Jump to content
Българският форум за музиканти

Distortion


vlex

Recommended Posts

Ми айде ся понеже мн обичам да се излагам да пиша нещо... Естествено после ще се окаже че въобще си нямам на идея кви простотии пиша ма нейсе :happy:

 

Значи напазарувах си аз от германия китара, кубе и дистър ама не мога да докарам саунд-а такъв какъвто го искам... Естествено това е от една странба щото гледах китара половин час как се фаща фигуративно казано ама все пак се опитах да настроя дист-а така че да вадя стандартния остър режещ звук ала-ДС... Подозирам че освен дист-а ми трябват и други ТИР-чета ама не мога да си обясня аз ли съм яко тъп, дист-а понеже е ARION Metal Master SMM-1 и не може да вади културен звук за хард рок дори и на мин, или си има чалъм :wall:

 

 

Айде дайте акъл как да настроя дист-а?! За сведение съм махнал абсолютно всякакво режене откъм високи/средни/ниски от кубето както и от дист-а, а реостата с наименование дист на камиончето е на мин... И въпреки всичко пак реже нечовешки... кат за метъл ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви са ти възможните настройки на кубето и диста ??? Пък и трябва и китарата да я настройш малко откъм тон , волум , адаптер ... Такива работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батенце, не знам какъв звук точно искаш да постигнеш, ама аз моя дисторшън си го настройвам така: там дето пише dist винаги е на 10, ниските са винаги над 8, високите - 7-8, средните някъде към 4-5, а на кубето bass - 9-10, treble - 7-8 и gain - зависи колко искаш да "струже", ама най-често към 3-4-5 да кажем... Та така... Иначе аватара ти е жесток ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, а ако искаш да звучиш като тая изпаднала и никому ненужна група АЦ-ДЦ (нарочно не я написах на английски, щото така я произнасям...), всичко, дето ти казах по-горе, само volumeto на китарата трябва да ти е на не повече от 1-2... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какви са китарата и кубето?

 

P.S. Звук ала-ДЦ става с една маршалска глава. Йънг не ползва нищо друго :green:

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:beer::metalist::)

Щото не знаят, че яснотата при китарния саунд идва точно от тях!!!

Особено от ниските среди

Ама всеки знае себе си :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами щото е по кеф като си свириш сам без тях ама после на репетиция се почва "абе що не звучи тая китара...." или " тоя зад пулта само ни усира звука..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега, трябва да видиш дали можеш да си пазаруваш и едно кубе( пак от Германия :virtuoz: ) По принцип диста сам по себеси не е много.Затова до някъде (може би) процесорите имат някво предимство с наподобяване на амп симулации(все едно че звука вече идва прекаран през кубе)и звучат някък си по гот като го мушнен в компа или някой транзистор:virtuoz:

 

И накрая зависи кво точно ти се свири,но каквото и да е, диста не го усилвай на 100%- можеби само за някои сола да речем или някви двугласия итнт,

Звука който слушаш като си пуснеш някоя група е друга работа.....

Съветвам те да се разтършуваш по сайта на производителя, навярно има форум в който навярно ще има споделени настройки за този и онзи звук..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми айде ся понеже мн обичам да се излагам да пиша нещо... Естествено после ще се окаже че въобще си нямам на идея кви простотии пиша ма нейсе :virtuoz:

 

Значи напазарувах си аз от германия китара, кубе и дистър ама не мога да докарам саунд-а такъв какъвто го искам... Естествено това е от една странба щото гледах китара половин час как се фаща фигуративно казано ама все пак се опитах да настроя дист-а така че да вадя стандартния остър режещ звук ала-ДС... Подозирам че освен дист-а ми трябват и други ТИР-чета ама не мога да си обясня аз ли съм яко тъп, дист-а понеже е ARION Metal Master SMM-1 и не може да вади културен звук за хард рок дори и на мин, или си има чалъм :wall:

 

 

Айде дайте акъл как да настроя дист-а?! За сведение съм махнал абсолютно всякакво режене откъм високи/средни/ниски от кубето както и от дист-а, а реостата с наименование дист на камиончето е на мин... И въпреки всичко пак реже нечовешки... кат за метъл :virtuoz:

Намали си гейна на кубето, не само ниски/средни/високи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега, трябва да видиш дали можеш да си пазаруваш и едно кубе( пак от Германия :metalist: ) По принцип диста сам по себеси не е много.Затова до някъде (може би) процесорите имат някво предимство с наподобяване на амп симулации(все едно че звука вече идва прекаран през кубе)и звучат някък си по гот като го мушнен в компа или някой транзистор:headbang:

 

И накрая зависи кво точно ти се свири,но каквото и да е, диста не го усилвай на 100%- можеби само за някои сола да речем или някви двугласия итнт,

Звука който слушаш като си пуснеш някоя група е друга работа.....

Съветвам те да се разтършуваш по сайта на производителя, навярно има форум в който навярно ще има споделени настройки за този и онзи звук..

О. имало и кубе...грешката е моя

забрави половината което ти писах :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Експериментирай, ние не знаем кой звук ти харесва. Да наподобяваш също не е най-добрия вариант.

Иначе ми е познат момента : Влизаме в репетиционната и Бам!!! ниските и високите на Мах, средните на Мин.

