Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

Вече от около година свиря с Rotosound 50-110 ( не с един комплект, естетвено ). Около месец-два са идеални и още около месец-два са доста добре като звук. След това нещата вече са си в сферата на нормалното...За 4 месеца с 2-3 репетиции седмично и малко свирня по домашно, не знам колко марки струни с цена за комплекта под 40 лв за 4 струни могата да се справят по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо интересно за ErnieBall за бас.От години свиря с Ърнибол-6стр.,предимно - 6-string,long scale,slinky,bass -комплект и какво открих днес :

в сайта на Ърнибол същия комплект е жълтеникаво-оранжев клик, а моя купен от Фактор е сигнално-червеникаво- оранжев на цвят,иначе цената е същата-сайта-36$,Фактор-47лв,а в РайзингФорс имат зелен комплект за 60лв,какъвто въобще няма в сайта на Ърнибол,има само 5-струнен клик ,нищо не намеквам,ама ИНТЕРЕСНО...

 

 

myspace

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха нз с кви струни съм ама се ми мн дебели и си съсипвам пръстите :greenangel::P

а и вече 2 пъти съм късал ми струна а свиря от 6-7 месеца :)

Редактирано от FuNkY_pk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха нз с кви струни съм ама се ми мн дебели и си съсипвам пръстите :icon_shithappens::nono:

а и вече 2 пъти съм късал ми струна а свиря от 6-7 месеца :greenangel:

ха гадно за струните,споко ше ти свикнат пръстите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха нз с кви струни съм ама се ми мн дебели и си съсипвам пръстите :icon_shithappens::nono:

а и вече 2 пъти съм късал ми струна а свиря от 6-7 месеца :greenangel:

То аз и Си струна съм късал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз свирех много време с оригиналните на баса,но всичко с границата си....Станаха на пихтия и ми попаднаха едни Fender от един познат в студиото-тънганайка за 40 точки....Много доволно,ако иматъе познат,който отива в Щатите или самите вие,не пропускайте шанса да си поръчате,там е много по-евтино-няма да сбъркате... :recourse::hysterical: :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.shopatron.com/product/part_numb...13.16795.5281.0 тези ползвам и аз и съм ного доволен!

доста добри струни ама са малко повечко пари де, но вече година поне съм с тях е може малко по-малко :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Geo,има ги в музикалната къща до Русинов,но са безбожно скъпи :rockon: 4-струнния комплект беше към 90-100 лева,B и C се продават отделно и са съответно 28 и 24 лева...но си заслужава :happy:Искам само да споделя с неизползвалите ги,че като остареят (в моя случай 3 месеца)им пада покритието на места,става на висящи парцали и това страшно много ги приглушава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Elixir са разкошни струни,но наистина са скъпички,и не можеш да ги ползваш безкрайно дълго.От така наречените coated струни за мен са най-добрите.Аз ползвам също и DR Black beuties.На различните си инструменти слагам различни струни ErnieBall на Мюзикмена,La Bella super steps на Фендера,,както и Dean Markley Blue Steel NPS™ на останалите :thumbs_up: .Д'адарио не ми харесват,като и Ротосаунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление в България не съм срещал скоро.Аз си купувам струни от тук-http://saitenkatalog.de/shop1/index.php/cPath/10000?osCsid=79cc6325e300009eca2e0e14410086f6

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми някой ако има път до щатите да взема да му поръчам 10 комплекта ernie ball за 5 струнен бас и още 10 за 4 струнен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.