Jump to content
Българският форум за музиканти

Оналйн Уроци По Пеене


Recommended Posts

Здравейте!Бих искала да попитам дали имам някакъв линк на сайт за онлайн обучение по пеене :hysterical: Много

търся такова нещо!Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и Добре Дошла!

 

Радвам се че отваряш тази интересна и плодотворна за размисъл тема. Онлайн уроци има, и то такива предлагат някои от най-големите светила в света на вокалната педагогика за поп, RnB и Jazz пеене. Всеки един от преподавателите представени на този сайт могат да помогнат дори на завършен изпълнител да подобри техниката, стила или мирогледа си като музикален артист въобще.

 

Друг е въпросът доколко онлайн обучението е препоръчително в области като пеенето или по принцип изкуства където "живият" инструктаж несъмнено предлага значителни предимства. Лично аз съм на мнение, че особенно в началото е по-ползотворно да се наблегне на класическият подход т.е. "живото" обучение.

 

Важен фактор естествено е и цената. Действително ако имаш възможност ще можеш да черпиш знания от преподаватели от световно ниво (казвам го, тъй като съм разучавал какво правят хората от горният примерен линк). Ако решиш да пробваш, силно ти препоръчвам да претърсиш youtube за информация относно съответните преподаватели или системата по която преподават, така ще имаш начална концепция и ще навлезеш по-бързо. Има и вариант обаче в който стартираш обучението си при локален инструктор и ползваш услугите на горепсоментатие светила предимно за консултации. Лично аз за момента не мога да си позволя такива, но ако някой е пробвал може да сподели в тази тема.

 

Още една алтернатива която може да е от полза както на взимащите формални уроци, така и на всички занимаващи се сериозно с пеене е вокалната школа на Brett Manning. Това е известната система Singing Success, която школува изпълнителя по най-модерната за момента теория за вокална продукция - Speech Level Singing. Това е именно техниката която ползват най-известните имена на световната музикална сцена. Системата може да се намери естесвено безплатно по торент сайтовете. Състои се от 13 аудио диска с много упражнения, обяснения и препоръки.

 

Както става ясно, възможностите по които мрежата може да помогне на изпълнителя търсещ развитие са много.

Който и път да избереш, Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата по-горе има много съдържателен, смислен и верен пост - може би все пак е най-добре да се работи лице в лице с учител. Но ето от тук http://sites.google.com/site/muzikalensluh/Home можеш на български да намериш доста теория, упражнения и връзки с други сайтове. Този, специално, е насочен повече към упражнения за музикален слух, но той, разбира се, е много важен за развитието на всеки музикант. И ако се интересуваш от теория, можеш да прочетеш доста интересни статии. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да отбележа, че Speech Level Singing - a е създаден от Seth Riggs. Той също продава система от уроци . Общо взето в amazon.com ги има всичките и хубавото е, че можеш да ги поръчаш и от България!

 

American Idol Singers Advantage - Female Version

http://www.amazon.com/American-Idol-Singer...1406&sr=8-2

 

Singing for the Stars: A Complete Program for Training Your Voice (това според мненията е за маааалко по - напрпеднали)

http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?url=s...amp;x=0&y=0

 

Brett Manning's Singing Success

http://www.amazon.com/Brett-Mannings-Singi...406&sr=8-15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Намесвам се в темата, макар да е доста стара, надявам се да съм на правилното място.

Желанието ми е да се науча да пея, за да съм забавен по събирания и т.н.. Мога ли да намеря помощ и насоки тук ?

 

Поздрави и благодаря предварително !

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравей, аз предлагам онлайн уроци по пеене. Ако те интересува и искаш да обсъдим варианти можеш да ме потърсиш на скайп: this_little_bird.

Весели празници!

Вяра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Интересувам се от БЕЗПЛАТНИ онлайн уроци по пеене. Ако знае нещо или преподава моля потърсете ме skype: tedo_1311

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.