Jump to content
Българският форум за музиканти

Микрофони


Velinovpurple

Recommended Posts

Абе искам да си купя микрофон ..ии нз кой е най-подходящия не точно за професионални цели ама се събираме с едни момчета и все пак.. Shure Beta 57A Microphone става ли за това..? :):greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе искам да си купя микрофон ..ии нз кой е най-подходящия не точно за професионални цели ама се събираме с едни момчета и все пак.. Shure Beta 57A Microphone става ли за това..? :hysterical::D
м

оля дайте някъв съвет..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе искам да си купя микрофон ..ии нз кой е най-подходящия не точно за професионални цели ама се събираме с едни момчета и все пак.. Shure Beta 57A Microphone става ли за това..? :headbang::D
м

оля дайте някъв съвет..

Лично аз съм огромен фен на Шуровете. Особено на Бета серията. Двата най добри модела лично за мен са Beta 57A и Beta 87A. Аз вече от година и половина имам 87А - с него работя и отделно правя авторската си музика. Страхотни микрофони са това. :headbang::D:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе искам да си купя микрофон ..ии нз кой е най-подходящия не точно за професионални цели ама се събираме с едни момчета и все пак.. Shure Beta 57A Microphone става ли за това..? :):singer:
м

оля дайте някъв съвет..

Лично аз съм огромен фен на Шуровете. Особено на Бета серията. Двата най добри модела лично за мен са Beta 57A и Beta 87A. Аз вече от година и половина имам 87А - с него работя и отделно правя авторската си музика. Страхотни микрофони са това. :greenangel::greenangel::greenball:

един приятел ми предложи и SM58 Vocal Microphone ..но мисля Бета-та :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно не вярвате, ама см58 си е класика в жанра...... достатъчно е да погледнем Ковърдейл на Калифорния Джем.....

п.п. естествено см58.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SM58 наистина си е класиката, иначе за пеене на живо на мен лично повече ми пасва Beta 58A. SM57 пък е инструментален мик, ама също много ми харесва за пеене, особено за запис на по-височки бекинг вокали е трепач!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Слушайте го това момче, мъдри неща говори :hysterical:

Напълно споделям мнението.

Редактирано от Грация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето скромно мнение е че BETA 58 е с напудрен звук и е за по-слаби гласове и за гласове с по-малко обертонове,а SM58A е за певци,които имат богата бленда на гласа и по-малко премодулира при високи нива на пеене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Уоу!!! Е това е ексцентрично мнение. SM58 е универсален микрофон от нисък клас. Аз лично съм див фен на Beta58. По принцип трябва да си избереш мик според гласа, като пробваш няколко. Zenheiser (или както се пише) също са добри, но според мен са подходящи за по-'ефирни' гласове и за по-мелодично и леко пеене от това, което практикувам аз.

 

Edit: Пях на един нисък клас Electrovoice на скоро (не помня модела) и останах също приятно изненадан.

Редактирано от Termy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не може човек,който ще се дипломира със специалност "ЕЛЕКТРОНИКА",да дава мнение, че SHURE SM58 e "универсален микрофон

от НИСЪК клас". Вие просто не сте виждали оригинален SM58,а вероятно само ментаци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Под 'универсален' имам предвид, че съм го виждал използван за озвучаване и върши работа. А иначе, че е нисък клас - нисък е. Нямам предвид, че не е добър, а че в стълбичката да продуктовата гама на Shure е сравнително нисичко. Има, наистина и по-нисък клас микрофони, но за тях вече не е сериозно да се говори. Иначе съм фен микрофончето и то доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.