Jump to content
Българският форум за музиканти

Магазин "Мултирама" за непро-музиканти?


Recommended Posts

Колеги и колежки,

 

зарибен от рекламите на магазин "Мултирама" (София) за PC-та и всичко свързано с тях, наминах да го видя. Добро е магазинчето, има доста неща и се стараят да консултират хората.

 

Но не пиша тук да му правя реклама, а защото ми се върти в главата една мисъл: Защо няма един такъв подобен магазин и за мизиканти?

 

Ама точно такъв:

- където можеш да пипнеш, чуеш, избереш - спокойно и колкото време си искаш

- където да не те гледат на кръв ако попиташ, а напротив, се интересуват какъв проблем искаш да решиш и ти предлагат каквото ти е нужно за това

- където не се притесняваш, че нищо не разбираш от пулт, DI бокс и т.н. и не те е срам да си кажеш, че просто искаш да свириш за удоволствие наприимер в домашни условия и разполагаш със скромни средства

- и т.н.

 

т.е. където ще се чувстваш уваже'н макар да не си Вай или Сатриани....ще си тръгнеш доволен и научил/купил нещо наистина полезно..

 

Но..стига с мечтите. Сега на идеята:

 

Мислите ли, че такъв магазин би "имал почва у нас":

- насочен предимно към нискобюджетни непрофесионално свирещи хоби музиканти

- предлагащ главно продукти в ниския ценови клас (например Behringer) или по-точно the best value for your money?

- обхващаш широка гама музикални любители: от такива обичащи повече софруер + малко хадруер ..до такива работещи само със хардуер

 

И още...има тук хора, пробвали някога подобно начинание и с желание за още един опит или подобни на мен ентусиасти? Да споделят горчив/сладък опит ..бе както се казва case studies:)

 

Знам, че ще има и скептици - трябват пари..може би много дори...но пари се намират стига да има добра идея.

 

Аз, с моето скромно маркетинг образование така ги разбирам нещата....пук може и да бъркам.

 

Е чакам мнения и благодаря. Дълъг стана поста (направо антимаркетингово), но дано сте имали търпение..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен тон си използвал в поста си....много ми хареса :greenangel:

Ама нали знаеш ТЪРСЕНЕ<=>ПРЕДЛАГАНЕ

Държавата ни е малка, населението ни е колкото половин Москва, Лондон и т.н. и ако всеки трети има компютър, то не всеки трети е музикант и още повече нисък ни е стандарта на живот все още и дори всеки трети да е музикант пак няма да има реален пазар :greenangel:

Не съм песимист ама то си е точно така :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, незнам, но на мен в xxxx винаги са ми обяснявали за нещата, които питам. На мен лично ми е готино да влеза, да поразгледам, да вида това онова.

 

Аз лично не бих си купил нещо от такъв магазин. Нещо сериозно имам предвид, като китара, амп, дистове и т.н. По-простата причина, че ако имам 500 кинта предпочитам да ги дам за едно уа-уа(говоря примерно) отколкото за 2-3 камиончета на Digitech или Dod(пак примерно). Най-гадното нещо по нашите магазини, не само музикалните, са цените. Много са набичени. Един приятел ходи преди няколко седмици до щатите и си купи и Гибсон, и АйПод, и дрехи и какво ли още не, че и на мен ми донесе тениска( много яка :greenangel: ). Тъй, че това е посоката, в която трябва да се променят нещата. А бе всъщност единствения магазин, който откровено не ми е приятно да влизам е Dynacord, майко, ужас е там. Не знам какво трябва да продават, за да си купя нещо от там, такова отношение няма никъде. Имам чувството, че трябва да влезеш с костюм и куфарче пари, за да се отнесат подобаващо с теб. И магазинчето в НДК, "При Хриси" ли какво беше там, също се държат, все едно си някакъв неандерталец и като им пипнеш китарите ще ги използваш за бухалка се едно. Иначе Фактор и Джаз много ми е приятно да посещавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе всъщност единствения магазин, който откровено не ми е приятно да влизам е Dynacord, майко, ужас е там. Не знам какво трябва да продават, за да си купя нещо от там, такова отношение няма никъде. Имам чувството, че трябва да влезеш с костюм и куфарче пари, за да се отнесат подобаващо с теб.

Тия в Динакорд(на петте кьошета) верно са много зле, няма такова отношение като тяхното :) пълни дебили.....ако съм им шеф щях да съм ги изгонил преди години, подобни идиоти просто отблъскват клиентите

Най-гадното нещо по нашите магазини, не само музикалните, са цените. Много са набичени. Един приятел ходи преди няколко седмици до щатите и си купи и Гибсон, и АйПод, и дрехи и какво ли още не, че и на мен ми донесе тениска( много яка  ). Тъй, че това е посоката, в която трябва да се променят нещата.
какво да ти кажа САЩ е ебати пазара...нормално е да е 3 пъти по-евтино отколкото в Европа :think:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм посещавал няколко такива готини магазини - хората гледат да ти угодят и пробването не е ограничено.

