл-а

суича го оставих, харесва ми с 5 комбинации, макар и една дефазирана. китарата ти ако е булет страт значи има достатъчно кухини за 3 хъмбъкера.

 

важното което исках да кажа е че преди да седна да се занимавам нямах и на идея с какво се захващам и в процеса на работата понаучих много неща. така че давай, не мисля че има кой знае какво да счупиш което да не може да се поправи после (ако ще я преработваш за хъмбъкери де :) за друго не знам )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 лева за 2 wilkinson хъмбъкери от vintage v100

 

3 лева за пвц плоча

 

желание.

 

тва имах и си направих HSH конфигурация с общ тон контрол за хъмбъкерите и един отделен за сингъл койл-а

суича го оставих, харесва ми с 5 комбинации, макар и една дефазирана. китарата ти ако е булет страт значи има достатъчно кухини за 3 хъмбъкера.

 

важното което исках да кажа е че преди да седна да се занимавам нямах и на идея с какво се захващам и в процеса на работата понаучих много неща. така че давай, не мисля че има кой знае какво да счупиш което да не може да се поправи после (ако ще я преработваш за хъмбъкери де ;) за друго не знам )

 

30 , но от къде ? Живея в гр.Козлодуй... Т.е. не е проблем ако има в София, защото имам работа там.Другият ми въпрос е какво е ПВЦ плоча ? :D (преполагам пикгарда)

 

Поздрави, Мартин :D

Редактирано от Мартин Кюков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха е да .. хъмбъкерчетата ми ги пасна един приятел :greenangel: тук ме хвана, но мисля, че за 50-60 (а може и по-малко) да намериш същите във форума. следи секцията Продавам и все нещо ще изскочи.

а относно PVC плочата исках да кажа, че пикгарда сам си го направих, защото такъв фирмен в България няма да намериш (HH или HSH), а в нета ще ти излезнат колкото китарата. Най-възможния вариант е да направиш китарата в SSH конфигурация, защото такъв пикгард можеш да си купиш (за София поне съм сигурен), но проблема е, че се се продават само с 11 дупки, а твоята китара е с 8 винтидж стайл (визирам дупките за винтовете за прикачване на пикгарда към тялото). поради всички тези неща осъзнах в един момент, че е по-лесно да седна и да си направя сам за един ден. от резултата съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири си сега спокойно на Squier , научи основите на sweep picking-a и бързите ръчички и тогава лепни една по-сериозна китара за 700-800 лв , иначе разлика няма да видиш голяма със смяната на адаптерите поради самата конструкция на Squier , е да ще има по-плътен звук, но не и до такава степен за да забележиш по-добър звук.

Викторе.... големи съвети даваш брят... Направо влезна в бисерите...

 

Иначе за мен има смисъл да се сложи поне един хъмбъкър до бриджа... за по-малко шум при повечко гейн...

Редактирано от Zlatanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, не виждам какво от това, за което говори е супер-невярно или смешно....

Че това за суип пикинга е леко смешно ОК, но чак бисер да стане.. не заслужава.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, не виждам какво от това, за което говори е супер-невярно или смешно....

Че това за суип пикинга е леко смешно ОК, но чак бисер да стане.. не заслужава.

Навлизаме в оффтопик

 

@Евтиме имай едно на ум че може би го познавам :lol: Но както и да е ... може аз да не съм прав, така или иначе все повече се убеждавам че май аз нищо не разбирам, тъй да е... КОнец

Редактирано от Zlatanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суийп пикинги...бързи рачички ... да, съгласен съм че трябва да увладея малко по-сложните неща преди да се изхвърлям със скъпи китари, напълно доволен съм от скуайъра за парите, които съм дал и не мисля скоро да го сменям поради простата причина, че след 1 година завършвам средно образование и се почва изтичането на пари :D ... Целият замисъл на темата беше да видя дали мога да сложа хъм-а до бриджа ( и евентуално още един при грифа).Наистина съм ви много благодарен за отделеното време и за информацията, която ми стоварихте :D .Веднага щом говоря с Всевишния ( бащата :D ) относно разходите, в най-добрия случай се захващам с това малко за мен приключение :D . Да се надяваме че ще пропусне финанс и ще мога да понауча още нещо за жичкарските работи по ел. киарите. А после ... след като се сложи хъм-чето ... :):D:):rockon:

 

:yahoo:

 

Благодаря ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.