Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайрето - истинският музикален инструмент


Recommended Posts

Аз :). Ориенталско, с кожа от едната страна. Хората в бандата и в частност басиста особено роптаят срещу употребата му в песните, щото се бъркали, кат се раздрънча като невидял.

Ей го на:

daire.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Случвало ми се е много пъти да използвам моето дайре. Предимно когато имаше събирания с тарамбуки на баба Яга:) При доброто му овладяване то също има различни щрихи...Но дайренцето ми няма кожа.

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е много пъти да използвам моето дайре. Предимно когато имаше събирания с тарамбуки на баба Яга:metalist: При доброто му овладяване то също има различни щрихи...Но дайренцето ми няма кожа.

Абе я кажи, има ли още такива събирания с тарамбуки? Чувал съм за тях, обаче нямам по подрбна информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аааа ПОМОЩ!

Добре че видях темата....

 

Мойта съдба с дайрето е тъкмо обратната: За рождения ми ден момчетата от групата ми подариха дайре. Такова без кожи, не е пълен кръг, а от едната страна има дръжка... абе ненам как точно да го опиша, както и да ееее. Та значи от тогава много ме карат да свиря на него, но аз никак не се справям сполучливо и се получава така, че вместо да свиря и да го овладявам постепенно, аз не свиря, за да не скапвам пейзажа, и въобще не си давам шанс да напредна.... :blink:

 

Та ще си позволя да видоизменя темата на пилето:

 

НЯКЯКВИ СЪВЕТИ ЗА СВИРЕНЕ С ДАЙРЕ??? :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да:клати си ръката РИТМИЧНО,друго нема особено:blink:а що не накараш Ачо да ти каже 2 приказки по тоя повод,ти го изкара ебаси "свиренето" на тва дайре:blink::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЯКАКВИ СЪВЕТИ ЗА СВИРЕНЕ С ДАЙРЕ??? ;)

Това с дайрето не е ли част от хореографията? ;););)

Да част от хореографията, а също и от музиката.

Даирето си е музикален инструмент,колкото и странно да изглежда на китаристи,пианисти и тн.

Използва се в популярната музика,класи4еската музика,world i v BG-фолклор.

Има много видове даирета

/изкли4вам видоизмененята които правят и самите фирми производителки/,както и инструменти близки по устроиство на даирето които се бъркат с него.

 

Така 4е трябва да кажеш какво даире и стил музика си си избрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да:клати си ръката РИТМИЧНО,друго нема особено;)а що не накараш Ачо да ти каже 2 приказки по тоя повод,ти го изкара ебаси "свиренето" на тва дайре;):D

Katsko, човече, без твоя помощ не знам как щях да се справя! ;)

 

1) За РИТМИЧНОТО клатене се досещам и сама... Това някакси ми се струва естествено свързано с дайрето като инструмент и съвсем не търсех точно този отговор, а евентуално някакъв съвет за нещо, за което не се досещам сама... Как да ти обясня... съвсем се обърках... :wall:

3) "Ебаси свиренето"? На мен все ми се струва, че дайрето заслужава доза уважение и че не е нещо, което се овладява за пет минути гледане и/или слушане :think:

2) "Питай Ачо"... Ачо никога не е свирил на дайре и го мисли за нещо, което се раждаш научен да управляваш. Отговаря ми точно като теб. Барабанисти......... ;) ;) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало можеш освен с ритмичното клатене на ръката (:lol:) да правиш и акценти на второ и четвърто време, като удряш дайрето на споменатите времена в другата си ръка. После може да правиш и тремола като разтърсваш ръката с дейрето от китката на долу.

Постепенно (ако се посветиш на инструмента) ще дойдат и други идея :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.