Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Абе гледам разни теми,за разни и разнообразни марки и модели барабани и си викам лелеееееееееееее,баси колко съм изостанал :virtuoz: !Вече свиря само за кеф,но преди(сякаш съм на 100 години :D )когато се занимавах сериозно(средното ми образование е мизикално),Амати си беше марка!Когато тръгнах да си събирам сет(правилно......,събирам защото сета съм си го купувал том по том,стойка по стойка заради финансови причини),добър комплект амати беше 1000000 лева(да преди деноминацията беше толкова),а поне за мен марки като ТАМА,Пърл,Ямаха,бяха само мечта!!!Както сте разбрали( и от темите в Купувам за 10 и 18инчовите томове),съм фен на марката и се питам дали има и други като мен които гледат с носталгия към Амати и си ги тачат?Ако има това е темата :rocker: !!!Поздрави и :) на всички колеги!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте ги взех за 120000лв от един габровец,човека беше свирил два пъти на тях.Тогава напаравихме много добра сделка,защото в цената влизаха краш,райд и фус капаци,а един софиянец за 110000лв ми продаваше пак амати,но без чинели.По това време всеки купуваше втора ръка,това да си купиш нов беше почти невъзможно.Тогава един сет тама във фактор беше 2000$,долара 2.5,абе направо не е за говорене.Сега нещатата са по-добре,почти всеки може да си купи хубав сет,дори и по-нисък клас,ама е доказана световна марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо което си купих беше бас тимпана(флор тома,както е модерно сега)за скромната сума от 80 бона!!!Но не в деноминацията е проблема,наистина тогава това имаше!И затотова пуснах темата,да видя дали има и други като мен които с носталгия и известана доза любов гледат на доброто старо АМАТИ?!?!?Абе идеята е за нещо като фен клуб амати :thumbs_up::) !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше 1 съфорумец - ExFlames или там както се изписваше не помня със зверския сет Амати. Потърсете из снимките на барабаните ше се изкефите ако не сте ги виждали. До колкото знам обаче ги продаде... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сета беше най-уникалното Амати :greenball: което някога съм виждал(за жалост го разпродаде :-( ,а още по жалко е че аз разбрах прекалено късно :no: )!!!Такъв се опитвам да си сглобя(без рак системата,искам всичко оригинално Аматско),но още не мога да намеря том 10 и флор18!!!Просто не мога да схвана къде изчезнаха всички такива тупани :hysterical: които присъстваха в модел 4090?!?!?Преди години ги имаше почти във всеки оказион в Пловдив,но поради липса на средства не си ги купих,а сега когато съм готов да ги платя дори над реалната цена просто ги няма :hysterical: !!!Абе ще чакам,дай боже да си осъществя детската мечта :drummer: !!Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера защо си се разболял /че нашата краста си е точно болестно състояние :)/ точно по Амати?!Поне да звучаха добре,а то нито звучат,нито изглеждат добре,нито са изработени добре и не запазват правилна окръжност.....просто се чудя защо искаш да налееш пари в нещо такова просто заради сантимента?!Не си заслужава според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Само не мога да разбера защо си се разболял /че нашата краста си е точно болестно състояние ;)/ точно по Амати?!Поне да звучаха добре,а то нито звучат,нито изглеждат добре,нито са изработени добре и не запазват правилна окръжност.....просто се чудя защо искаш да налееш пари в нещо такова просто заради сантимента?!Не си заслужава според мен.

 

Подкрепям! Аз също за момента свиря със Амати, но ако имах достатъчно финанси, щях да ги заменя веднагически!

Редактирано от Dez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера защо си се разболял /че нашата краста си е точно болестно състояние ;)/ точно по Амати?!Поне да звучаха добре,а то нито звучат,нито изглеждат добре,нито са изработени добре и не запазват правилна окръжност.....просто се чудя защо искаш да налееш пари в нещо такова просто заради сантимента?!Не си заслужава според мен.
хммммммм много зависи,просто не си попаднал на пипнато амати.Говорим за свалено фолио,всички кожи сменени и цялото дърво лакирано от професионалист+човека който свири на това амати е убийствен джазмен.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Впрочем,четейки тези редове на колегата,почти разпознавам и моята голяма мечта,която за огромна радост успях да осъществя в целия и замисъл.Ето един албум със снимки,където съм документирал почти всички фази на развитие на моето(по-точно някогашното) ми Амати.....може би ще бъдат полезни на колегите които евентуално ще се захванат със подбен проект....

малко снимки...

 

П.С: Но и Вихро е прав,въпреки че точно заради сантимента "налях" почти 4500 лв,в моето.....и не съжалявам,защото когато го завърших след почти 2 годишен труд....усещането беше...ами не мога да го опиша,но само заради това усещане,бих го направил отново :D

Редактирано от EX-FLAMES
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Целта оправдава средствата в нашия случай,защото всички сме болни от тази болест,без значение дали е Амати или друга марка ;)

^^^...но проблема по-скоро е, че каквито и козметични операции да се предприемат на по-новите Амати,то няма как да се промени лошото дърво-обработено зле до толкова,че чак се лющи по ръбовете,слепено зле и често съм виждал разлепени слоеве,лошо нарязаните ръбове и корпуси,които на 25-30год. са далеч от правилната окръжност.Повече положителни мнения съм чувал за старите Амати с 20"-овите каси и подсилващи обръчи в корпусите,но пък никога не съм имал вземане-даване с такива......Абе,не ме слушайте мен,аз съм си изкривен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм че Амати не са "най-добре звучащите барабани"(въпреки че от мойте не мога да се оплача,но пък те са подбирани на пърче,а наистина съм виждал и полу разпаднати амати,но това е от отношението на притежателя),но Вихро братче,ти си отговори сам,Всичко е Сантимент!!!Моите барабанки си имат собствена стая в къщата(залагалки,биберони и памперси :greenball: ),разставени са и не се прибират излишно,ииииииииииииииииииииии си ги слушам само аз!И както вече казах,от казармата спрях да свиря сериозно,тъй че сета искам да си го направя такъв заради спорта,без значение колко ще ми легне!!!Сами казахте че това е болест и аз все още имам кризи :) !!!Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не си само ти си с кризите!!

аз моите ги реставрирах близо месец и резултата(поне визуално)се получи супер , но аз за смених целия Аматски хардуеър , само дървото на по старите модели е що годе читаво , иначе всичката железария е УЖАС!!!

Аз се вманиячих и с Пърлския ми сет и 2 години издирвах томове и т.н. и чакам още малко стойки и ще снимам другото сетче!!

ето 2-3 снимки на новото(старо) Амата :)

1101872613.JPG

1192359512.JPG

1289206166.JPG

 

То стана малко Амати - Yamaha моята работа , ама нямаше как!!

Успех на всички с реставрирането на всякакви стари сетове , това е малко скъпо занимание , особено за някой марки , но удоволствието е несравнимо , няма нищо общо с купуването на нов сет(поне при мен беше така , а и моите 2 сета са стари и досъбирани с години и т.н.)

EX-FLAMES ти защо разпродаде сета не разбрах , ако е за кинти не си е струвало , но ти си знаеш все пак!Аз мисля моето Амати да си го паза докато мога(единствено бих го подарил на някой много запален колега , но пак не е много сигурно)

Наздраве на всички

Редактирано от drumvarna
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауу!!

Това с приключването не го бях разбрал , то е по - лошо и от продаването на любимия сет!!

Дано някой ден отново да си зад барабаните!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.