Jump to content
Българският форум за музиканти

Да взема ли мерки....


hristo96

Recommended Posts

съвсем объркано стана...

строя ти какъв е ..нормален свален с 1 тон (DGCFad) ???

 

ако е така най- добре 12ки(12-54)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нищо не разбрах, но общо-взето правиш глупости. Намери си отнякъде един комплект струни за устърн китара и свири с тях. Така става манджа с грозде. Като изсвириш един акорд със всичките струни предполагам китарата не вади най-приятният тон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш парици - около 25 лв Елексир , иначе аз дадарио 9-46 ползвам само ( веднъж си взех еликсир и разликата е потресаваща 3 месеца изкараха а дадариото ги сменям на месец че стават мн грозно след това)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^тук става въпрос за струни за акустична китара? С 9-46 тонът ще е доста интересен.

Иначе каквито и нови струни да си сложиш все ще е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.babythomas.name/

martin -10 лв

elixir(acoustic) - 27лв

 

а щом свириш "без проблем" с смесен комплект найлон-метал .. най- добре си вземи 2мартин-> едва ли ще усетиш голямата разлика еликсир-мартин при сегашния си комплект, а и с дебелината повече ще ти допадне за "свалена" настройка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - добре смени целия комплект струни с нови за акустична китара. Щом си в Ре, ако искаш пробвай по - дебели. Аз на мойта уестърн свиря в ми бемол и ползвам Ърни Бол 12-ки. И са ми меки. Следващия път - 13-ки :)

В крайна сметка 11 кинта бяха, не са стотици левове, надали ще имаш чак такива проблеми да ги събереш....или си събери повече и си вземи Elixir. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.