Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабел за захранването на усилвател Рандал.


Recommended Posts

Здравейте! Преди година взех едно кубе Randall от варненския "Фактор". Няколко месеца ми правеше мизерии кабелът на захранването (трябваше да се намести по специален начин, за да работи и т.н.), докато накрая изпуши и кубето изгасна когато най-много ми трябваше.... Та сега трябва да се смени този кабел, защото съм сигурен, че всичко е заради него. По принцип знам, че да се смени или да се съкрати леко и да се върже наново не е нещо кой знае какво, но просто много не разбирам как се отваря и работи по усилвателя. Търся съвет какво да правя, за да може кабелът бъде оправен/сменен. Вярно ли е, че "Фактор" имат сервиз и мога да го дам там, срещу заплащане, разбира се? Моля помогнете, защото кубето ми е единствено и ми е нужно, за да свиря и на репетиции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор, но поне да беше прочел внимателно искането ми. Аз знам откъде мога да си купя кабел,но искам да го дам някъде където да ми го сменят, защото не знам как да отворя и да работя по тоя усилвател, защото ме е страх, че ще оплескам нещо. Все още търся съвет. И извинете, драги съфорумници, сигурно ви заливат стотици подобни досадни теми на ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ен може би да беше снимал... Аз не съм врачка . Принципно Рандъл са с кабел стандартен нещо като мъжко /женско , като захранване на компютър.

Ако при тебе не е така сори.

Отвори го и виж какъв е проблема, не е кой знае колко сложно.. 5 болта са на кръст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

който свири в клуб дивите животни да мипише лс да му ябсня за диезите и бемолите на една класическа китара настроена в си бемол по хармоничен вид

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич снимай наистина това комбо, или поне каже какъв модел е. Друг вариант е пиши едно лс аз също съм от Варна и мога да отремонтирам комбото :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

който свири в клуб дивите животни да мипише лс да му ябсня за диезите и бемолите на една класическа китара настроена в си бемол по хармоничен вид

Моля те първо си оправи правописа и тогава тръгвай да обясняваш на хората работи и ако ще помагаш на човека му помогни вече написа един безсмислен коментар а този въобще не е по темата отново. :pray: .Пич снимай кубето и кабела и надявам се ще ти помогнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че щом пита не е със стандартен конектор, а с директен кабел. Пич гледай сега, кабела има три "жила" - червено, синьо, жълто-зелено (може и само с две). Отваряш кубето и издърпваш 10 санта от кабела и режеш, след това оголваш и поставяш кабелите на оригиналните им места, които вероятно са с винтчета или някакви подобни връзки... Може и да се наложи и да запоиш един кабел към леглото на бушона (извади го преди това), но не е голяма философия, само спазвай правилото където е било - там и да остане. Ако се решиш сам да си го оправиш НЕ РАБОТИ под напрежение(вкл. в контакт)!

 

Баси, тази апаратура не се ли прави вече с нормален power конектор?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eла утре до работата ми и ще го оправя.На кръстовището на околовръстно и Подвис се намирам.

Търси сервиз ''Тахографи''.Тел за връзка 0899-97-57-97 - Краси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки, щом толкова ви трябват.

Качеството е отвратително, но все пак се вижда нещо от кабела. Моделът на усилвателя е KH-15:

 

Picture1

 

Picture2

 

Picture3

 

Picture4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отрежи 5 пръста от прекъснатото към щепсела, отвори кубето и вържи наново кабелът. Цялата интервенция ще ти намали дължината на захранващия кабел с около 20см най-много. Това трябва да направиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.