Jump to content
Българският форум за музиканти

Да се похваля с ...


Zlatanov

Recommended Posts

купих си така обсъждания Ibanez GRG270B ... :guitar:

и искам да кажа на пичовете които се изказаха от типа на не си зимай такаа талпа, или такъф ментак ... и т.н ... китарата си е мнгого прилична и е удобна ... с флойда нямам проблеми а 2-3 дена не съм го оставял на мира ... абе китарата си е супер за тея пари, по-сносна от тази не видях а пробвах още няколко други марки на долу горе същата цена...

 

Скуайера има нов притежател от форума .. :virtuoz:

 

айде със здраве ... :headbang::headbang::virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам и 1 въпрос ако сложа 10-ки струни в строй Ми ще имам ли проблем с Флойда ... ? освен че ще требва малко да му стегна пружините

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евентуално ще трябва и интонацията да нагласиш, че ще ти звучи фалшиво, там долу леглата тряя да мръднеш малко и си готов :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като сме на офтопика за тремоло/флойд мога ли мойто тремоло да го "закова" смисъл все едно е нормален бридж, да не мога да си ползвам ръчката и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като сме на офтопика за тремоло/флойд мога ли мойто тремоло да го "закова" смисъл все едно е нормален бридж, да не мога да си ползвам ръчката и т.н.

Аххахаахахах защо бе? :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш. става с дървено парче, което се слага м/у масивната част на тремолото и задната вътрешна част на китарата. още по-добре е с две парчета: едното - правоъгълен блок, а другото - клин (слага се откъм вътрешната кухина около тремолото с цел да не скъса струните ако ги опънеш прекалено), така може да се нагласи прецизно. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като сме на офтопика за тремоло/флойд мога ли мойто тремоло да го "закова" смисъл все едно е нормален бридж, да не мога да си ползвам ръчката и т.н.

можеш, примерно ако сложиш 5те пружини нема как да мръдне :headbang: другия вариант е да последваш примера на някои съфорумци и да набуташ отзад капачка от фанта да неможе да мърда :headbang::virtuoz: ако не става с капачката пробвай с нещо друго :virtuoz:

 

St0rmblast, просто по-голямата част от тези тремола са неизползваеми, предполагам за туи пича иска да си го закотви :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евентуално ще трябва и интонацията да нагласиш, че ще ти звучи фалшиво, там долу леглата тряя да мръднеш малко и си готов :headbang:

мерси ... ще пробвам ... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма нужда от струни 10-ки. разликата в звука, айде да не кажа никаква - то неосезаема

и когато остареят започват да звучат като тенекии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма нужда от струни 10-ки. разликата в звука, айде да не кажа никаква - то неосезаема

и когато остареят започват да звучат като тенекии

:headbang:

10ките звучат доста по стегнато и чисто, но дабъл хендите стават по-трудни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз всъщност си взех любимите ми струни Д'адарио .009-.46 при които 1,2,3 струна са от 9-ки, а 4,5,6 са от 10-ки ... тфа е некъф къстъм комплкект ... до сега съм свирил само с такива но Ибанеца го зех с 9-ки и ся ше ги сменям

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз всъщност си взех любимите ми струни Д'адарио .009-.46 при които 1,2,3 струна са от 9-ки, а 4,5,6 са от 10-ки ... тфа е некъф къстъм комплкект ... до сега съм свирил само с такива но Ибанеца го зех с 9-ки и ся ше ги сменям

определено си направил добър избор, и аз сега събирам кинти да си взема такива че тия 9-42 мноу лабави и не ме кефят за шица...само сола за тях :dance: с 9-46 хем жица хем сола :)

 

айде успех, може даже да не се наложи да бараш нищо по китарата :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако сложиш 10 ки

и не искаш да имаш проблеми

ЕДИНСТВЕНОТО ПРАВИЛНО РЕШЕНИЕ Е НАСТРОЙКА В МИ БЕМОЛ :read:

честито

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ЕДИНСТВЕНОТО ПРАВИЛНО РЕШЕНИЕ Е НАСТРОЙКА В МИ БЕМОЛ :read: ...

Тони, и аз така свиря ве4е ... %¤#%¤мнайсет години ;) :hello:

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.