Jump to content
Българският форум за музиканти

Завършването на един проект-китара


Recommended Posts

Мина зимния сезон в който ми беше студено и не ми се захващаше да я дълбая тая мойта дъска.

 

Но ми мина страха и ме хвана срама и реших да я хвана и направя, пък и вече бях посъбрал инфо за тремолото, видях оригинално монтирано такова и .... започнах.

 

Издълбах я и пръснах малко с черен спрей отворите и после няколко ръце лак за да се получи добра глатка повърхност за екранирането.

 

sg1p.jpg

 

sg2.jpg

 

sg4.jpg

 

sg3.jpg

 

 

Бях си закупил кит за екраниране. Медно фолио.

 

sg5u.jpg

 

Мислих си да го боядисвам после черно, но след малко мислене ми дойде гениалната идея да го боядисам, но с графитна боя, която спорен мен тея две неща ще направят доста добра екранировка.

 

30мл борканче което според мен си стига за добре боядисване на една китара или за няколко китари с малко дупки :)

 

sg6j.jpg

 

 

ето и в стъпки как направих екранирането, първо хубаво облепяне с медното фолио и после минаване на 2 ръце с графитната боя.

 

sg7o.jpg

 

sg8.jpg

 

sg9q.jpg

 

sg10.jpg

 

sg11.jpg

 

sg12.jpg

 

sg13.jpg

 

sg16.jpg

 

 

После почерних всичко

 

sg14.jpg

 

sg15.jpg

 

 

 

Не съм снимал окабеляването поради факта че е временно но, имам лек проблем, чудя се как да вържа пуш пул путенциометъра, дали мога да го деля тоя хъмбъкър и как, смисъл какво точно мога да постигна с него.

 

Не съм си сложил и съпротивление на тон коректора защото се чудя какво и бих желал някой да ми отговори, 22мф 47мф или нямкво друго, че ги дават различни за различните адаптери.

 

Няколко снимки нормални и леко арт на китарата в сглобено и свирещо положение, сам ооставя да си доокабеля електрониката зада е напълно завършена.

 

sg17.jpg

 

sg18b.jpg

 

sg19.jpg

 

sg11l.jpg

 

 

на заден план кубето което си купих преди няколко дена, за да има на какво да дрънкам, пък и си падам по Vintage хави. За сега нямам точна информация от кога е, нещо от 80те около 73 година каза продавача че е произведено но нямаше отговор на запитването което беше пратил до производителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не съм си сложил и съпротивление на тон коректора защото се чудя какво и бих желал някой да ми отговори, 22мф 47мф или нямкво друго, че ги дават различни за различните адаптери.

 

Ако потенциометрите са 250 килоома - слагай кондензатор 22 нанофарада (кондензатор, не съпротивление и не микрофарада, а нанофарада), ако потенциометрите са 500 килоома - слагай кондензатор 47 нанофарада.

 

П.П. Ако греша, моля някой да ме поправи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки на част от окабеляването

 

sg23e.jpg

 

sg24.jpg

 

sg25.jpg

 

sg26.jpg

 

 

Благодаря за корекцията относно, съпротивление-кондензатор-резистор-нанофаради-микрофаради и тн.

 

 

250Килоома ми е волума, и 500килоома тон коректора, като е пулпуш, и двата са произвидсвто на DiMarzio. Имам 500килоома още един ямерикански потенциометър, който е на снимките дефакто, но не ми хареса, прекалено рязко намаля звука а това не ми допада, направо го отрязва. Можеби е повреден, въпреки че чисто нов съм го слагал в китарата , преди беше тон коректор и не е ползвам кой знае колко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.