Jump to content
Българският форум за музиканти

Leslie Cabinet


Recommended Posts

Здравейте Майстори!

Искам да попитам дали някой е правил Лесли кабинет. С обикновен усилвател от кубе дали ще стане? В нета пише, че говорителя на Рупора е с драйвер - Хорна с драйвер - ---ДРАЙВЕР---- това какво е? и с какво се различава от тази без драйвер? Дано да съм се изразил правилно да ме разберете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм правил преди 30год.

 

Два отделни усилвателя-за басовия говорител и втория за високочестотния.

Два отделни мотора -за бързи и бавни обороти.

Кабинета е разделен хоризонтално на 3 части.

Горе е фунията за високите честоти,долу отражателната плоскост

на басовия.

В средата говорителите ,усилвателите и моторите.

Хич не е проста работа,особено за синхронизацията на оборотите на

въртящите се части.

Успех

 

Под драйвер се има предвид говорител.

 

Ето и малко нагледно:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е много интересно това занятие. Винаги съм искал да си направя такова нещо, но ще ми трябва доста четене, пробване, калибриране и тн. докато стане нещо работещо.. Ако някой е в състояние да изработи такъв кабинет, директно си купувам от него :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се изработи такъв кабинет са необходими много познания-шлосерство, стругарство,механика,

електроника.Много инструменти.Няма да може да се изплати вложения труд.Имаше навремето електронни

леслита-мисля,че им казвахме Фейзери,но звука от тях се чуваше,като,че ли върти на 180 градуса,за разлика от механичното което върти на 360 гр.

Може би сега има усъвършенствани и може да се мине по тънко :punk_guitar:

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега го изработвам, на половина съм готов. Като го направя ще го публикувам във форума. Благодаря за коментарите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една Вермона, тя е с подобна симулация на Лесли. Състои се в 2 фейдъра, единият от които е детунер, другият контролира скоростта на първия ефект. Та крайния резултат е имитация на ротори спийкър, но не е същото. И с фейзър не се получава, просто е друго като те духа нещо зад гърба :metalist: Чакам с голям интерес развитието на процеса !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Леслито е почти готово! Има още малко работа. Предполагам, че до няколко дни ще го завърша на цяло. :)

 

http://www.vbox7.com/play:22033139

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!Много добре звучи!

Как синхронизира горния и долен говорители.Аз навремето ползвах едни назъбени ремъци от шевни машини Науман :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!Много добре звучи!

Как синхронизира горния и долен говорители.Аз навремето ползвах едни назъбени ремъци от шевни машини Науман :hysterical:

 

Аз използвам пистови ремъци от автомобили. Изчисляват се предавателните числа на ролките и така се синхронизират. - не е трудно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал една обща ос за горния и долен говорител и сигурно ремъците са назъбени и ролките са назъбени.

Навремето нямаше назъбени ремъци и стигнах до тези от машината на майка ми. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал една обща ос за горния и долен говорител и сигурно ремъците са назъбени и ролките са назъбени.

Навремето нямаше назъбени ремъци и стигнах до тези от машината на майка ми. :)

Оста е обща, с един двигател и ремъците не са назъбени, а пистови и ролките също. Ще сложа снимки във форума на механиката като го завърша на цяло. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала! Доста добре звучи, само ако самия орган, който ползваш беше по-добър.. :) Примерно оригинален Б3.. Чакаме снимки от механиката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Леслито е готово!

Кутията е направена от плоскости за куфраж /без предния капак/, рупора е от медна ламарина, остта за предаване на движението на горе е от медна тръба, големите шайби са от шпертплат, малките - от кит, усилвателя е от кубе REGENT 50, драйвера - BMS . Използвам звук от компютъра, модул- B4II.

На клипа съм обяснил, някои други неща.

Всичко съм го правил в домашни уславия.

 

Клип -

 

Искам да попитам дали е необходима да напиша тема в раздел /Клавишни/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.