Jump to content
Българският форум за музиканти

Fire_garden's Tubeman


Fenix

Recommended Posts

Преди няколко седмици се сдобих със клонинга на Tubeman IIката, правен от нашия съфорумник Fire_garden. Повече за самия ефект тук. Реших да позапиша малко семпли, за да могат и другите да чуят :Piano:

 

За тези, които не знаят за какво става дума:

Ефекта е клонинг на H&K Tubeman II.

3 канала - клийн, крънч и лийд.

клийна има само Volume

крънча има Gain & Volume

лийда има Gain & Volume & Voicing, който реално действа като еквалайзер на средите.

Спийкър симулация

Изход за крайно стъпало

Директен изход (няма го в оригинала).

1 ламПа за цвят (май беше 12ах7)

 

Ето как изглежда самият ефект:

TM%201.jpg

 

 

Относно семплите.

 

Има общо 18 трака. Записах с 2 различни китари, 3те канала, всеки канал има 3 трака. Записа е директен.

трак 1: В случая с един кабел от изхода за крайно стъпало директно във входа на саунд картата, което дава RAW сигнала hi-z input.

трак 2: горният файл, със сложена спийкър симулация Default 4x12 от демото на Пиви ревалвер (има от време на време един шум все едно си на 64кбпс море :))

трак 3: Втори кабел, от спийкър симулирания изход във другия вход на саунд картата

 

Целта ми беше звукът да е as raw as possible, не съм целял да докарам възможно най-добрият звук. Еквалайзера на ефекта беше всичко на 12 часа. Единствено променям Gain settings-а или волюма на китарата или адаптерите, за да чуете разликата.

 

Записвано е със:

 

Китара 1: тяло от липа, Dimarzio Paf Pro (neck), Dimarzio Fred (bridge), Lo-Pro Edge тремоло. Има high-pass filter, който играе голяма роля, както ще чуете (при намален сигнал)

Китара 2: тяло от елша, Duncan Design HB103N (neck), Duncan Design HB103B (bridge). Licensed Floyd Rose. Потенциометри, които имат само 2 позиции - 0 и 1 общо взето :)

 

кабели: бостън беше единият, другият Low Noise professional guitar cable :music: . Беше от "по-скъпите"

 

звукова карта: Edirol UA-25EX. Записвана на 44100, аналоговият компресор/лимитер на входа беше оф (почти съм сигурен). Единствената разлика беше, че единият канал със вградената симулация беше по-слаб и увеиличих input сигнала от картата.

 

 

И самите семпли, пак с тонове обяснения:

 

Clean: свиря нек-бридж-нек-бридж

 

Китара 1 RAW сигнал

Китара 2 RAW сигнал

Китара 1 speaker simlated output

Китара 2 speaker simlated output

 

Китара 1 спийкър симулация default 4x12

Китара 2 спийкър симулация default 4x12

 

Црунцх канал: свиря пак нек-бридж като гейна е на 3 степени. 1вата е някъде към 11 часа, втората е към 14 часа, третата е на макс

 

Китара 1 RAW сигнал

Китара 2 RAW сигнал

Китара 1 speaker simlated output

Китара 2 speaker simlated output

Китара 1 спийкър симулация default 4x12

Китара 2 спийкър симулация default 4x12

 

Lead: свиря бридж - нек - нек с намален волюм на китара 1 - бридж. Гейна е на около 13 часа, войсинга е малко преди 12. Накрая на всеки семпъл си играя с гейна и войсинга до крайностите им. Целта ми беше да има и ритъм и соло. Имам малък проблем с интонацията на едната китара и "шведските акорди" звучат фалшиво. Това е, защото са!

 

Китара 1 RAW сигнал

Kитара 2 RAW сигнал

Китара 1 speaker simulated output

Китара 2 speaker simulated output

Kитара 1 спийкър симулация default 4x12

Kитара 2 спийкър симулация default 4x12

 

 

И тва е. И всичкия тоя труд, а такова отвратително свирене :D

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На базата на това, което се чува бих казал, че клонингът е с по-балансиран звук, а спийкър сим-а е далеч по-як, в смисъл с по-мек/топъл звук от оригинала. Което, разбира се, е супер.

Не знам дали акордите, които свириш (без Little Wing) са твоя импровизация, но много ми допаднаха.

 

Благодаря за труда и за това, че го споделяш!

:)

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното е мое нещо, да, радвам се, че ти харесва! :)

 

Мерси за думите!

Като цяло забелязвам, че е много важно с какви адаптери си. Дънканите са с по-висок аутпут и особено на крънча ми звучи доооста различно директно като сменя китарите. Обаче на запис разликите ми се струват по-малки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа супер! Радвам се, че си разцъкал с машината! Ще сваля семплите да ги преслушам с удоволсвие. Надявам се да ти върши работа жълтурника :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.