Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене на сухо


DanelectroDC

Recommended Posts

Мойта електрическа китара (вж. аватара ми) е реално полу-куха и си звучи много сладко като не е включена, та заради това повечето време си свиря на сухо с нея, дори рифове и малки солца, дето са си за ел. китара.

 

Но ми прави впечатление, че като я включа през кубето не изкарвам баш звука който очаквам да изкарам. Някак си звукоизвличането е друго.

 

Та, въпросът ми е, до колко е изобщо добра идея човек да си свири на ел. китарата на сухо и не е ли това грешен подход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвай китарата в кубето, волумето на мах и дистъра да бичи яко, пък съседите да го д*хат...

Аз по принцип съм барабанист, от китара малко отбирам, ама някой ако ми каже "айде свири, ама без палки в ръце" нали се сещаш какво ще му отвърна :) .... :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз често свиря без усилвателя, главно преди да си легна...ей така прощално :)

и според мен помага за някои техники, които с усилвтел стават много по-лесни. например аз си кибича pinch harmonics (е не мога да им викам щипни-флажонети :D ) без усилвателя

ама пък ако мъчиш апержи например или sweep picking е добре да си пуснеш повечко дисторшън и по-силен звук за да знаеш къде ги насираш (с извинение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше моменти дето нямах кубе по седмица и нещо и тогава щеш не щеш свириш "на сухо" е мога да ти кажа, че техниката ми се подобри много, в смисъл забелязах го! Тъй, че не знам, при мен работи в положителна посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така като колегата npace просрвирвам "за лека нощ" някоя друга мелодийка преди да си легна. Ама като цяло, наистина unplugged звука се различава от този, който излиза през кубето, затова упражненията е хубаво да се правят така, както ще ги свириш в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то май е до човек,щото аз първоначално се упражнявах на "Сухо"

и после като се хакнех в кубето и резултата беше плачевен :) Щото като е без кубето и тя не се чува много много и не се разбира къде грешиш! :) ПОне при мен:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми помага да си изчиствам солата ... тъй че според зависи :guitar:

И арпежите ли!?!? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Akо сте гледали Американски пай - бащата поучаваше сина си - Сине , гледай на чикиите като на тренировка за ГОЛЯМИЯ СЕКС!

 

така че, свирете на сухо и се небойте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам точно на какво викаш арпежи ...

Порови се малко из форума, има обеснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Akо сте гледали Американски пай - бащата поучаваше сина си - Сине , гледай на чикиите като на тренировка за ГОЛЯМИЯ СЕКС!

 

така че, свирете на сухо и се небойте :no:

Не съм съгласен, особено ако трябва да свириш чисти и бързи арпежи, а даже и понякога скали. Може даже обратен ефект да има...Разликата между акустиката и дистър-а е ГОЛЯМА. Примерно като суийпваш арпежи, ако се научиш не мютваш тоновете, после ше има едно голямо мазане с дистъра...Нека някой ме поправи ако греша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз по-принцип знам какво имаш предвид но на няколко места е обяснено по различен начин /както и във видео уроците които имам/ ... та значи и арпежи и скали и ротации ги свиря на акустика повечето време .... защото така чувам дали замазвами или свиря чисти тонове отчетливи и после с дистъра всичко излиза без замазване ... даже свиря на бридж адаптера понякога щото там не замазва ... има полза поне според мен :unsure:

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е доста целесъобразно да се свири с включена китара, обаче без дистер. Така хем има нужното тоноизвличане като за включена китара, хем лесно се разбира къде се маже и къде са грешките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.