Jump to content
Българският форум за музиканти

Да взема ли мерки....


hristo96

Recommended Posts

Навън летяха прилепи всичко беше черно , скъсах струна.Веднага тръганах до технополис да си взема , но какво да видя имаше са найлонови фендер , финансовите вампири ми взеха 11 лева и си тръгнах с тях ......... сега на китарата има наилонови и метални , проблем ли е това :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим ноктурналното ти звучене и факта, че металните и найлоновите струни са с различна сила на опън и може да си изметнеш грифа, друго не трябва да те притеснява :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако китарата ти е електрическа.. няма да можеш да изкараш звук с найлона...

иначе ако е само 1 струна може да нямаш проблеми с грифа... най- много да почне да бръмчи защото се е поогънал назад.... верояно най- сериозни проблеми може да имаш с интонацията

няма смисъл да свириш така и като звук ще е отвратително да се смесят така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китарата е акустична струните са 3 наилонови и три метални ама понеже в монтана няма голямо разнообразие(никакво) не ми се занимаваше с интернет а имаше само найлонови ...... а и денят беше мрачен :(

надявам се да не е проблем че струната която трябва да е на мястото на ла се га е на ре защотоп не ми се даваха още пари

Редактирано от hristo96
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като е акустична-класическа или уестърн китара е?С какъв тип струнник?Сложи някоя снимка да не си баем само,а да ти дадем по-точен съвет :(

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да и стане - само ще звучи по-зле или да кажем по-различно от това за което е предвидена. Може да се нуждае от някаква настройка на грифа, поради различния опън на струните.

Интересно ми е само как си сложил найлоновите струни, при липса на хм ...топче накрая.

В крайна сметка, вероятно няма да е лошо, някои биха казали че е препоръчително даже да си купиш метални струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми лесно сложих топчето от металниите

относно струните проблем ли ще е да сложа изцяло найлонови

а там от къде съм иат само найлонови

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто ще звучи различно. Няма да звучи, как да кажем, както производителя я е направил да звучи максимално добре - т.е. с метални струни. Класическите китари (т.е. тези, за които са предвидени найлоновите струни) имат различна конструкция.

Поръчай си по Интернетя, както сам си си пред(по)ложил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... проблем си е ако сложиш найлонови струни на "метална" китара- почти със сигурност ще почне да ти звучи ФАЛШИВО (заради различните дебелини на струните уестърн китарите имат наклон на моста заради който 6та струна е по- дълга от 1ва)

по- добре ще и е да и сложиш струни от електрическа, вярвам че има в монтана.

 

надявам се да не е проблем че струната която трябва да е на мястото на ла се га е на ре защотоп не ми се даваха още пари

сложил си 5та на мястото на 4та .. ако разбирам правилно, но коя ЛА си сложил найлонова или метална .. кой ти е "базовия" комплект

ако си натегнал 5та(метална) до РЕ доста голям опън си и създал и ще ти е трудно да свириш..

 

отностно това да сложиш само найлонови .. ще се наложи и да пипаш тръстРод-а от което ако не знаеш каква правиш можеш сериозно да си я увредиш така че не ти го репоръчвам.. или поне нека да го направи някои по- опитен твой приятел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5та найлонова до ре

1ва метал

2ра метал

3та найлон

4 найлон(това е струната за ла ама е опънта до ре защото найлоновата ре се скъса)

5 метал

6 найлон

Редактирано от hristo96
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако продължаваш все така , очертават ти се още по черни и мрачни дни и наякой ден тъмнината ще те погълне напълно....

 

Хаха шегувам се, ама как ти хрумна да ги правиш тея глупости. :)

Дори да няма никакъв проблем за китарата, не ти ли е неприятно да свириш на нея с такъв смесн комплект струни?

Не разбрах цял комплект ли си купи?

поне ги смени всичките да звучат еднакво.

 

ПП. И нали уж беше скъсал една струна, пък си сменил полвината:)

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много интересно нещо е станало ... не вярвам някои да може да ти отговори .... то направо си е станало ХХХХХХХХХХХ(автоЦензура)

 

коя струна скъса.. ако е 1/2 няма проблем да ги смениш с електрическти такива (а се продават по- отделно)

 

поръчвал съм си струни от бейбиТомас ... пристигат на следвщия ден (аз ги поръчах около обяд и по това време дойдоха)

 

мисля че наи бързо ще стане с електрическите струни според мен като цяло ще звучат по- добре от този "франкенщаинКомплект" ... а и няма да го има фалшивеенето от найлона.. няма да се налага промяна на тръст род-а ... вярвам китарата ти е с 10ки (обикновенно такива слагат)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.