Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвател Stagg 10gaeu


maxim09

Recommended Posts

Кажете нещо за въпросния Усилвател Stagg ето тук http://www.musicaudioshop.com/STAGG_10GAEU...u2,oasc,pg0.htm. Китарата ми е Кремона. възможно ли е да не подходящ за нея с оглед на електрониката на китарката? Интересува ме дали и вградения дисторшън го бива, поне колкото аналогов дисторшън педал. Очаквам отзиви, като се има впредвид, че съм се спрял на него, заради приемливата му цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете нещо за въпросния Усилвател Stagg ето тук http://www.musicaudioshop.com/STAGG_10GAEU...u2,oasc,pg0.htm. Китарата ми е Кремона. възможно ли е да не подходящ за нея с оглед на електрониката на китарката? Интересува ме дали и вградения дисторшън го бива, поне колкото аналогов дисторшън педал. Очаквам отзиви, като се има впредвид, че съм се спрял на него, заради приемливата му цена.

амп-а става като за вкъщи да си свириш. а вградения ефект е Overdrive.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете нещо за въпросния Усилвател Stagg ето тук http://www.musicaudioshop.com/STAGG_10GAEU...u2,oasc,pg0.htm. Китарата ми е Кремона. възможно ли е да не подходящ за нея с оглед на електрониката на китарката? Интересува ме дали и вградения дисторшън го бива, поне колкото аналогов дисторшън педал. Очаквам отзиви, като се има впредвид, че съм се спрял на него, заради приемливата му цена.

амп-а става като за вкъщи да си свириш. а вградения ефект е Overdrive.

Този тук го водят с дисторшън http://www.veselinkoychev.com/10ga-eu.html. Възможно ли е не мога да разчета на снимката? Иначе ми трябва за вкъщи. Повече се притеснявам дали ще е съвместим с електрониката на Кремоната. Може би най - добре с китарката и да пробвам в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително вземи и китарата в магазина, но все пак имай предвид, че тези кубета традиционно си имат проблеми със собствения драйв. Сигурен съм, че не е напълно уместен съветът ми, но знай, че по-фундаменталното в домашното свирене е именно ефектът, дотолкова, че при ниски нива на звука, приличният дист може донякъде да допринесе за по-приличен звук. Или в обобщение - ако ще си взимаш кубето, задължително се напъни и да го снабдиш с някакъв приличен ефект, какъвто там предпочиташ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"""Ампът""" е една от най-големите ч*кии, които въобще можеш да намериш някога на тоя свят. Не става за абсолютно никакъв х*й, ша извинявате. Не става дори да си подпреш празните бутилки с него. Каквото и друго да избереш - няма да сбъркаш, ако ще и да си вържеш китарата със щайга за домати - пак по-добре ще звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми.. тъй де :)

Иначе да съм малко по-градивен от предния си пост, че бях пийнал вчера - по-добре се огледай за някое кубенце втора ръка. Явно бюджетът ти е ограничен, затова по-добре тъй, според мен. В общи линии търси нещо с 8 инчов говорител, по-малките наистина звучат зле. Мисля, че няма особено значение какво ще избереш, понеже всички са един дол дренки в този клас. С изключение на този стаг - тая серия, със зеления панел, наистина оставя травми.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми.. тъй де :)

Иначе да съм малко по-градивен от предния си пост, че бях пийнал вчера - по-добре се огледай за някое кубенце втора ръка. Явно бюджетът ти е ограничен, затова по-добре тъй, според мен. В общи линии търси нещо с 8 инчов говорител, по-малките наистина звучат зле. Мисля, че няма особено значение какво ще избереш, понеже всички са един дол дренки в този клас. С изключение на този стаг - тая серия, със зеления панел, наистина оставя травми.

В какъв смисъл "тая серия, със зеления панел, наистина оставя травми". В момента карам на компютърни тонколонки и саморъчно правен дисторшън MRX distortion +. Това е като да включваш китарката в руски ВЕФ. Нямя ли да съм една идея по-добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За малко повече пари си взех Fender FM 10G, а имам и аз кремона, само, че твойта не знам дали е с двата хъмбъкъра. Та тия амп-ове не са върхът, но дори добър амп да си вземеш, кремоната тегли якоооооооо назад, за чистия канал горе долу става (говоря за Фендера), ама на O.D. някак си не звучи като хората на повече от 5-ца. Препоръчвам ти да си вземеш малко по-скъпият Fender 10G, но питай хората, които разбират повече от тези нещица, защото повечето ампове, които съм чувал са Фендери и един път един Бехрингер.

 

P.S.: Не съм от най-големите разбирачи, моля ви не ми казвайте, че съм тъп. Аз си го знам :).

P.S.: Кофтито на FM10G-то е, че няма еквалайзър за средни тонове, което е мнооого, много гадно.

Редактирано от djbnz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти препоръчам behringer v-tone, 15 ватовата въшка. Звучи в пъти по-добре. Ново е 120-30 кинта нейде, в Динакорд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Извинявам се че вдигам тая тема от умрелите, но не ми се пуска цяла тема за един въпрос.

 

Въпросът е, този Стаг по-зле ли е от еквивалентните като цена Cort CM10G и Cruzer CR10G, или всичките са еднакво отвратителни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-горе писаха - 8" говорител е минимума.

Ако ще ти е първо кубе и няма да е лампово (както изглежда) си вземи такова с вградени моделиращи ефекти, може и настаро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, и аз се засрамих веднага след като постнах, и в момента се договарям с един тип за Behringer Vtone 108, втора ръка. Погледнах няколко ревюта в youtube, изглежда приемливо, а и е с вградени ефекти, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.