Jump to content
Българският форум за музиканти

Премахване на бръм


Recommended Posts

Баса ми има един проблем - когато пусна само един от двата адаптера, се появява лек бръм който на апаратура обаче се чува доста прилично.

Възможна ли е поправка на бъга без смяна на адаптерите, и ако да, как се прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми проблема може да не е в самия бас. провери си заземявания, кабели ала бала....контакти....

и няма начин да изчезне бръм-а на 100 %

винаги има по малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е двата адаптера да са свързани така, че при при едновременното им вклюване да се получава ефект на хъмбъкер.

Затова когато включиш само единия от тях има брум, а с двата едновременно - по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми да, те са единични адаптери :godbless: закон при тях е да има бръмчене. ако си сигурен че всичк0о е наред - тоест кабели, апаратура и така нататък просто пробвай да свириш в друго положение спрямо усилвателя. виж също околни влияния - монитора на компа ти например може да вкарва як шум. друга алтернатива е един нойз гейт....не знам обаче какво ще е съотношението полза/вреда ако използваш такова нещо :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От техниката не е. Кабела ми е в добро състояние, кубето е за китара(може да идва оттук), но проблема приръства когато няма монитори наоколо(на ПеЦе), с чужди кабели и с истинско бас кубе. Вярно, по-малко, но има бръм.

Идеята ми е има ли някаква модификация по-баса, която да премахва тотално бръма или поне да го докарва до някакво минимално ниво...

Иначе Горера е напълно прав - когато са заедно шум няма никакъв, но поединично има, особено на преден адаптер.

 

едит: нойз гейт не ща. искам да запазя звука на баса възможно най-натурален, поне до момента в който си взема компресор :godbless: .

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, толкова ли е страшен тоя бръм? по принцип някакви кондензатори се слагат срещу шум ама не съм много запознат. когато пипнеш струните бръма изчезва ли? ако не - провери дали ти е запоена масата :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е двата адаптера да са свързани така, че при при едновременното им вклюване да се получава ефект на хъмбъкер.

Затова когато включиш само единия от тях има брум, а с двата едновременно - по-малко.

Точно така - като на повечето съвременни Jazz Bass-ове - при равно волуме от двата сингъл койла се постига приличен hum cancelling

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно трябва да се екранират адаптерите(или поне отворите за тях).

Какво представлява екранирането и как се прави то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са ти адаптерите не си писал :no:

единични двойни ?? J или P ?

 

На мен на баса ми с PJ адаптери, на позиция J има лек шум, а на P няма никакъв!

 

Обикновенно, ако са ти единични ще имаш лек шум, който колкото и да екранираш няма да се изчисти съвсем (говоря за пасивните адаптери)

Кака, че живей с мисълта, че адаптерите ти шумят;) и далеч от трафове и монитори ;)!!

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 J-тип адаптера, пасивни(баса е тва на подписа ми).

@nikifen - Смяташ че няма да се махне съвсем? Лошо. Но щом на 100 вата (за бас) се чува съвсем ясно на 3-4, бедна ми е фантазията колко ще е шума на 6-7...така че колкото стане, все ще е подобрение.:)

 

Благодря за отзививите на всички. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-3 думи :) Стей ауей фром дъ амп :)

щот има трафове и те имат магнитно поле дет влиза в адаптерите и нали...

още малко

Може с времето... еба ли го нещо масите в китарата да са сдали багажа

сега ще потърся едни статии за правилното замасяване на китара което разбойника ми беше пратил преди повече от година и за мен се оказа много полезно четиво :)

е не намерих всичко ама все пак :)

щрак

 

И с последни думи правилното замасяване и тн в китарата са голям фактор за по-безшумна китара..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях на репетиция, и открих нещо много странно - на друго комбо(Берингер 120ка, не голяма басколона, както в другата репетиционна) имаше бръм, който беше постоянен, но поносимо лек. Интересното в цялата ситуация беше, че го имаше като бяха пуснати и двата адаптера, както и само единия от двата; дори като си намаля волумето на минимум го има(абсолютно същия през цялото време)... :) Възможно ли е бръма който най-много ме тревожи(този в кубето за китара) е да е точно зарадо това, че е за китара:), и в действотелност да го няма?!

Да допускам ли подобно нещо, или си въобразявам...

 

@Nikifena - много мерси за четивото, независимо дали шума е "в моя телевизор" :virtuoz:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.