Jump to content
Българският форум за музиканти

хехе и това от репетиция в Княжево при Бисо


bras72

Recommended Posts

Попаднах наслуки точно на Duran Duran - Ordinary World. Звукът е моно, наблегнато е ненужно на баса и касата и като че има някаква компресия и постоянен "стоящ" резонанс във високите. Песента е една от любимите ми на тази банда, просто въздействащо парче. Аз лично бих изпердашил звука много на отделните инструменти.

Китарата бих я оставил предимно акустична, а баса с дист и хорус за цвят. А барабнките бих ги направил много дълбоки, почти пулсираща касичка. Вече оркестацията - може би така: моно, като от стар грамофон. :cheers2:

 

На Seal, iNXS е много зле. Никакво присъствие. Високо се целите и това е добре от една страна. Ама все едно я правите насила в края на вечерта, щото пияния чичко под масата вдъното е рожденик и е платил в несвяст да му свирите. При Sting... висока летвичка също. Но поне ви се занимава.

 

Много е добре, че поне свирите заедно, споено, дето се казва. На Simply Red e станало добре. Хареса ми. С някои изключения във вокалите, разбира се.

Не знам как сте се навили изобщо да правите такива неща и да ги запишете дори. На живо от раз. Много живо, но все пак защо е моно всичко и сякаш от лента или касетка е "качено". Всъщност от кога са тия записи?!? Комай намирисва на поне едно 10 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми хареса.Все пак е репетиция.Нормално да има забележки по звука ,но тук това не е толкова важно.Важни са изпълненията.

Поздравления :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах наслуки....

Доста философско изказване , но според мен празни думи.Нищо не ми стана ясно от това , което си се опитал да кажеш.Какво значи изпердашил? И какво значение има , че записа на човека е моно? Не виждаш ли , че ен аписал ЗАПИС от РЕПЕТИЦИЯ.Я качи някъде твои неша да видим като си такъв професор по музика ти как свириш, че поста ти звучи направо смешно,според мен тази банда звучи прекрасно.Личи си че всичко е живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Отпреди 8-10 години са тия записи, той си каза човека. Цяло геройство ще е, ако бандата съществува в състава, в който са били, когато са правени тия записи. :greenangel:

Иначе не съм професор. Не подлежа на титуловане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах наслуки точно на Duran Duran - Ordinary World. Звукът е моно, наблегнато е ненужно на баса и касата и като че има някаква компресия и постоянен "стоящ" резонанс във високите. Песента е една от любимите ми на тази банда, просто въздействащо парче. Аз лично бих изпердашил звука много на отделните инструменти.

Китарата бих я оставил предимно акустична, а баса с дист и хорус за цвят. А барабнките бих ги направил много дълбоки, почти пулсираща касичка. Вече оркестацията - може би така: моно, като от стар грамофон. :thumbdown:

 

На Seal, iNXS е много зле. Никакво присъствие. Високо се целите и това е добре от една страна. Ама все едно я правите насила в края на вечерта, щото пияния чичко под масата вдъното е рожденик и е платил в несвяст да му свирите. При Sting... висока летвичка също. Но поне ви се занимава.

 

Много е добре, че поне свирите заедно, споено, дето се казва. На Simply Red e станало добре. Хареса ми. С някои изключения във вокалите, разбира се.

Не знам как сте се навили изобщо да правите такива неща и да ги запишете дори. На живо от раз. Много живо, но все пак защо е моно всичко и сякаш от лента или касетка е "качено". Всъщност от кога са тия записи?!? Комай намирисва на поне едно 10 години.

 

Кърт, малко прекаляваш с коментарите си. В целта си да се изкараш голям разбирач сам се излагаш понякога. Момчетата явно са доста по-големи музиканти от теб, в случей че не ни докажеш обратното и нямат нужда от постните ти коментари на някои моменти. Знам, че искаш да си максимално изчерпателен, но се спри за миг, когато става въпрос за истинска музика и наистина много голям майсторлък... Браво, момчета, фен съм ви, качвайте още неща и дай боже да свирите още дълго заедно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер са парчетата, браво :greenangel:

 

Особено ми хареса Ordinary world!

Просто за звук от репетиция и от касетка е страхотно!

 

А постовете на оня "разбирач" просто не заслужават внимание.

Редактирано от Rossen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази банда ми е позната като име от някьде...

Something's Got Me Started звучи чук, но барабаните тригеровани ли са? Че и баса ми звучи синти... Май вашия пианист е получавал двоен хонорар :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много жалко, че по-нагоре прочетох "се казваше бандата".

Изключително музикантски парчета. Коментарите за записите и звука в този случай са незначителни.

Поздравления, за хубвата музика, която сте преразказали с ваши думи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази банда ми е позната като име от някьде...

Something's Got Me Started звучи чук, но барабаните тригеровани ли са? Че и баса ми звучи синти... Май вашия пианист е получавал двоен хонорар :thumbup:

 

 

спомням си че барабаните бяха тригеровани

доста гадно беше

барабаните ги свиреше Църо. за съжаление свиреше във всякакъв смисъл

вече не е сред нас

баса си е жив и басиста е супер музикант

пианиста съм аз ама двоен хонорар не съм получавал хехе

наздраве за готините годинки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е станало с Цьро и кога??? :blink:

Църо почина преди може би 2 години

дали говорим за един и същи Църо

Мишо му е истинското име

лека му пръст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.