Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с китарата от скоро.


LucaTurilli

Recommended Posts

Здравейте. От скоро имам проблем с китарата от 2 месеца може би. Трептенията се предават по-струни, които не съм удрял като свиря на определени прагове. По-специално на 9-ти праг на 3-та струна и на 14-ти. На съседните прагове проблеми няма. От време на време местя нивото на струните. Струните ми бяха явно бая раждясали и тона им се променяше. Една издаваше звук дори като я заглуша с пръст и другите също и пак продължаваше да свири. До такава степен бяха кофти струните и ги смених с нови 9-ки. Обаче все още има трептенета. Явно някакъв резонанс се предава. Пробвах да вдигна струните и да ги смъкна и в двата случая без ефект. Трепти ми не само една струна ами почти всичките като ударя 9-ти праг от 4-6 трептят даже може би и 1-ва и 2-ра. Прекалено много са да ги заглушавам псотоянно и много фалшиво и кофти свиря заради тези струни. Какво предизвиква този проблем? Праговете не съм ги чистил особено и старите струни много бяха изцапани. Cort KX5 е китарата и в началото никакви проблеми нямах с нея и си беше с перфектни струни. Нещо се е променило, но само за напрашасването/изцапването и остаряването на струните се сещам. Ако нивата на адаптерите не са добре мога ли да направя по-добра настройка по някакъв по-точен начин? Освен това колко ще ми струва поправка на грифа/праговете, ако те са проблемни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм , не съм сигурен , но мисля че трябва да барнеш малко Тръс Рода . Ако не е така, нека някой по-опитен от мен да се изкаже.

Редактирано от ianev_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм , не съм сигурен , но мисля че трябва да барнеш малко Тръс Рода . Ако не е така, нека някой по-опитен от мен да се изкаже.

Но като не съм го настройвал до сега има ли опасност? Намерих го къде е. Притеснявам се да не се скъса. Най-вероятно е отхлабено. Не съм го пипал друг път. Четох, че определени ноти придават вибрации на цялата китара, но това е много странно! Прави китарите малко кофти постоянно да ги заглушаваш другите струни. Ако са близо до адаптерите също можело да правят проблем струните от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъм... Това не е ненормално, всеки китарист на света се бори с това главоболие. Някои усукват ластици около грифа, или подпъхват донапрен някъде на първите позиции(ама това само като свирят сола), други си го търпят... Просто трябва да се научиш да заглушаваш, доколкото е възможно. Това е един от недостатъците на този инструмент.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я най-добре я занеси на майстор.Тръс род-а не го закачай,ако не си сигурен,че грифа е крив.И кажи,ако можеш,като свириш без дисторшън пак ли така се чуват струни,които не докосваш?

 

P.S.Адаптерите можеш да си ги гласиш както ти е кеф.С отвертката и въртиш болтчетата.Кажи после има ли ги пак тия нежелани звуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъм... Това не е ненормално, всеки китарист на света се бори с това главоболие. Някои усукват ластици около грифа, или подпъхват донапрен някъде на първите позиции(ама това само като свирят сола), други си го търпят... Просто трябва да се научиш да заглушаваш, доколкото е възможно. Това е един от недостатъците на този инструмент.

Е за новаците това е много трудно. По-рано не го забелязвах. Освен това на 4-та струна 7-ми праг като ударя на 5-та много вибрации придава. Явно е от определени ноти, но по-рано не го усещах това. Няма как с една ръка да заглушавам едновременно и долни и горни струни между дадената която свидя. При sweep picking постоянно трябва значи да си местя ръката заедно с перцето и да заглушавам въпреки, че едновременно много бързо трябва да свиря различни ноти много сложно изглежда. Би трябвало да има начин да се премахнат тези вибрации!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако китарата ти е с тремоло, подпъхването на дунапрен (например) под пружините помага да се убият някои излишни вибрации... Иначе - заглушаване, има бая уроци в YouTube и други сайтове по темата, разгледай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи без ефекти пак се получават вибрации.

При адаптера с бриджа като свиря са малко по-силни. При адаптера при грифа не са толкова силни, но пак ги има и пречат. Адаптерите ги местя не от болтовете им ами вдигам струните, но сега има сигурно 3.0-3.5 мм и даже май е доста. Едва ли от там идва проблема. По-рано бяха на 2.0 мм и пак по-същия начин се чуваше. Учителят ми си мисли, че самите прагове може да са проблемни. Проблема не идва от ефектите 100%.

