Jump to content
Българският форум за музиканти

Shouwmaster


KILL_EM_ALL

Recommended Posts

Бе на тая снимка от технополис не мога да видя дали е обикновено тремоло или е флойд, но действително Showmaster-a от xxxx, който е с флойд е с 24 позиции с обърната черна глава... На тая снимка главно това ме усъмни :read: ама пък знам ли :think: не съм най-големия познавач... От мнение за китарата ще се въздържа не щото по принцип не съм цапнат в устата ами защото не мога да говоря за нещо непознато при положение че пича пита за експертно мнение :beer::blink:

 

 

Айде пич! Успех в избора и просвирукването :cheers::cheers::beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Squier Stagemaster H/S/H с Флойд Роуз и с 24 прагчета, купена е през 2002 г. и тогава ми излезе около 600 лв. Принципно няма никаква разлика с Showmaster.

Аз препоръчвам на KILL_EM_ALL да пробва китарата в магазина, по-добре да вземе и някой познавач със себе си. Гледай ръчката на тремолото дали се завинтва направо или е с шайба около нея, която съответно се завинтва, защото ако самата ръчка се завинтва, то има голям риск да ти се появи луфт.

Мога да те успокоя, че хъмбъкърите на тази китара стават за всякакъв кривоч. Грифът също е много удобен, но ти ще го установиш на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма добри модели, има добри китари

 

П.П. Скъпите модели на Гибсън, Ибанез, ЕSP са ясни... но тук говорим за друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само дилетант от тука знае за ква точно китара говорим хах--ама аз реших--по добре да е JACKSON JS30 BK JS

http://i.dir.bg/shop_storage/add/2004/12/16/17443.jpg

само с 60 кинта по скъп--аз и преди бях много навит на него--ма ме притесняваше тва че е с 22 прагчета--

а от тия модели-по евтините--индииските--с флоид и 24 не се произвежда--има ги само японски такива ма те отиват вече на 900кинта

 

па че замазваме солото което идва от 22--нагоре--че дигаме струните и тва е хахах--то са за 2 прагчета не си заслужава да се зема showmastera..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя Jackson нещо не ми вдъхва доверие на мен ми предлагат един такъф ама наистина мен мн ме бърка да е с 24 прага пък и един пич от форума ми каза че не си заслужава ... каква е цената на Jackson-a щото ако е над 500 лв може да си земеш нещо по-читаво от него

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя Jackson нещо не ми вдъхва доверие на мен ми предлагат един такъф ама наистина мен мн ме бърка да е с 24 прага пък и един пич от форума ми каза че не си заслужава ... каква е цената на Jackson-a щото ако е над 500 лв може да си земеш нещо по-читаво от него

519лв е

 

много се чудех за тези 24 прагчета--ма кат се замислиш не се използват кои знае колко много--а и не пречи да се позамайат тия 2 плипсващи позиции--

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай да изсвириш Анадър дей на Тиътър ил Хейт ми на Бодом без 24 прага :):):) не можеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай да изсвириш Анадър дей на Тиътър ил Хейт ми на Бодом без 24 прага :):):) не можеш

е до сега ги слушах двете песни на театъа вяеднув не чух да стига до 24 прагче--на бодома го имаше 3-4 пути ма не пречи да се изсвири като от 22 се вдигне до този тон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хъх .. ами щом казваш аз на тиътър го свиря ама мн зор след бързата част да надигнеш 21 до 23 :) а на Бодом там са дабъл хенди и как ше го свириш без 24

виж ги в Гитар Про

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си peavey predator+ :) с двупосочно тремоло, заключване и як тон само за 320 кинта - един пич си я продава щото си купи друга китара ;)

Ама той я продаде отдавна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

peavey predator+ за който иде реч вече е у мен и съм доволен

той обаче е със сменен хъмбекър - интересно ми е първия й собсвеник да ми каже какъв точно е хъмбекъра който е сложил?

нови се продават в Динакорд за 520 лв

Скуаяр Шоумастер с 24 прагчета и флойд за 450 изглежда по добра оферта

но спокойно може да се разходиш и да пробваш и 2та вида китари

аз Пивито го взех като част от бартер с Наско и не съм търсил флойд и 24 позиции и понеже Пивито има интересен звук си ме кефи - плюс това цената му в Динакорд 520 лв е надута спрямо цената в САЩ - 220 долара

докато цените в Райзинг - специално за Скуаярите може и да са по ниски от сътветните в САЩ!!! :hello:

така че преценявай на място

съвета да чуеш китарата не включена е много добър

аз бих добавил - китара се купува само ако усетиш някакво привличане - тоест при най малкото колебание се откажи - в момента пазара е препълнен и избора е голям

УСПЕХ И ДА СЕ ПОХВАЛИШ С НОВАТА ПРИДОБИВКА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

peavey predator+ за който иде реч вече е у мен и съм доволен

той обаче е със сменен хъмбекър - интересно ми е първия й собсвеник да ми каже какъв точно е хъмбекъра който е сложил?

 

Аз съм първият собсвеник - китарата я избирахме директно от магазина с Наско - взета е чисто нова и долато е била в мен, нищо по нея не съм сменял - той може да потвърди това. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скуаяр Шоумастер с 24 прагчета и флойд за 450 изглежда по добра оферта

 

Зависи от гледната точка - 24 прага и флойд не значат по- добра китара, мисля, че пивито е от по-хубаво масивно дърво - не знам какво е,но си личи веднага като я пипнеш и има по-хубав тон (според мен). Грифа също е по-удобен ( пак според мен). ;) От тоя нисък клас китари моето лично мнение е, че е най доброто за цената си. Пробвал съм естествено въпросните шоумастери когато си търсих китара, така че не говоря наизуст. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.