Jump to content
Българският форум за музиканти

Fantasy Mucic Request


InsArtTure

Recommended Posts

Наистина много ще съм ви благодарен, ако можете да ми помогнете по този въпрос. Има доста идеи за фентъзи музика, но нямам нужните синтезирани инструменти.

Вижте този линк:

link

Общо взето в тази насока искам да творя. С две думи казано-саунтраковете на фентъзи игрите ми допадат доста.

 

Лошото е, че нямам идея с какво мога да докарам звученето на подобни инструменти.

 

МОжете ли да ми помогнете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко не разбрах ... за VST инструменти ли питаш?

 

Ако е така, на скоро излезе KORG Legacy - сбор от доста известни КОРГ синтезатори в софтуерен вариант. Аз намерих доста интересни звуци там - от космически до оркестрални (духови и струнни)..

 

Можеш да го пробваш.

 

Абе то софт синтезатори колкото щеш..на "пазара", слушай и избирай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тов Корг-ВСТ ли е? А какво имаш предвид пд слушай и купувай-не мисля, че в момента мога да си позволя да си взема нещо с пари:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тов Корг-ВСТ ли е? А какво имаш предвид пд слушай и купувай-не мисля, че в момента мога да си позволя да си взема нещо с пари;)

Да, VST, RTAS и Stand Alone е. Горер правилно каза...е малко грубичко ама .... :D

 

Много и хубави звуци има и в един пак VST и т.н. синт - LUXONIX Ravity (S)

Внимавай да не го сбъркаш с LUXONIX Ravity R, което е drum синтезатор или както там се нарича т.е. звуци за барабани.

 

Хайде дано съм помогнал малко..и да чуем нещо от теб :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, но можеш ли да ми дадеш някои насоки за да не се мотая-къде ги има тези неща. Аз дори нямам време в момента да проверя на дата.бг.

 

А между другото аз отчаяно търся дръм синтезатор, така че ще го пробвам и това.

 

Веднага щом имам нещата и се науча да работя с тях, ще чуете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходи на twins-torrents.com и зяпай. Ще ти трябва банка за оркестрални семпли (аз се кефя на Gerritan's Personal Orchestra), банки с ефекти (има много там, чети ревюта и си избирай), стабилен сикуънсър (Сонар или Кюбейс), нелош процесор и 1Gb RAM - семплерите са гладни, особено в такива многопистови случай.

 

Аа, и доста музикални познания, за да направиш нещо читаво :headbang:

 

Успех!

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kакто викат в кръстословиците, 'безсмислено упорство' :P

 

Абе по-лесно е, отколкото изглежда. Чух го това, което си постнал - доста е семпло и хич не е трудно за правене. Предимно един голям щрайх, другото са малки партийки. Ако искаш дай едно DVD да ти метна Garritan, а може и да ми минеш на гости да ти покажа как се правят тия неща. И аз съм фен на писане на такава музика, и горе долу се справям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а може и да ми минеш на гости да ти покажа как се правят тия неща. И аз съм фен на писане на такава музика, и горе долу се справям

Благодаря, но имай предвид, че аз съм много начално ниво музикант(наитина много) и нямам никакво образование. Правя го не защото смятам, че ще излезе нещо, а защото имам голямото желание да го правя.

 

А какво е това Гаритан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах какво е геритан, но има ужасни изисквания. Лошото(което не споменах) е, че имам много слаб компютър и в близките 1, 2 години със сигурност ням да си позволя по-добър.

Така че ми се ще програмите да са по-малко изискващи. Но това не пречеи да имам "силните" на дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а може и да ми минеш на гости да ти покажа как се правят тия неща. И аз съм фен на писане на такава музика, и горе долу се справям

Благодаря, но имай предвид, че аз съм много начално ниво музикант(наитина много) и нямам никакво образование. Правя го не защото смятам, че ще излезе нещо, а защото имам голямото желание да го правя.

 

А какво е това Гаритан?

http://www.garritan.com/GPO-features.html :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и софтуерни синтезатори, примерно Edirol Orchestral и Synful Orchestra, които наистина на звучат толкова добре, обаче са много по-леки, и ще ти свършат работа.

 

А триаа да понаучиш малко теорията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

А триаа да понаучиш малко теорията :ph34r:

:read: :read:

 

Иначе Едирол-а наистина не звучи чак толкова лошо и е доста малък и лек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.