Jump to content
Българският форум за музиканти

какво мислите за марката БАРАБАНИ ''taye''


Recommended Posts

Какво мислите за тази марка. ето един примерен сет на дадената марка http://www.guitarcenter.com/Taye-Pro-X-8-P...546-i1320678.gc :) Ако има такава тема като тази извинете ,но аз не открих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На пръв поглед изглеждат отлично(навяват ми някаква смътна асоциация с Tama Starcassic...),но как стоят нещата с качеството на изработката и най-вече звукът...там вече,трябва да сподели някой който и имал допир с това "чудо"

Редактирано от EX-FLAMES
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че това е убийствен барабан и избиха рибата на последните drum изложения. Качеството е на професионално ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И те от скоро започнаха сами да си произвеждат корпусите,като доста други малки фирмички.Преди това ползваха шелове на Келър и бяха по-популярни.Имай предвид,че конкретния комплект е от по-евтините серии с basswood/липа/ или poplar/топола/ Което от двете дървета да срещнеш в един комплект-бягай надалеч.По-мека и пореста дървесина,което я прави евтина.А също поради по-лошите си акустични характеристики в лютиерството се ползва само за подложки и на места, на които няма да се отрази на акустиката на целия инструмент.Но това си е мое мнение.

Ако смяташ да ги купуваш,по-добре заложи на по-малък сет,но пък от по-добро дърво или ако искаш голям комплект си събери 2 сета Тактон/Амати,вместо да вложиш толкова пари в нов инструмент,но с по-ниско качество.Количество и качество са две различни неща :greenangel:

 

п.п.Но пък от друга страна,любимецът на младото поколение Джоуи Джордисън свири на много ниска серия Пърл, ако не се лъжа, така че.... :)

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съвсем не :) Джоуи свири на Мастърс, а хитреците от Пърл за му направили сигничър серия от нисък клас точно за да се продава на младежта, дето като види черни барабани със слипнот лого и и потичат лигите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е то и с чинелите е същата работа. Долни са много ей

Редактирано от Monni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е.. ги чинелите мене тех не ме интересуват важно ми беше като марка как са иначе . joey jordison пукната пара не давам за него.за мене не свири добре. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност чак сега видях че става въпрос за конкретен сет, мнението което споделих по - горе, се отнася само за скъпите им неща.

Vihro е напълно прав за използваната дървесина. И аз бягам от такива шелове и не ги препоръчвам на никого.

Извинявам се за набързо дадения съвет.

Поздрави. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ако ми се наложи да купувам такива барабани със сигурност няма да го направя от този сайт,тази цена просто разцепи мрака та то тук има 450$ Yamaha-и из местните магазинчета......1500 $ като че ли от марс ги носят! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.