Jump to content
Българският форум за музиканти

Активна електроника за пасивни адаптери


Bo Yan

Recommended Posts

Търся си активна електроника за пасивни адаптери.

 

Имам една на фендър, за модела на Бъди Гай и Клептън, която никак не ми харесва как звучи, да не говорим, че я получих дефектна и ако не беше Никифена :ph34r: даже нямаше да мога и да я чуя.

 

Молбата ми е следната.

Споделете опита си с активни електроники за електрическа китара с ПАСИВНИ адаптери, който имате - марки, модели, цени, на какви китари, КАК СА ЗВУЧАЛИ,... каквото се сетите.

 

Много държа да си сложа на въпросната китара активна електроника и ще ми е от полза всичко, което ще напишете тук.

 

Благодаря!

 

 

ПС

 

имаше едно време едни Пълдини с активна електроника, някой има ли такъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква активна електроника по-точно искаш да сложиш? Щото джаджи хиляди- еквалайзери, буустери, филтри...............................? Или просто ей така, да има нещо "гъзарско"? :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо "гъзарско"? :ph34r:

е, нали трябва да сме гъзари :Д

какво си чул от тия неща?

 

идеята е да звучи хубаво и да мога да му намирам приложение.

напр. нещо което ще мога да ползвам за сола или за повече/по-малко кривоч,...

 

абе искам да сложа нещо, най-малкото защото на китарата има един потенциометър, който не служи за нищо.

 

в краен случай ще го направя волюм за средния адаптер, но предпочитам да опитам активна електроника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въх... ама ти какво разбираш под активна електроника? За това, което казваш ,можеш да си вземеш компресор или буустер като камионче, не виждам смисъл да го вграждаш в китарата.

 

Иначе съм чувал активен еквалайзер за бас, ама той и баса беше мамата-си-джаза, тей-че нормално звучеше убийствено :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами обикновената активна електроника представлява обикновен буустер. Не прави почти нищо със звука, освен че го усилва и ти подобрява съотношението сигнал/шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що само това, има много активни джаджи- както казах- еквалайзери, филтри разни, даже вградени ефект-процесори :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои от по-скъпите Фендъри имаше вграден мидъл бууст с копченце. Ама ти казваш, че вече си се опарил от Фендър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палнът е следния. Добарваш от някъде китарен еквилайзер. Китарата минава през него, после през ефектите, с които свириш. Харесваш се няколко типа звучене(абстрахирайки се от шума). Казваш ми какви звуци си си харесал(какви положения на еквилайзера), и аз ти правя електроника, с която да ги превключваш. Иначе мога да ти направя електроника, с която да си правиш какъвто си искаш звук, но тя би биля много неудобна, заради множеството възможни настрийки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неудобна, заради множеството възможни настрийки.

hitech.JPG

Нема страшно! :)

Ей'тва е зверско !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hitech.JPG

Нема страшно! :)

хихи :)

юнаци, взехте да ме ебавате :godbless:

муахахахаа

 

Евтиме, мерси за предложението, ще помисля.

 

никой не се обажда за Пълдините с активна електроника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хихи :)

юнаци, взехте да ме ебавате :)

муахахахаа

icon_fu.gif

 

(споко , нека става майтапа , нал' тъй' копил'уе ???)

 

офф /

Тая иконка трабва да я добавите във форума ... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.