Jump to content
Българският форум за музиканти

Бръждене


Pwnzorafied

Recommended Posts

Здравейте!

 

Китара ми издава много странно бръждене от усилвателя (marshall 10 w) когато гейна е на повече от 6-7.

 

Когато превключа тембъра или как се казва.. не знам точно,онова което като е накрая (най - отдолу) и използва bridge pickup,бръжди,а когато е на друго не,но на бръжденето изкарва най - добър звук.

Извинявам се за гадното обяснение..

 

 

Китарата е fender squier..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така нареченият clipping, върху чиято основа са Overdrive и distortion ефектите.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Distortion_%28music%29

 

едит: baby_thomas също е прав де. Зависи какво точно имаш предвид под бръждене, щото тая дума сме я виждали в какви ли не значения :)

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С подобна апаратура смятам, че е по-скоро нормално, отколкото някаква аномалия...

Но зависи и от вида и количеството "бръжд".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В контекста на това, че ампчето е малко може би човека има предвид "пърденето" на говорителчето от претоварване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е когато си на единичен адаптер.Това се казва гейн.(чува се рокерски (металски)) но в по-високи количества се чува шум(noice,hum)Можеш да премахнеш нежелания звук със нойс гейт педал или като минеш на режим humbucker или като не е най-надолу копчето за адаптерите а с 1 ниво по към теб.

 

пп.Yves не ми казвай че първият ти амп е бил солдано сло100 с 4х12 кабинет..

Редактирано от Dball
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Извинявай, но ще те помоля за НЕдаване на толкова повърхностни обянения(нито особено информативни).

Едно, че имаш грешки с английските термини горе, второ че представяш нещата по изключително мързелив(от гледна точка на желание за обяснение) начин. Нойзгейта е решение в някои случаи, но в общия случай той спира целия сигнал от китарата към апаратурата, когато сигнала от нея(китарата) стане достатъчно тих. Нойзгета не може нито да махне шума от сигнала(когато китарата се чува), нито да изчисти собствения шум на апаратурата(освен ако не е свързан по спецфичен начин, пак извършвайки "спиране" на сигнала).

 

Gain - усилванте.

Distortion - изкривяване.

Overdrive - претоварване.

 

Идеята е сигналът от китарата да се усили толкова много, че горната и долната му полувълни в малка(при леките драйвове) или голяма(тежките метъл звуци) степен да се ограничат от захранващите напрежения на апаратурата.

Така се получават изкривявания(разбира се, това е повърхностно обяснение), които са така търсения от нас изкривен звук.

 

Както се досещаш, усилването на сигнала усилва и шума. Колкото по-малко брум/шум прихваща китарата, толкова по-малко шум ще имаш и в изхода на апаратурата(като изключим собствения шум на апаратурата).

 

Щом при теб проблем се получава само на единия адаптер, то най-вероятно свириш с единичен адаптер(single coil pickup), а не двоен(humbucker). Последният хваща осезаемо по-малко брум от единичния.

При повечето китари с 3 единични адаптера, магнитът на средния е обърнат наопаки. По този начин от 5-те позиции на ключето за превключване на адаптерите, позиции 2 и 4 са "безшумни".

Ако искаш по-тежък метъл звук, то най-добре е да се сдобиеш с двойни адаптери или с китара с такива.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е когато си на единичен адаптер.Това се казва гейн.(чува се рокерски (металски)) но в по-високи количества се чува шум(noice,hum)Можеш да премахнеш нежелания звук със нойс гейт педал или като минеш на режим humbucker или като не е най-надолу копчето за адаптерите а с 1 ниво по към теб.

 

пп.Yves не ми казвай че първият ти амп е бил солдано сло100 с 4х12 кабинет..

 

Не, само Рандал 2х12 е за жалост...което всъщност не виждам какво общо има с изказването ми :)

 

Просто гадая какво може да има предвид човека, не съм критикувал

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами би трябвало шума доста да намалее или почти да няма мисля че имаше някакви устройства които са точно за това да няма шум но им забравих името и нямам на представа колко струват :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара с хъмбъкери би шумяла доста по-малко от такава със сингли, но то не зависи само от пикапите. Важни са също правилното окабеляване и евентуално екранировка.

Тия вълшебни устройства против шум ги заеби. Няма такива. Шума се маха като се ползват само кадърни и нешумящи брънки във веригата! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.