2 Експериментирай. Ще забележиш, че когато усилваш високите (или местиш потенциометъра към High) звука става някак си по остър. Това особено личи със задния адаптор (Bridge Humbacker напр.). По плътния и замазан звук е с подчертани ниски честоти.

 

За сведение съм махнал абсолютно всякакво режене откъм високи/средни/ниски от кубето както и от дист-а, а реостата с наименование дист на камиончето е на мин... И въпреки всичко пак реже нечовешки... кат за метъл

Реостат* - потенциометър (може и реостат да е, но силно се съмнявам)

 

Тук наистина има проблем. Ако си махнал всички корекции и изкривява, това е лошо. Трябва щом изключиш диста (Bypass) той да не влияе. Пробвай само китара-усилвател - ако проблема изчезне, значи е от bypass-а на диста. Тоест няма чист канал (егати диста от Германия, какви ги говоря). Ако не - усилвателя е проблема. Занеси ако можеш и двете при някой приятел и посври с неговия дист (+твоя Амп) или с неговия Амп (+твоя дист), за да вижиш къде е проблема, защото малко ме съмнява да е така. Както и да е де . Купил си го, значи ти е харесал. Човъркай и недей да махаш корекциите (освен ако не е нужно). Успех!

 

П.П. Нека някой който разбира от тонрежисура и звукови корекции да напише нещо точно, кратко и ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отначало си казах че смао простотии говоря :virtuoz:

 

първо мерси за многобройните отговори и второ по темата :unsure:

 

Значи естествено че като цъкна ключето от дист към директ и прескача ефекта (за справка камиончето е ARION Metal-Mater SMM-1 -

SMM1.jpg)

 

A иначе глупости говоря щото ако намаля всичко не се усеща диста въобще ама аз едно си знам и блещя без да гледам (ще ме извинявате за което :metalist: ) Иначе мерси за съветите утре сабахлям като стана ще почовъркам техниката да видим от настройките нещо ще да е :bravo:

 

 

 

П.П.Човече реостат, потенциометър се променливо съпротивление :unsure: ясно ама кат не иде едното другото ще пиша :)

 

П.П.П. кубето е двулентово стерео с още един канал отделно за микрофон, но уви освен потенциометри за волюм канал1, волюм канал2 мастър волюм, ниски, средни и високи друго няма :D ето снимка ако искате да видите как изглежда отвънка... моля

P1020626.JPG

 

само ще замоля понеже нямаше книжка с усилвателя в кашона някой може ли да ме усведоми къв тоз светодиод узаглавен пийк?!? Бтв не се оплаквам от усилвателя при положение че е за 80лв пък е 20 вата пък най ефффтиния дето намерих тук беше 10 ватов за 90 :headbang:

 

Айде мерси пак за отзивчивостта и утре след като съседите ме погнат с кирки и лопати зарад врявата ще пиша да кажа как е положението с бъзикните :read:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз свиря така:

настройки на диста - волюм на средата, ниски малко след средата, високи малко преди средата, гейн почти до край

кубето - ниски на 7(от 10), среди на 5-6, високи на 2-3

(ако говорителя ти е по голям можеш да усилиш малко високите. При мен са намалени защото говорителя ми е 10 инча и по принцип е поорязан откъм ниски и има изобилие от гадни високи)

 

ама това си е се пак за мойте работи. Пробвай следното:

включиси китарата само в кубето и си направи хубав чист тон който по характеристики да наподобява (поне малко) дисторшъна който искаш да получиш. После бутай диста със всички корекции на средата и почни да си играеш с него.

 

лампичката за пик е когато почваш да подаваш голям сигнал на преампа т.е. да го претоварваш.

 

успех

Редактирано от wessy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Атаката на звука на китарата се намира около 400-500 Хц(Ниски среди). Когато добавяш високи честоти, се създава илюзия за отчетливост, която когато свириш с група изчезва и се получава следната ситуация:

- Абе брато, нещо не ми се чува китарата, я да си увелича кубето малко.

Другият китарист - А, сега мойта нещо започна да зачезва, я да се вдигна малко.

(10 пъти същото нещо)

Вече и двете кубета са на 10, и никой нищо не може да чуе от музиката.

 

Високи можеш да добавяш само на рифове, които искаш да режат(Пантера, например), но пак там трябва да са на около 12 часа. Това се допуска само ако свири 1 китара.

Също така ако прекалиш с количеството дисторшън, китарата губи напълно динамиката си(няма разлика между силно и слабо, всичко прилича на равен шумов фон), а когато спреш да свириш избива прекрасен шумец. Вслушай се в западните си идоли, в китарите им(игнорорайки баса и високите честоти от чинели, фусове и т.н) и ще установиш, че ритъм партиите им обикновенно са по-глухи, с малко високи честоти, а соло китарите обикновено са по-среднисти, но също не стържат във високите. Обикновено хубавия динамичен звук се постига или с як дистер(Металзон, Рат, Шредмастер, Драйвмастер, Джакхамер, Трашметал, Пърл) с драйв на 9-10 часа, с добре настроен еквилайзер, включен в чисто кубе, или с слабо дистерче/овердрайвче (SD-1, DS-1, TS-9, Блус драйвер, Гъв Нор, Джордан Бостон), с нормални настройки, включено в драйв канала на хубаво(по възможност лампово) кубенце, с драйв на около половината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.