Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Squier Showmaster


napster66

Recommended Posts

Зависи...но едва ли си такъв профилиран китарист, че за някой стил да не ти е удобна и да имаш конкретни изисквания. Тъй че давай смело :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С моя обикновен Squier свиря и death metal. Това не значи, че е подходяща, а че все пак си е китара и вади китарен звук. Showmaster съм хващал, стори ми се малко по-добре сглобена, но като цяло си е същия боклук. Поне на нея имаш двоен адаптер. Squier-ите се справят доста приемливо с clean свирене и не са по-неудобни от оригинален Fender. Това са им единствените достойнства според мен (изключвам Classic Vibe и прочее по-така модели, но и тях не бих ги допрял). Ако си я купуваш да се учиш - ще ти върши работа до момента, в който позадобрееш - тогава ще си скъсаш нервите.

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм..да, ....

Имал съм близки срещи от тоя вид с три 7 - 8 годишни китари и не мога да се изкривя, и да кажа, че са лоши.

Както повечето от вас знаят завишеният ми критерий, тази китара ме изненада много приятно и неочаквано.

Може да е от годините на инструмента а може просто да са направени от добър материал, но е факт, че

инструментът не отстъпва на китари от по-големият/горният клас и ''държи'' в годините.

Китарчето става, :) Препоръчвам за всякакъв стил при домашни и непрофесионални условия.

На няколко пъти срещам обяви тук във форума за продажба на такива китари и парите, за които се продават

са направо смешни в сравнение с разни недъгави Айбанци от този, че и от по-горен клас.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такава 2 години и ми беше много удобна . Докато не си взех Фендер мексикански 94г. Тогава разбрах че звучи глухо без никакъв състейн /няма значение дали е включена в усилвател или е с изваден кабел/. Почнах да я сравнявам с други подобни китари от различни марки и се оказа , че дори евтин Стаг свири по добре от нея и я продадох...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Значи на мене ми е мерак да изкарвам горе долу два вида (Metallica и Red Hot )музика,и ми е интересно как би звучала с дисторжън (търсил съм по нета няма клипове ;( ).Също искам да попитам какво ще ми е нужно за да изкарам подобен звук.

Редактирано от napster66
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм Squier Stagemaster (после промениха името на Showmaster), с флойд роуз, HSH, 24 позиции.

Китарата беше доста прилична и според мен, доста универсална.

Единствено не ми харесваше, че не беше балансирана и при свирене прав, главата се смъкваше надолу.

Тремолото (флойда) беше евтино и лошокачествено.

Ръчката беше с резба (като на Фендер с обикновено тремоло) и имаше луфт, който страшно ме дразнеше, като впоследствие

замених ръчката с нова, с втулка.

 

 

@napster66, ти по-добре кажи точно какъв модел Squier Showmaster си харесал, защото има различни видове (с 22 позиции, HH и HSS конфигурации на адаптрите, с обикновено тремоло и т.н.), различни от тази, която аз имах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.