Jump to content
Българският форум за музиканти

Стоманени прагове


Kalmar

Recommended Posts

Това сега ми хрумна. Има ли някой в бг който да инсталира stainless steel прагчета?

Дано не ми се налага скоро да сменям, но все пак "Хасан и той човек" и те се износват.

Иначе кефа със стоманени прагове е невероятен, няма толкова гладко усещане при бендовете. Колкото за звъка, аз поне не забелязвам съществена разлика. Може би атаката е малко по "мека" и "равна", но това е такъв лек нюанс че не ми се вярва повечето китаристи да го забележат.

Очаквам мненията ви по въпроса и ако някой знае лютиери с опит в поставянето на такива прагове... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламен от Асеновград слагаше на първите си китари прагове от неръждавейка.

Сега мисля че е в чужбина и нямам информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сега ми хрумна. Има ли някой в бг който да инсталира stainless steel прагчета?

Искаш помощ или въпросът ти е от чисто любопитство?

Не виждам никакъв проблем, човек който се занимава с правенето на струнни музикални инструменти,

да поставя и SS прагове.Има търсачка - използвай я!

Само в този форум се подвизават доста лютиери, които биха могли да извършат тази услуга безпроблемно.

Днеска поспори с един от тях и го нарече неподготвен.

За повече инфо цъкни на линка в подписа ми.

 

п.п...и ще се изненадаш колко много китаристи чуват леките нюанси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Питам и от любопитство и понеже имам три китари с такива прагове и вече не смятам да слагам никел/сребро.

Праговете от стомана се слагат доста по-трудно от "обикновените" и това е причината да питам.

Колкото до господин лютиера, не съм имал идея да го обиждам, не съм такъв човек :greenangel:

Но това, че някой е лютиер не означава задължително, че има дълбоки познания за произхода на материалите, които ползва. (уха, колко запетайки)

Ще се радвам да има лютиери със сръчни ръце и знания, това означава и повече музиканти със добри инструменти. :hysterical:

За съжаление съм малко предубеден към българския лютиер (моля никой да не се засяга).

Инструментите които съм виждал в повечето случаи не са отговаряли на представата ми за качество на изработката.

За материалите не казвам нищо, не е лесно да се снабдяваш в България.

През последните няколко години не съм ползвал услугите на нашенски майстор, силно се надявам нещата да са се променили и да остана много изненадан в положителен смисъл.

 

Пламен Иванов ми е правил няколко китари, но или е в чужбина или се е покрил някъде из Асеновград.

Загубил съм му координатите и аз.

 

Допълнение: виждал съм инструменти на К. Димитров (за съжаление предимно на снимки) и ми харесват.

Един негов бас съм пробвал и също ми хареса, с изключение на кофти струните (но това беше по вина на собственика :D)

Освен това много добри топове.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.