Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

Благодарско за информацията. И все пак се чудя дали ти я по-дебелите са добро решение ( .50 - .110). Никога не съм слагал такива. Обаче може и да пробвам. Чудя се дали няма да имам така повече състейн (не знам дали точно тъй му е вика на продължителността на тона :hysterical: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно тъй се казва. Аз ползвам изцяло стоманени ROTOSOUND и мога да кажа,че са по-добри и от ELIXIR, и от ERNIE BALL, а да не говорим за FENDER! Чистият,ясен тон се запазва много по-дълго време,а аз свиря всеки ден минимум по 3 часа. До момента не съм попадал на по-добри. Препоръчвам ги на всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да попитам какви струни трябва да си купя за Fender Jazz Bass ? Имам предвид размер на струната. Така и така съм си намерил без пари на блокука една от '65та мисля, пък може и да просвири кой знае :cheers2::recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно тъй се казва. Аз ползвам изцяло стоманени ROTOSOUND и мога да кажа,че са по-добри и от ELIXIR, и от ERNIE BALL, а да не говорим за FENDER! Чистият,ясен тон се запазва много по-дълго време,а аз свиря всеки ден минимум по 3 часа. До момента не съм попадал на по-добри. Препоръчвам ги на всеки.

 

 

Ти колко комплекта Еликсир си купувал? Аз за толкова години съм пробвал над 20 марки струни и мога да се обзаложа с теб на каквото искаш, че в момента на пазара все още няма струна, която да запази първоначалния си тон толкова дълго, колкото еликсир-а. Даже струните, които свалям от баса, когато слагам нов комплект, ще звучат по-дълго време по-добре от повечето други марки... Друг е въпроса дали ти харесва тона на еликсир. На мен по-ми харесват Ърнибол, ама не мога да си позволя да свиря със каквито и да било други струни - скапват ми се в ръцете за макс 2 седмици(имам предвид презенса, основния тембър издържа още, ама мен ме дразнят непълните неща).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента на пазара все още няма струна, която да запази първоначалния си тон толкова дълго, колкото еликсир-а.

100%,и аз съм пробвал много марки и винаги се връщам на Еликсир-а...за близки по тон намирам само GHS supersteels,и то когата са чисто нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои свирил ли е с DR?

 

Преди бях с такива, сега съм с Елексир, но на различни басове. Тия също като Елексир имат покритие и държат доста дълго. Готино (циганско) е, че се предлагат и в нестандартни цветове - черно, златно, магнета. Тия дни чакам да дойде един комплект, ще ги сложа след Елексир-а и тогава вече ще имам по-ясна представа. Като клас и цена са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с DR. Конкретно с Black Beauties - на черен бас мно'о фЙешън седят. :)

 

Иначе съм много доволен от тях - заедно с Elixir са най-добрите струни, които някога съм ползвал! Без съмнение! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно сложих едни нормални десятки Ърни Бол, обаче като гледам как са потъмняли соловите струни на някои по-използвани прагчета....голяма гадост. А не е да каже човек, че свиря много активно. Повече от час на ден не мисля, че ми се е случвало откакто ги смених, а това беше преди има-няма месец....по-скоро няма месец.

 

А не са подложени на кой знае какъв стрес откъм химия...в смисъл не ми се потят ръцете, защото както казах не свиря по много, а и си ги мия всеки път преди да пипам китарата, така че не може и да се омазнят кой знае колко.... Знам ли дали е от марката или всички стават така. Честно казано за себе си не виждам смисъл да експериментирам, защото не съм много задълбочен и няма да стане обективна съпоставка между два вида струни в рамките на няколко месеца. Иначе преди съм пробвал GHS, ама от некадърно слагане скъсах една....и от Ърнитата пак скъсах, ама просто не бях настройвал Флойд преди :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ти на пиколо ли свириш?

Кажи от къде ги взимаш, че и аз търся от доста време, а не ми се поръчват отвън?

 

едит:

Видях, че си и с флойд - ще ме светнеш ли как си се сдобил с него, че отдавна съм се зарибил, а освен тремоло не мога да намеря друго и май накрая ще си поръчам тремоло, само дето не съм решил още дали на 4-и или 5-струнния да го сложа :lol:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

преди 3 дена реших да ги пробавам и аз тея Ротосаундки и чесно не знам какво ви е на ушите хора ама тея струни са отврат.

 

1 имат конци по караищата по грозно и дразнещо нещо от това няма особенно когато конците са в циганско червено :)

 

2 ужасно са твърди по твърди са от Уаруика което ми беше малко трудно да го повярвам ама фактите са си факти

 

3. не знам ама пета струна по етикает трябваше да е 125'' обаче е 130''

 

4. тона им е изключително пренаситен с високи честоти на някой може това да му харесва сигурно с дистър и перце ще звучат ок ама мен толкова високи ме дразнят, за сметка на това ниските никакви ги няма.

 

правете си сметка щом на третия ден ги свалих и си сложих един направо древен комплект DR black beauties (горе долу на 6 месеца и трудно може да се каже, че е останало нещо от черното покритие) и пак вадят по як тон от Ротосаунда а като си спомня как звънтяха в началото направо оргазми получавам.

 

Ако някои знае магазин продаващ DR или поне в който мога да си ги поръчам ще съм много благодарен ако сподели тази информацийка. Ще ми се да пробвам и Елексир ама като никаде ги няма (тея магазини кога ли ще вземат да почнат да внасят яки струни не да ни пробутват Ямаха и други глупости дето за нищо не стават дали ще дам 50 или 70 лева за комплект не ме бърка особенно стига да не ги сваля след 3 дена и да се бия по каската, че съм се набутал с тел за простиране)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.