Jump to content
Българският форум за музиканти

Ибанец пролем


Recommended Posts

Наскоро един приятел ми даде един процесор Ibanez PUE5, който не бачка. Проследих пистите, и изглежда проблемът идва от интегралната схема, която управлява пресетите - MAXON MC8104H. Никъде в нета няма информация за тази схема. Някой чувал ли е нещо по въпроса, и има ли инфо за схемата.

Също така и за D5201C нa NEC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах го

нищо не намерих

поръчкай най-напред аналоговата част. Цифровата трудно гори....

ако нещо закъсаш пробвай да питаш ибанез са съпорт.. схема или поне да ти дадат някаква информация.Обясни им за кво става дума..

С това мога да ти помогна :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро един приятел ми даде един процесор Ibanez PUE5, който не бачка. Проследих пистите, и изглежда проблемът идва от интегралната схема, която управлява пресетите - MAXON MC8104H. Никъде в нета няма информация за тази схема. Някой чувал ли е нещо по въпроса, и има ли инфо за схемата.

Също така и за D5201C нa NEC.

Не си май единствен с такъв проблем, из форумите има по някой изгорял с такъв процесор...и ключовата дума, която се мъдри покрай тоя чип е "obsolete", което в превод си значи "заеби"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на мен поне информация за него ми трябва. Ако му имам инфо. кое кра4е за какво е ,ще му измисля някакъв микроконтролер-заместител.

 

Едит: И от ибанец казват, че нямат идея от къде може да се набара тази интегрална схема.

 

Ники, точно от цифровата част е. Тя е някаква много крехка CMOS схема, която на всичкото отгоре управлява директно индикаторите и бутоните, няма дори драйверни транзистори към нея.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Е, реших го проблема. Ако някой има същия проблем да пише лс.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.