Jump to content
Българският форум за музиканти

Имат ли Ibanez подобен модел?


a_panov

Recommended Posts

Значи има вариант да си пробвал A/B две идентични китари с различни грифове? Интересно...

Сподели кои са били двете китари , че стана интересно.

Едната китара беше модифициран скуаер с хъмбъкери, другата Vester модел немога да кажа тъй като така и не успях да намеря инфо за тези китари. Но беше в ценовия клас ~500лева.

Не казвам че китарите са абсолютно еднакви, не не бяха и особено различни, а разликата в саунда на нек адаптера беше достатъчно осезаема.

 

Другия тест беше с една от сегашните ми китари и китарата на един от китаристите с който свирех преди, и двете китари от махагон с пасивна електроника, моята 24 прага неговата с 22. Разликата беше найстина голяма.

 

Айде че много офф стана, за което се извинявам.

Редактирано от black_waltz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи това, че не откривам разлика между нек и бридж адаптерите на моя Cort X-2, 24 прагов е донякъде нормално? Или това важи за евтините китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с адаптера на мястото на 24-то прагче сме го дъвкали вече :) Нека наистина не оспамваме темата на човека, че ш' ви пусна Baby Thomas! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал да се спреш на Ibanez. За момента това е марката,която предлага оптимално качество на достъпна цена. Според мен Скуайър не е добър избор, като се има предвид, дебеллия гриф и рехавия тон. Мисля,че трудно ще откриеш точно това което описваш от Ibanez, но има други много приемливи модели с 22 прага, на които също можеш да застопориш тремолото. Ето няколко линка.

Успех!

 

http://www.ibanez.co.jp/eu/news/f_products...Limited/sa.html

http://www.thomann.de/de/ibanez_sa120exbk.htm

ОМГ БЕ НАЙ-НАКРАЯ НЯКОЙ ДА ГО КАЖЕ!!!!! лелеее закво ти е Скуаър??? защо по-добре беси земеш парче дърво и не ми сложиш адаптри от пантивека и тва е....... :greenball: и по темата squier не струва пред Ибанез-а.Това е защото съм пробвал и двете и си купих Ибанез-а, а ако търсиш някакъв по-специален звук, който според тебе неможе да бъде чут от Ибанез-а си е твоя работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А изказванията относно това, че Ibanez са метълски китари са направо ... незнам... смешни?
Ах, как си знаех, че все някой ще се заяде за това.

 

Ибанез са предимно метълски китари.

Май трябваше от самото начало да е удебелено, че...

 

Както и да е, май офтопик се получи. Извинявам се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@synyster_vengeance - Да сравняваш Squier с Ibanez е много ... айде ще кажа - дръзко начинание.

 

@Dawnfall - Хич и въобще не са предимно метълски китари. Но всеки с разбиранията си :greenball:

 

По темата-

Аз лично препоръчвам ART серията за която споменах горе.

Личните причини по които повече ми харесва от RG321 са:

- Модерна китара с винтидж изглед.

- Активна електроника на всички модели (без ART80)

- 24.75" мензурата ми позволява да си сложа по-дебели струни за по-як саунд

- Сет-ин гриф

 

Сега се сетих и за друга серия - GAX - Entry Level китари...

GAX30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната китара беше модифициран скуаер с хъмбъкери, другата Vester модел немога да кажа тъй като така и не успях да намеря инфо за тези китари. Но беше в ценовия клас ~500лева.

 

За разликата, която си открил, може да има и друга причина.

Навремето свирих с един Vester, но после реших да го продам, защото разбрах, че тялото му беше направено от няколко залепени слоя шперплат.Китарата беше с много удобен и бърз гриф, стоковите адаптери също не бяха лоши като звучене, но заключването не беше хубаво и заради материалът на тялото, тонът беше много плитък.

 

Ето как изглеждат Vester китарите.

 

Айде че много офф стана, за което се извинявам.

 

И аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.