Jump to content
Българският форум за музиканти

Hughes And Kettner Ataxx 80


Recommended Posts

Наскоро си поръчах въпросния усилвател от сайт за употребявани стоки и т.н. и пристигна не работещ.По принцип винаги има известен риск с подобни сделки и сега ми предстои неприятна комуникация с този,който изпрати ампа,но така или иначе май ще трябва да се примиря и да се опитам да го оправя някак.За съжаление не съм в България,където познавам хора,които да го погледнат та за това се обръщам към форума.Проблема е следния:

Включвам усилвателя,лампата която индикира,че е включен светва,но chanel select диода не свети,както и няма никакъв звук.Проверих дали говорителя е свързан и се оказа ок,кабела не изглежда да е прекъснат.Вероятно това не е никак достатъчна информация,но все пак някакви идеи?Ще съм благодарен на всеки,който драсне 2 реда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако изкараш звук от SEND с кабел към RETURN-а на друг усилвател, за да провериш дали работи предусилвателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чува ли се поне някакво препукване при включване/изключване?

Пробвай това дето ти каза Евто.

 

Имам подозрения, че щом не свети лампата за каналите се е случило нещо покрай захранването на преамп частта.

 

Май нещата няма да са от типа оправи се сам за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,така изглежда,въпреки че се надявах да е нещо дребно.Не се чува абсолютно нищо при пускане и гасене,иначе нямам възможност да тествам с друг амп за сега.Отворих го,няма нищо разкачено и т.н.Просто отивам да ми отрежат главата утре и така :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P Ами държавата е Холандия,а тук само за дишане не са почнали да взимат пари.Иначе отивам при оторизиран сервиз... :thumbdown:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.