Jump to content
Българският форум за музиканти

Michael Jackson - Give In To Me


Cedric

Recommended Posts

Пускам едно доста аматьорско кавърче. Не вярвам да е изпято по най-добрия начин но искам да чуя вашите мнения колкото и лоши да са те! Изпял съм само първите два куплета.

 

Constantine - Give in to me.mp3

Редактирано от Cedric
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне завършвай фразите с правилния тон. Понякога отиваш и пееш точна терца на оригиналния вокал и би се получило добре ако някой го изпее. Наблюдавай внимателно покачванията и слизанията в тоновете. Вероятно основният проблем тук е , че тоналността не съвпада с гласовите данни и оттам идва кривенето. Но съм сигурен, че ако продължаваш все така няма да има проблеми. Сядай отвреме навреме да пееш с инструмент в ръка, той може да ти подскаже кои са правилните тонове, които трябва да изпееш. KEEP ON УЪРКИНГ! А инструментала е супер! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една девойка ме пита за това парче - от кьде мога да се сдобия с плейбека?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Истината е, че повечето ми казват че пея доста фалшиво, но мисля че това се получи горе долу добре. При първа възможност ще кача още нещо което съм записал. Да си кажете пак мнението. А относно инструментала (поне аз) го свалих от thepiratebay.org торента се казва Instrumentals and Acapellas Michael Jackson нещо от тоя род.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това "вибрато" неволно ли е , или търсиш свой стил?

Ткъв тип пеене се котира доста добре в някой стилове, в югоизточния Балкански полуостров , но за кавър ма MJ не му ходи много..

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми фалшиво си е доста.

Опитай да пееш с инструмент вокалната линия, понякога помага. Примерно на пиано или китара да го свириш вокалчето и тон по тон да "целиш" с гласа си. Малко е ламерско, ама и аз не съм спец по вокалите... B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много добьр начален начин, защото освен че "поставяш" гласа на точните тонове, караш и ушите да "слушат" разликите вьв вибрациите, защото пеенето е пряко свьрзано с чуването.

По-advanced начин е разпяването. Има гидове в раздел пеене, предполагам.

 

Много певци пренебрегват развитието на слуха, от кьдето идва и фалшивото пеене.

Следващото нещо е да накараш гьрлото да вьзпроизвежда, това което чуваш, за което си трябват упражнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми фалшиво си е доста.

Опитай да пееш с инструмент вокалната линия, понякога помага. Примерно на пиано или китара да го свириш вокалчето и тон по тон да "целиш" с гласа си. Малко е ламерско, ама и аз не съм спец по вокалите... :greenangel:

 

Това мислех и аз да предложа тия дни, ама все не остана време.

Метрономче и инструмент - само основната мелодия. Това опитай. Тон за тон и такт по такт.

Избери си нещо елементарно. Или още по-добре - иди в първото читалище при корепетиторката на хора. И пробвай най-елементарни мотиви с пианото, които тя ти задава. Действай известно време така, може и да се координираш. Ако не се получи, моят искрен съвет е да не се тормозиш повече с такива опити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

няма смисъл да се лъжем

фалишово много

ама по лошото е че вероятно ти не го чуваш

което ме кара да мисля че няма смисъл да се опитваш да пееш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аааа човек, наистина е фалшиво. или тоа не е твойта песен или просто не се опитваай да правиш MJ. Иначе браво за ентусиазъма, ако наистина ти се занимава с пеене можеш да продължиш при някой учител и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И аз да кажа - според мен не бива да се занимаваш с пеене! Слуха се развива, ама не чак толкова, колкото на теб ти трябва. Не искам да се правя на много голям разбирач или нещо подобно, но просто мисля, че аз и другите, които коментираха ти правим услуга с коментарите си, за да не се заблуждаваш излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле нищо лично но не ме кефи. Погледнах че е качен кавър на това парче което е любима моя песен и си викам най-накрая някой и за него се сети ама някак си не се изкефих. Фалшивичко ми звучи. Пак казвам нищо лично но или ти трябват много тренировки или по-добре не пей - това е моето мнение. Иначе успех и ме кефи много ентусязма ти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.