За питащите и незнаещите също няма проблем, но да не забравяме, че в един магазин се върши доста работа и никой няма време за преподаване на частни уроци по музика и музикална техника. Ако не знаете какво е миксер, определено не е редно да ходите по магазините и да разпитвате, та белким ви светнат.

Желателно е човек да отиде подготвен и да знае какво му трябва.

Също както в един магазин за авточасти просто те консултират каква марка и модел резервна част да си купиш, а не ти правят преглед и диагностика на колата, нито ти обясняват принципите на двигателя с вътрешно горене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си веднъж когато отидох до Малкия ЦУМ и исках да пробвам един Шоулмастер. Та когато попитах дали ще може да се пробва тогава продавачката ми каза "Ами то по принцип ако ще я копувате китарата тогава може да се пробва " :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си веднъж когато отидох до Малкия ЦУМ и исках да пробвам един Шоулмастер. Та когато попитах дали ще може да се пробва тогава продавачката ми каза "Ами то по принцип ако ще я копувате китарата тогава може да се пробва " :think:

Е същото е при Хриси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си веднъж когато отидох до Малкия ЦУМ и исках да пробвам един Шоулмастер. Та когато попитах дали ще може да се пробва тогава продавачката ми каза "Ами то по принцип ако ще я копувате китарата тогава може да се пробва " :think:

трябваше да кажеш че искаш да знаеш какво ще купуваш.аз така му казах и я даде :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си веднъж когато отидох до Малкия ЦУМ и исках да пробвам един Шоулмастер. Та когато попитах дали ще може да се пробва  тогава продавачката ми каза "Ами то по принцип ако ще я копувате китарата тогава може да се пробва "        :think:

трябваше да кажеш че искаш да знаеш какво ще купуваш.аз така му казах и я даде ;)

Само дето не мога да разбера защо трябва да се обяснявам като кифладжия дали ще я купувам или не. А ако не я пробвам е 100% сигурно, че няма да я купя. А ако я пробвам може да не я купя, но може да кажа на някой - "я, виж пич, така и така в този магазин има такава и такава техника или инструмент и типовете там са с добро отношение" - реклама разби'йш ли значи един вид ;)

 

@оригиналната идея - бтв. те повечето магазини в БГ са нискобюджетни...слава Богу има и по някой проблясък с качествени неща - нема да ги изброявам, че да не се обиди някой ;)

И нема лошо, че са нискобюджетни повечето - такъв е пазара, а и все пак хората искат да печелят и те душа хранят преди всичко, а не да вкарат 100 бона в техника и музикални инструменти, които да събират прах.

От друга страна какъвто и музикант да си, колкото и за удоволствие да си свириш и само вкъщи да го правиш - се в един момент се стремиш към нещо по-добро, а реално няма къде да го чуеш/пипнеш/видиш това по-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз веднъж питах във "Фактор" като бяха представители на Роланд Бос, един с прошарена дълга коса с очила продавач:

-Извинете, имате ли компресор състейнър на Бос? - и той ми се скара - Това, че ти го търсиш, не значи, че трябва да го имаме!

 

:D:D:D кефят ме такива тъпаци просто :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе най-гадно е като ги питаш кога ще докарат даден артикул. По едно време толкова се бях запалил по Гръндж-а на Диджитек, че ходих по два пъти в месеца да ги питам кога ще го докарат. И ето, добре че се бавиха сумати време и не се преебах да си го купя :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжеление всички сте прави,

обслужването в БГ магазини за музикална техника е меко

казано пренебрежително :dance:

Но според мен това идва от ниската покупвателна способност на музикантите в Бг. и всичките фирми, които се занимавт с продажбата на муз. техника

нямат сметка да вкарват много артикули и да им задържат парите.

Просто вкарват най- ефтините или най-търсените продукти, за да са сигурни, че ще ги продадът.

Но за жалост от това патим ние муз.

А относно служителите в горе- споменатите магазини..........

аман от шуробаджинащина :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oня Краси, при "фестивална" ми каза (едва ли не) да се гръмна заради незрялата си идея, че има разлика между потенциометрите за сингъл койл и тези за хъмбъкър. Повече не съм стъпил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

ей тоя чичката на Шипченски проход е велик направо, веднъж като почна да ми обяснява и да срванява кубетата с коли, как една кола с по-малко куб. см. върви по-бързо от друг и как едно кубе 15 вата е по-вумно от 30 вата, направо ме разби :killyou:

а аз тогава нали не разбирам и само си тря, то какво да кажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.