 

Няма тремоло, но най-добре ще е малко дунапрен примерно между бриджа и адаптера, до него. Стига да не заглуши прекалено много.

:) Мерси за отговорите! Очаквам и други мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъм... Това не е ненормално, всеки китарист на света се бори с това главоболие. Някои усукват ластици около грифа, или подпъхват донапрен някъде на първите позиции(ама това само като свирят сола), други си го търпят... Просто трябва да се научиш да заглушаваш, доколкото е възможно. Това е един от недостатъците на този инструмент.

Е за новаците това е много трудно. По-рано не го забелязвах. Освен това на 4-та струна 7-ми праг като ударя на 5-та много вибрации придава. Явно е от определени ноти, но по-рано не го усещах това. Няма как с една ръка да заглушавам едновременно и долни и горни струни между дадената която свидя. При sweep picking постоянно трябва значи да си местя ръката заедно с перцето и да заглушавам въпреки, че едновременно много бързо трябва да свиря различни ноти много сложно изглежда. Би трябвало да има начин да се премахнат тези вибрации!

 

10 минути блъсках 4-та струна на 7-мо прагче(и без това си нямам друга работа) и нищо не чух(освен тонът ЛА).Sweep picking-а не го умея,а ако и ти не го умееш не търси проблема в китарата.(Аз даже на майстор те пратих :) ) Ама съм хитър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи без ефекти пак се получават вибрации.

При адаптера с бриджа като свиря са малко по-силни. При адаптера при грифа не са толкова силни, но пак ги има и пречат. Адаптерите ги местя не от болтовете им ами вдигам струните, но сега има сигурно 3.0-3.5 мм и даже май е доста. Едва ли от там идва проблема. По-рано бяха на 2.0 мм и пак по-същия начин се чуваше. Учителят ми си мисли, че самите прагове може да са проблемни. Проблема не идва от ефектите 100%.

 

Няма тремоло, но най-добре ще е малко дунапрен примерно между бриджа и адаптера, до него. Стига да не заглуши прекалено много.

:godbless: Мерси за отговорите! Очаквам и други мнения.

 

Оф аз докато напиша нещо и пак ме изпредвари.Щом учителя казва за праговете пък карай си я на майстор да ги провери.Аз докато ти прочета единият пост,докато отговоря и то проблема тръгнал в друга посока.И после се чудя къде е връзката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа запиши го малко тоя проблем, да чуем какво толкова те тормози.

4-та струна на 7-мо прагче е Ла. Нормално е 5-та струна да резонира...

Не виждам защо прагчетата ще са ти виновни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено много са да ги заглушавам псотоянно

 

Не са, не са... :rockon: Ще се научиш да ги заглушаваш с времето. Никакви дунапрени! :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудел защо Andy от Lick Library си е сложил тоя ластик за коса на нъта, при положение, че няма грам коса :greenball:

 

То било да си заглушава струните моля ти се... :greenangel:

 

Автора на темата, ми ти как свириш без да заглушаваш струните? В смисъл къде си подпираш дясната ръка? Да не би да свириш с длан във въздуха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудел защо Andy от Lick Library си е сложил тоя ластик за коса на нъта, при положение, че няма грам коса :)

 

То било да си заглушава струните моля ти се... :greenangel:

 

Автора на темата, ми ти как свириш без да заглушаваш струните? В смисъл къде си подпираш дясната ръка? Да не би да свириш с длан във въздуха?

Ами във въздуха ми винаги е била явно е неправилно да. Но по-някога резонират 1-ва и 2-ра айде кажете как се заглушават те едновременно с горните? :greenball: =). Вчера пробвах така да свиря и се получава. Но учителя ми май не е споменавал за това. Грифа нз как да разбера криф ли е гледах един номер за измерване с поставяне на пръстите на два прага, но не го разбрах и явно проблема не е там.

Arebegai явно си заглушавал 5-та струна или не си и тя не ти резонира по-някаква причина?

Мислех, че при свиренето с китара винаги може да ти е свободна дланта, но явно греша. Друг проблем ми е, че и двете ми ръце са много стегнати и все не се сещам да ги отпусна. Някаква упражнение за този проблем? Също така как се свири легато слайд 0/0 обединени със скоба от горе :cheers2: =). Трудничко е да си представя плъзгане от свободна към свободна струна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дланта на дясната ръка заглушава горните струни, а пък пръстите на лявата(предимно показалец) заглушават долните струни - все едно правиш баре ама не натискаш докрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.