Jump to content
Българският форум за музиканти

Тъп Въпрос за Джаксъните и Калъфите


Amentis

Recommended Posts

От известно време свиря с ръчна изработка амнайста употреба китара имитация на washburn и сега искам да си купувам Jackson RR,въпроса е, че искат около 100лв за калъф който на вид изглежда напълно обикновен. Сега съм с напълно стандартен черен калъф СТАГ. Въпроса ми е мога ли да побера джаксъна вътре безпроблемно или да си заръчвам китарата с калъф?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си калъфа, иди в магазина и се опитай да го набуташ вътре :)

 

Доста по-интелигентен вариант е просто да ги премериш :)

 

И двата са пределно елементарни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат, дълко време имах RR Rhoads. Най-доброто нещо, което можеш да направиш, според мен, е да се свържеш с Spont. Човекът, който прави калъфите се казва Милен. Два пъти съм се ползвал с услугите му и двата пъти останах много доволен от резултата. Калъфите се правят по твоята китара с каквито искаш(и каквито позволява формата, разбира се) джобове, презрамки...

Правят ги за ~ 1 седмица. За парите ще говориш с него, но моят ми излезе 70 лв.

Надявам се да съм ти помогнал.

Похвали се като си купиш калъфа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го имам в предвид но идеята ми беше така ва че гледам да не давам пари за калъф-може ли да се навре в стандартен стаг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се навре в стандартен калъф.

Най - добрия вариант е именно от там да си поръчаш калъф. Тия в РФ се късат много лесно, макар и някои от тях да са по сто и нещо лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто нещо, което можеш да направиш, според мен, е да се свържеш с Spont. Човекът, който прави калъфите се казва Милен. Два пъти съм се ползвал с услугите му и двата пъти останах много доволен от резултата.

 

Абсолютно, при тях си поръчах калъф за GT-8 цата, и останах много доволен.

Коректни са, любезни и работят качествено. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Купих си BCRich калъф, лепнах върху надписа картончето от колана на Jackson :P и имам оригинален калъф на Джаксън,хъх. Даскала му вика сърф на тфа чудо ама върши прекрасна работа,само дето единия рог тръгна да стърчи през дето е ципа в смисъл скъса се ама обущаря заши парче кожа и сега е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитираш ме в подписа си. Поласкан съм. Защо обаче от една предходна тема останах с впечатление, че имаш Кинг, а не Роудс?

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.