Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson или Gibson


Mar4enko

Recommended Posts

Само ще вметна, че Лес Пола на Smokejack е уникално красив, по-секси е от Клаудия Шифър, Синди Крауфорд и Ани Салич взети заедно! Требе на живо да се види, на снимка не е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Колкото до това, че звука на Стандард и Студио е един и същ, и разликата е козметична, то това въобще не е вярно.

 

И аз съм със същото впечатление.

 

Освен това:

- Невинаги инструментите произвеждани от Gibson Custom Shop (през годините) носят специални опознавателни обозначения (напр. маркиран показател за произхода "Sustom Shop", и/или "CS..." в началото на серийния номер.

- Модели Standard с кухини има и от Custom Shop-линията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно каква точно е разликата в звука. Надявам се да ми се отдаде възможност да посвиря и на SG Standard и да го сравня с моето SG Special.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gibson Les Paul Vintage Mahogany,Studio limited Worn,faded mahogany -една и съща китара (евтиния модел Студио) - махагонов вместо кленов топ,не е лакирана,гриф 59г (дебел)същите камери в тялото и същите адаптери Burstbuckers Pro като на Стандарт-а.Говоря за модел 08г.

За мен тази китара звучи живо и динамично,отделно,че по-дебелия гриф ми е по-удобен.

На времето мислех,че Стратокастъра има най-добрия акустичен тон за електрическа китара,сега не съм убеден-Гибсънчето има брилянтен и балансиран тон,като на кухарка -пее (в къщи си дрънча на "сухо"),а през подходящия амп става за рок,блус,тресня и т.н.

 

Абе,фен-клуба,ще е много яко да съберем повечко Гибсъни на едно място и да ги чуем през един амп - какви ще са основните разлики в звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,фен-клуба,ще е много яко да съберем повечко Гибсъни на едно място и да ги чуем през един амп - какви ще са основните разлики в звука.

 

Много добра идея! А дали има някой да се е обзавел с Raw Power SG ili Les Paul? Много ми се ще да пробвам такова животно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм се навил от дълго време да си взема гибсън-фикс идея ми е, но понеже съм свирил само с на Чъки от ( Гравити и Стейн) къстъма и малко с гибсъна на Вальо Градинарски ( LZ) просто съм влюбен в къстъм моделите като звук...обаче така и не мога да свикна с това, че са много тежки...може би трябва време...и така и досега не съм си купил поради цената им...трябва си време да се отделят толкова пари. Smokejack твоят стандарт и той ли тежи толкова...някой ден трябва да го пробвам като усещане как е да посвиря половин час...може и в крайна сметка да се насоча точно към подобен модел :whistle: Кольо като дойде време да си взема ще те ползвам за консултант ако нямаш нищо против...също и за ENGL нещо съм се навил напоследък, ама това е друга тема - скоро ще ти подосаждам и затова :D ...поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,фен-клуба,ще е много яко да съберем повечко Гибсъни на едно място и да ги чуем през един амп - какви ще са основните разлики в звука.

 

Много добра идея! А дали има някой да се е обзавел с Raw Power SG ili Les Paul? Много ми се ще да пробвам такова животно.

Идеята наистина е страхотна, бих се включил ако имам възможност. Raw Power са доста интересна серия, мисля че са единствените с кленов(Maple) фингърборд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто съм влюбен в къстъм моделите като звук...обаче така и не мога да свикна с това, че са много тежки...може би трябва време...
След 82-ра всичко от стандартните модели е "швейцарско сирене",което не значи че звучи зле.Новите къстъм Гибсън във Фактор (софия) не са зверски тежки,предполагам cloud 9.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Не бях сигурен, иначе и аз се сетих за модела на Зак Уайлд, но късно... Мерси че ме поправи. Все пак идеята ми беше че използват най-вече палисандър. Междудругото има ли няква чуваема разклика в звука, когато фретборда е палисандър и когато е клен(или някое друго дръвце, просто тия са най-използвани)?

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,фен-клуба,ще е много яко да съберем повечко Гибсъни на едно място и да ги чуем през един амп - какви ще са основните разлики в звука.

 

Аз съм абсолютно "ЗА"! Да си направим нещо като Гибсън фен клуб БГ. Мисля че ще е интересно. Само че трябва да видим на какво място ще е тази сбирка.

На първи етап предлагам преброяване за да установим все пак колко голямо помещение трябва.

Пускам една тема - Гибсън фен клуб БГ и да видим.

Ако има съгласни пишете, ако не темата ще остане празна и модераторите ще я изтрият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.