Jump to content
Българският форум за музиканти

Дисторжън за китара


proxy

Recommended Posts

Здравейте! От скоро имам електрическа китара и искам да си зема дисторжън. Спрял съм се на няколко модела (главно цената ми е критерий). Ще ви помоля да споделите мнението си и евентуално да ми предложите нещо друго. До 200лв. (ако някой предложи да каже приблизителна цена и откъде мога да си го купя, за София говоря). Аз съм се спрял на:

1. Boss DS 1

2. Boss DS 2

3. Danelectro Wasabi Distortion Pedal

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има и няколко човека от форума дето могат да ти сглобят дисторжънче. И по-евтинко и по-хубаво в някои случаи. Тук ще направя реклама на Евтим Джереков(извинявам се, ако съм збъркал фамилията) един Метал зоун, и мога да каза, че направо ме изкърти. Супер е! Та помисли си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми позволиш да те посъветвам , бих ти препоръчал SD1 , аз имам такъв и го ползвам за бууст , но и само като драйв е идеален. Трябва обаче да уточня ,че за тези три варианта , които обмисляш е необходимо да ползваш китарен усилвател или китарно комбо , само тогава те ще звучат истински.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 110 лева ако не се лъжа ...... но най-добрия критерий слуха , за мен лично той е идеален за музиката ,която свиря. ТУК можеш да погледнеш как някои големи имена ползват този модел в тения чейн. Успех!!!!!

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми позволиш да те посъветвам , бих ти препоръчал SD1 , аз имам такъв и го ползвам за бууст , но и само като драйв е идеален. Трябва обаче да уточня ,че за тези три варианта , които обмисляш е необходимо да ползваш китарен усилвател или китарно комбо , само тогава те ще звучат истински.

Ако послушаш DeathZone и решиш да си вземеш Бос ДС1, мога да питам един проятел дали го продава. Ако решиш или пиши един ПМ на мен или на zaiphenndan. Надали ще му иска кол знае колко, даже далеч от 110лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти сглобя доста як дистер, Бос Метълзон гига мод или Ибанец Шредмастер.

Ако държиш на ДС-2 или подобни, пиши на Nikifena. И двамата с него правим ефекти, които са по - качествени от тези, които можеш да си купиш от магазините.

Пищи ми Лично съобщение, ако се интересуваш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое мнение си купи овърдрайв, по-мек звук има. Пробвай как звучат и така се ориентирай. Дисторжънът има доста по-остър звук от овърдрайва и поне мен овърдрайвското изкривяване ми харесва повече като звук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.