Jump to content
Българският форум за музиканти

Заключване при Ибанец


Janick_Gers

Recommended Posts

Китарата ми е Ибанец GRG270B. Само, че винтовете на заключването са бая изхабени.... с две думи нито мога да я отключа, нито после да я заключа, а трябва спешно да сменя струните, понеже в събота имам участие. Моля да ми кажете от къде мога да си взема такива винтове или евентуално цялото заключване и горе долу за какви пари, защото аз знам само магазините - xxxx и новия на Икономов в София, но там нямат.... Благодаря адски много

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развии поне единия, няма значение как, само не го чупи :P.

После отиди до най-близкия практикер, или Mr.Bricolage или някой по-голям магазин за крепежни елементи и си купи 3 такива винта, струват стотинки, а като здравина и вид не са по-лоши от "марковите". Има никелирани и черни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и като си купиш новите винтове, те са по-дълги с 1 - 2 мм и като стегнеш струните и се изкъртва целия нът от

грифа, защото излизащите крайчета се подпират в дървото и буквално изтръгват резбите от него.

 

Като си купиш болтовете, вземи шублер и премери разликите. Точно толкова трябва да премахнеш от новите болтове

с помощта на шмиргел, ъглошлайф или пила.

 

пп. Добри съвети давате ама непълни. Някой ден, някой така ще си строши китарата, че после може и да не се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не бях се замислял за такъв вариант... Веднага тръгвам по тия магазини да търся, че нямам време, а имам само една китара.... През това време давайте други предложения, в случай, че не ми излезе късмета :P Иначе благодаря много на Sad But True и EAmechaniX

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети тази тема.Тя е много подобна на твоя проблем и може да ти помогне да добиеш по-ясна представа.

 

Темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и като си купиш новите винтове, те са по-дълги с 1 - 2 мм ...

Не е задължително :). Мисля, че са стандартни винтове М4х5 с вътрешен шестограм, а такива се намират :)

Не ме разбирайте погрешно, целта ми не е да водя безмислени спорове, просто споделям личен опит :)

А и за това му казах на пича да вземе едно от оригиналните винтчета и с него да отиде да търси същия размер( в това влиза и дължината).

Ай със здраве :)

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, току що се връщам от невероятна голяма обиколка на магазини като Practiker, MR Bricolage и една голяма поредица от складове за строителни материали и абсолютно никъде не намерих такива винтове като тези горе за заключването при китарите. Най-накрая обаче намерих един магазин, в който се продават само поддръжни материали, болтове и винтове. Носех винта с мен, показах го и веднага ми дадоха. Супер евтини са - 15 стотинки един. Магазинът се намира на мястото, където се пресичат булевард Сливница и Раковска..... а магазинът се нарича Евроболт. За София става дума. Ако има други хора с проблеми като моят, нека не губят време и пари за цялото заключване, ами направо да се ориентират натам.

(Не правя реклама на нищо, просто се опитвам да съм полезен на другите с проблеми като моят)

:punk_guitar:

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.