Jump to content
Българският форум за музиканти

Любовна балада...с Вокал


Recommended Posts

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

кога за последно сме слушали музика без да мислим и анализираме? :)

 

 

 

п.с

не обръщайте внимание на старата пиянка...

 

Винаги съм възприемал музиката като емоции.. :cheers2:

 

 

п.с.2

тоя аранжимент ше го измисля ако ще квот ще!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само така!

:cheers2:

 

(И наздраве, и аз имам повод - а може би нямам, но имам бутилка скоч... )

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е са на пияна глава посвирих...

http://www.mediafire.com/?sharekey=122980d...04e75f6e8ebb871

 

Трябват ми още някой куплет и припев... :cheers2::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

> "... на пияна глава посвирих.."

 

Гледай да не ти стане навик :punk_guitar: че по мое време мнозина си повярваха, че интоксикацията (с какво ли не) ги прави гениални - и ги няма между нас вече. Май и днешните музиканти не са имунизирани от това, макар хипи-културата да не е отдавна на мода...

 

Като го чуе човек това, как да не повярва в творческата полза от злоупотребата с вещества... :unsure:

- - - - -

 

A - D part, HVMT Vocals 2 и пр: интересни експерименти, части си имаш, мисли как ще ги наредиш така, че пъзелът да е цяла картина (и да е хубава)?

 

Като за песен, малко храна за размисъл:

 

- Колко пъти ще се чуе всяка една от частите, къде - и защо?

 

- Когато парчето свърши, коя от тези части ще си тананика слушателят до края на деня (и на другия ден) ?

 

- Кога ще се чуе този мотив за първи път в парчето? Ако не е в първите 30 - 40 секунди, какво друго ще се случи там, че слушателят да си остави ножа и вилицата и да се заслуша?

 

- Не на последно място: какво можеш да махнеш от аранжимента, без песента като цяло нищо да загуби? (Според някои легендарни творци дефиницията за перфектно произведение е - не когато няма какво да се добави, а когато няма какво да се отнеме повече).

 

На слука!

 

:godbless:

 

П.С. Понеже е колаборация - двама имате да мислите по такива въпроси :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме 'фана срам от толкова похвали вече. :unsure:

Иначе... аз снощи бях на портокалов сок (с водка). :punk_guitar:

Имам някаква идея какво да направим със структурата, така че частите "да си дойдат на мястото". На първо четене може спокойно да падне това мое пеене върху мотива от интрото (и интрото да си остане инструментално). Изпях го, точно щото ми липсваше интро на това място, но така то просто "изяжда" част от схемата, вместо да я допълва. И след него да си има нормално канто. И парчето ще се развие по-спокойно нататък.

 

И, мисля, едни унисони в по-ниския регистър няма да са излишни тук-там на припева - да "повтвърдят" малко характера на пеенето. Това ще облекчи неговата задача с аранжимента и ще опази китарния дух на композицията.

 

И други. Ще обясня на Черното Пиле на ЛС (ама утре, на по-свежа гУава :godbless: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar:

За навика...хех :godbless:

Това е само много рядко да изпитам насладата от Jim Beam Black label...вкуса му е елексир. :unsure:

 

 

 

Он топик

За аранжимента...Искам от нашата невероятна певица няколко вариации на куплети и припеви...

И ще стане :godbless:

 

Анджи, незнам как ше отпадне тва, нали дето е като първи куплет???

Че, мен ме кефи супер.....

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куплета ли ще си тананикат хората на излизане от концерта, или припева?

 

Сериозно ви питам - щото не може и двете, само един мотив се набива в главата, не по-дълъг от 15-20 секунди. Може и да не е нито едното от двете - а например 'бридж' мотив, или дори инструментален риф.

 

Но само едно - и трябва еднозначно да решите кое, да го наместите на нужните места в структурата, да му 'конструирате' най-подходящ звук. И е желателно да се появи още в първата третина, даже в първите 30 секунди. И после да се повтори - с удоволствието на очакването. И да се потрети - с екстаза на 'ето го, идва готиния момент!'...

 

Не че другите структурни елементи са без значение, но на една песен - за да стане хит - и трябва категоричен фокус.

 

На мен лично припевът ми изглежда да има такъв потенциал, нотова е субективно - авторът (и съавторът :icon_shithappens: ) си решават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ехей - колаборатори -

 

Какво става с проекта? Да не сте посмели да затлачите великолепната идея и да се забрави!

 

Кога качвате следващата версия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос бравос :ok::coolp: , не бях поглеждал скоро ама ебаси готиното става..айде финални щрихи и да поливаме вече "колаборацията" дет се вика :):rockon::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брадърс, местя се в нова къща и от 8 дена шлайфам стени... Хем китката да постегна :thumbs_up:

От стискане на един вибро шлайф, съм развил супер техника на дясна ръка, пикинг тип - бормашина :thumbs_up:

 

 

 

 

Песента ще е готова в най-скоро време!!!

 

Благодаря на Ангелина за магичния глас :thumbs_up:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.