Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

бах го и в баса.

 

Ще има ли русалка нейде в долния ъгъл? :)

 

АнтоNeo се събра с дръти метъли и стана човек - подстриган и прилежен, с бяла тениска :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опааа, вижда му се вече края! :)

Аха, :) вижда се тръцки! Виждат се само акустичните камерки (micro acoustic chambered)

До края има още поне месец или горе долу толкова. Това е времето до началото на яденето, на агнето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижда се, вижда се :greenangel: ! Може да не е чак края, ама се вижда! Още малко чакане и баса, и Новата година ще си ги посрещнем, както подобава :greenangel:

 

Това са последните ъпдейти по баса:

s7300658.jpg

 

s7300659.jpg

 

s7300660.jpg

 

Остава само да хвана бай АнтоNEO в наличност и да изстискам от него информация, къде да и как би желал да бъдат копчалъците и да се копае кутията за електрониката. После остава само черна работа - шкурене, фино шкурене, лакиране, и пак гадно полиране :icon_shithappens: ...

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре сега, бай... А бе, ей, чиче!!! Иначе мисля, че се разбрахме за всичко - и потове, и електроника, и все! А да, и за кръчмата.... :icon_shithappens:

 

Само като се сетя в какво състояние и на какво почва да заприличва... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашко, той баса е ясен...ъ, не е ясен, ами е клен,...както и да е, ама я са похвали ся за ония Аленбици дето ги татрузи

дан та издавам пак ас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше (адаш), ще се налага май да те отремонтирам така, както и Алембиците (забележи как съм го написал)... :)

 

.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алембиците после, първо батко ви! :icon_shithappens:

И понеже Д-р Коце е доста зает, аз ще го отменя в освежаването на темичката и ъпването на 2 нови снимчици:

 

S7300678-1.jpgS7300677-1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодарско на Ба(й)с АнтоNEO за предните снимки :yes: !

По стечение на обстоятелствата има развитие по работата с РУМЕНчо и сега е момента да попритесня (или зарадвам) АнтоNEO със следващата порция снимки, ...защото не ги е виждал още.

Баса е готов за лакиране. Последно кутията за електроника ми създаде малко затруднение поради тънкото тяло, но мисля, че вече всичко е наред.

Иначе снимките стнаха шарени до безобразие, защото в новото ателие светлината е друга и сега придобитите в предното ателие фотографски умения са поставени на изпитание :D .

 

s7300713.jpg

 

s7300712.jpg

 

s7300709.jpg

 

s7300710.jpg

 

Малко сложно съм замислил захващането на платката на активната електроника, но ще видим пак на място, дали съм пресметнал всичко точно, ако ли не, бат' Ники(фена) пак ще помага ^_^ .

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лепния с горещ силикон за потовете. Неа мръдане! Методът е изпитан и работи с пълна пара :)

 

Виж как го бях правил тук:

PerMathisenbass.jpg

 

И 2те платки са хванати с горещ силикон за потенциометрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, при центрирането на платката точно над потовете се падат кондезатори и други елементи от платката, това няма да пречи, ако ги нацапам с горещ силикон и я лепна за потовете, или.... ;)

 

....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай смело с каниколит ;) И отгоре като наковеш 5-6 пирона и увиеш с тел и тиксо, няма мърдане ! Ех тоз бас хубав става значи, да не му е уроки :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коце, не те разбрах точно, но ако можеш залепи платката към потовете от страна спойки. Идеята е следната: Правиш едни големи точки от силикон върху потенциометрите, слагаш платката и я натискаш имайки в предвид да не се допре до капачките на потовете. Платката трябва да е на дистанция от силикона върху капачките. На снимката по-горе се вижда как 2те платки са едната с елементите нагоре, другата с елементите надолу. Можеш да я залепиш и с елементите надолу. Няма проблем. Температурата на силикона на хубавите пистолети няма да прецака елементите.

 

Още нещо: тия точки или големи капки трябва да са с диаметър колкото е капачката на пота и да са високи около 5-7мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито предварително, баса става зверски. Ники, това със силикона не е ли малко перманентно, после ако трябва да се сменя платка или пот или да се пръсне с контактен с ножа ли се действа? Няма ли чалъм да се хване с метална пластина и болтче за дървото или за капака (no offence, само питам)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не е перманентно. При внимателна работа може да се отлепи. Силиконът хваща до толкова, че трябва ръчкане, че да падне платката. После силиконът се чисти и пада на цели парчета. Ако ползваш санитарен силикон за лепене на мивки, тогава вече граничи с перманентното лепене почти без опция за отлепяне.

 

говорим за това:

33241-GF_3002.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.