Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

^ Пич, те са стоманени, така че е нормално да имат повече високи от никелираните струни, понеже чистата стомана се улавя по-лесно от адаптерите.

 

Петата ти струна си е 125, просто оплетката й е по-едра.

 

Колкото до коприната по краищата - какво ти пука? ;)

 

 

В момента съм с Rotosound RB45 (45-105). Може да се каже, че съм доволен от тях, тъй като не седят много твърдо, а й не са позагубили много-много звънливостта си, имайки предвид, че въобще не се занимавам да ги поддържам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно си прав, но преди да експериментирам с Ротосаунд свирех с Уаруик черния етикет, които са си стоманени струни и все пак ниски честоти си имаха. Като цяло за по-бистрия и отчетлив тон с високи тип "чупещи се прозорци" препоръчвам Уаруик струните, по-балансирани са някак в ниските и звукът не е изтънен както е поне според мен при Ротосаунда (всеки си има мнение де).

 

Сега съм със Ърнибол и пак не ме кефят този път обаче им липсват високи. Въпреки че тона им не ми харесва това са най-удобните струни които съм ползвал до сега, супер меки и гладки са.

 

Като цяло решил съм да си поръчам скоро и едно комплектче Елексир да пробвам с надеждата да се доближават до тона на ДР (черното покритие на ДР много грозно се излющва пък не мога да намеря от къде да си поръчам с безцветно покритие, е ще видим де какво ще ми роди главата :thumbs_up: само с парички да се сдобия че нещо тая криза си казва тежката дума).

 

в общи линии всеки свири с каквото си го кефи ...

 

 

:D ... Ама конците са мега, хипер, гига гадни особенно като срежеш струната и като се размотаят като се разхвърчат онези малки кончета в червено (е някой навиват цялата струна ама аз си правя две намотки не повече)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже свирих на контрабас едно време и после си взех бяс и постоянно късах струни,ама направо ми писна,по 2 наведнъж,яко наред и дадох еб*аси сумата за струни и един ден реших да сложа от контраба имах някви резервни :huh: и отидох на репетиция с тях...Няма такъв ужас,никой да не го пробва..първо, че едвам вкарах ми-то,защото е по-дебела на контрабаса и са по-дълги..аве нямам спомени как съм ги слагал,ама стана номера и после щях да избия говорителите,никъв саунд нямаше :D,да не говорим за слап :thumbs_up: и веднага извадих струните за бас и всички нервно ме чакаха да ги сменя и да засвирим най-накрая... :D А иначе сегашният ми бас си беше с Еликсир,за първи път ги чух тогава и стана колко време е стоял в магазина,аз свирих на тях и още си имат звънлив тон,да ги ева и струните ненормални... :D Само Еликсир :D и други има де,ама знам,че са изпитани...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде в София могат да се намерят от тия прословути DR, с черното покритие ? Сега с новия бас се видях в чудо - много е неравномерен, завалията, и май ще трябва да му подбирам струни. На Ибанеца каквото и да сложа - свири, а тоя Шектер ебаси претенциозната мацка ще излезе !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен Eлексир не ми харесват като усещане. Ernie Ball Regular Slinky, Dunlop Nickel Coated и DR High Beams са ми фаворитите без подреждането им да изразява предпочитание.

Някои от моделите на Уоруик, Томастик, Джи Ейч Ес и Ротосаунд също ми харесват, но твърдо предпочитам първите три.

 

 

Demiurg, в София не знам, но във форума може. Питай модератора БейбиТомас :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ +1!

Взех ги от него с еднодневна доставка и баса ми се роди.

Усещам че черното покритие ще се махне и ще изглеждат малко все едно съм ги мацал аз с маркер, но звука е чук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ти е неравномерен баса Demiurg, че и на Уаруика нещо 5 струна една такава глухичка седи няма същия "Пънч" да не кажа хич (при Ърнибол). Ама мисля че основно ми е от Джаз адаптерите или знам ли, с ДР звучи добре пета пак има какво да се желае де трябва да пробвам Хай Бийм сигурно ще са още по-добре от Черните чудовища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ти е неравномерен баса Demiurg, че и на Уаруика нещо 5 струна една такава глухичка седи няма същия "Пънч" да не кажа хич (при Ърнибол). Ама мисля че основно ми е от Джаз адаптерите или знам ли, с ДР звучи добре пета пак има какво да се желае де трябва да пробвам Хай Бийм сигурно ще са още по-добре от Черните чудовища.

 

Неравномерен е не Ибанеца от подписа ми, а един Шектер Хелрейзър. Неравномерен темброво.

Ниските струни - пета и четвърта, са с много баси, с уоруикско ръмжене, а тънките струни са без никакви ниски и с прекалено остри, "искрящи" високи. По дебелите струни - ръмжи, по тънките - звънти, на пръв поглед - идеалния бас и за метъл, и за фънк. Да, ама не - като свириш някоя партия на 3 струни, има ОГРОМНА разлика в тембъра. Примерно - едно "ми" на 7-мо прагче на 3-та и същото "ми" на 2-ро прагче на 2-ра струна са толкова различни по тембър, все едно са от различни китари или от различни настройки ! :icon_shithappens: Та за момента вертикални пръстовки (с разходка по струните) ги прехвърлям хоризонтално (с разходка по грифа), на 1-2 струни максимум, за да звучат еднородно.... Което НЕ ме устройва !

Да не говорим за простия факт, че в група с двама китаристи, от баса пробиват именно ниските, а средите се маскират от тези на китарите. И се получава така - като сляза под 3-та струна, и баса изчезва като инструмент ! А това с Ибанеца не е ставало никога.

 

Та се чудех някак си с подходящи струни да го коригирам това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Може би най-доброто с което съм свирил е ELIXIR 032-125 6 STRING SET. Иначе съм свирил и сдоста други марки струни- Daddario, Yamaha, Stagg, Fender. Между другото никеловите струни на Stagg никак не са лоши за разлика от тези на някои други фирми които парадират с име а продават адски некачествени продукти в тва число и струни. Според мен обаче всичко опира до желанието и финансите. Ако иамш достатъчно пари , държиш на звука който извличаш от бас китарата си си купуваш Elixir. А ако не разполагаш с някои излишни 100 лева отиваш и си купуваш Stagg. От всичките глупости които изръсих до тук мисля че най-важното е да се свири, а по въпроса със струните всеки сам си решава. Поздрави на всички :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите От скоро с Ямаха супер лаит 10-ки фосфор-бронз за акусти4на. Много добри като звук.за бендване също Много леко се свири с тях-препорь4вам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.