Jump to content
Българският форум за музиканти

Уа-уа-то ми стана Уами...


Recommended Posts

Ей сега отидох да повдигам малко шум и видях, че под уа-то ми има вода... Нямам идея и до сега от къде е дошла, всичко е затворено и всичко навсякъде е сухо, а само на уа-то ми има вода... Както и да е, пуснах кубето и реших да видя дали има проблеми и като го натиснах и започнах да уа-уа-кам почна да се получава един странен звук наподобяващ звука от уами, но не вдига/сваля тона а просто си издава такива пискливи звуци...

 

Ще се оправи ли като изсъхне нацяло? Ако не... трудно ли ще се оправи? :)

 

П.С. Дебем тая криза...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, да знаеш за друг път, когато електронно устройство се намокри, първо го остави да изсъхне хубаво или го отвори и изсуши със сешоар и чак тогава пробвай да го включваш. Иначе рискуваш да го повредиш. Самата вода не може да го повреди, ако не е включено, но включването му докато е мокро може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се оправи. Спи спокойно.

Най-много потенциометъра на уа-то да почне да хърка малко повече.

 

ПС: Махни му батерията и го остави на слънце със свален капак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноооооооого благодаря! Уа-то е ок, даже супер и Додо ке си джеме once again!

 

П.П. Идеята на Слакот е интересна, ама... аре да не насилваме съдбата, а? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е било вода?

Щом навсякъде е било сухо, а само при ефекта е имало течност, да не се окаже, че е изтекло нещо от него. Електролит от батерия, повредени елементи, ей такива работи.

Ако е само вода, добре, но ако е разтвор на някаква сол (електролит) може да е лош вариант. Не рядко батерии се "изпикават" и разяждат де какво има около тях. Тогава проблемът може да не се оправи само с "изсъхване".

Добре е да се прегледа основно, за да се диагностицира какво точно е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не го ползвам с батерия, а с адаптер и... не знам колко са големи елементите вътре, но имаше повече течност по пода от самия обем на уа-то, така че май отпада този вариант.

Редактирано от Додо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало да чуя подобни звуци веднъж, когато си натиснах уа педала. При мен причината беше много тъпа, бях свързал кабелите обратно т.е. китарата във изхода за усилвателя а усилвателя във входа за китарата.

Сигурен ли си че в бързината и паниката от откритата течност не си ги свързал и ти така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, както казах горе, проблема вече го няма(Никифена беше прав), а и няма как да съм объркал свързването, защото не го бях изключвал преди да чуя проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И преди съм разказвал за един мой самоделен дисторшън, който работеше с плюнка.

Беше някъде 1996 година.

Аз - малд пубер метъл.

Правя си по една схема дисторшън педал, ама на открита платка, без кутия.

 

Пускам го - нещо не криви като хората. В гнева си го залях с вода - хоп! Почна да работи окей.

И по репетициите го плюнчех на едно точно определено място между две пътчечки на платката.

Свириш 10 минути, плюнката засъхва и дисторшънът спира да криви. Пак го плюнчиш и ето ти още 10 минути безпроблемно свирене. :)

 

_

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.