Jump to content
Българският форум за музиканти

Тунер


Brandon_Lee

Recommended Posts

Аз имам Peterson StroboStomp 2,даже с DI,ама голяма мъка с настройването.Като вземе да ми реди едни "черги"....Судоволствие бих го продал на някой.А пък за студио дори и с 3 стробоскопа да си настроиш инструмента,ако не интонираш вярно-няма оправия.Най-лесен за употреба и функционален,за мен си остава Boss.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И от други съм чувал подобни реплики. Някои от компактните продукти на Питърсън могат да ти скъсат нервите.

 

Най-добре е с техниката предложена от kolega - никакви разходи за тунери, никакви проблеми с настройката :lol:

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.fzonetechnology.com/images/uplo...26115410321.jpg

 

 

 

 

 

 

Има няма 20 кинта и не е като да не съм доволен.Дано не се сметне за реклама,от Динакорд и има още :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз се чеша по черепа, и си казвам що е това животно което да е конкретно за ре? Взимаш един читав тунер, и това е. Колегите са дали варианти. Но темата ми се струва малко безсмислена, защото какъвто и проблем да имаш с настойването на ниска струна, удряш един флажолети и тунера го хваща. Не е болка за умиране.

С риск да е прозвучало троснато и раздразнено, не е такава идеята ми - ама в края на краищата ти трябва просто по-читав тунер. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е така, защото съм пробвал тунери, които с извинение са пълни буклкуци.Аа както споменах съм ползвал само тунер от процесор, който е перфектен.Друг случай е когато си настройвам 5-та струна в Ла при Ре настройка и тунера не ми я лови понеже след хилядите неуспешни опити да си оправя мензурата на тази струна не успях има разлика м/у 12-ти праг, където мога да заместя празната струна и флажолета.Просто искам тунер, който да не е буклук за това питам за съвет.Бях пробвал един на Fzone дето се слага на главата и едвам се настроих в ми камо ли ако трябва в ре.Получих съветите, които исках за което благодаря сърдечно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - тунер от процесор за 50 лева на мен ми върши перфектна работа (единствената причина, поради която го ползвам всъщост).

 

Идеи за хубав тунер не мога да дам - мога само да те посъветвам да не си купуваш тунер Stagg от 20-30 лева някъде, какъвто беше първият ми. Също така, мога и да те посъветвам да не си купуваш нищо Stagg, но се съмнявам това да е нещо, което не знаеш :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А между другото има и др вариант, има няколко дигитални тунер софтуери за PC, мен като ме домързи приближавам мик-а до кубето, хващат До без проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.