Jump to content
Българският форум за музиканти

Пореден опит на бедрум ниво


Recommended Posts

Понеже съм заточен да си седя в нас и шило в торба не стои.

 

Направих поредния опит за запис в къщи на по тихи нива.

 

Засега 2 семпъла само - ще бъда благодарен за критики и съвети.

 

клик1

 

клик2

 

чейна е страт китара , сеймър дънкън алнико про , лампов амп - хайгейн канал (на бедрум ниво) , 1х12 V30 портед , см 57 , 0202 , аудишън дефолт настройки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готини семпли, това което ме кефи е че са записани сурово, без обработки и пудри и като такива дават идея за истинския саунд на съответния гиър

 

Иначе що се отнася до критики и съвети , трудно ми е да давам такива, защото нямам идея какво си целял да постигнеш. За мен семпъла няма за цел да изкара максимално добър звук или нещо такова, а да демонстрира реалния звук на амп или суровия материал, който същия може да предостави , при записна сесия.

 

Според мен усолвателят има много потенциал, звучи малко прекалено агресивно като за мен ( аз не съм голям разбирач на тежкия звук , така или иначе ) бих го записвал с микрофон под ъгъл( по възможност два ) на средата между магнита и ринга на говорителя. Също за запис при стайни нива бих използвал атенюатор, точно при този амп, защото при набримчване на крайни лампи, гейна се вдига, саунда пооменва и се позаглажда ( да не ти ги обяснявам точно на теб тези работи, по скоро трябва да е обратното :beer: ). Ако има типичните ниски, средни и високи като корекции , за да го докарам по като а моя вкус, бих вдигнал средите една идея и дръпнал високите малко ( знам че не това се търси при хай гейн саунда, но аз говоря от стриктно моя гледна точка) за да поомекне.

 

Ето два пресни семпъла от мен, за да не съм голословен

 

http://www.4shared.com/file/113473014/1bae6ae0/engl-akg.html

http://www.4shared.com/file/113473064/54ef.../Engl-sm57.html

 

Китарата е с алнико хъмбъкъри, ампа е Енгл със същия говорител , с мастер на 1 (малко под :) , беше вечер), единия семпъл е с Шур СМ57, а другия с АКГ 3000 нещо си, няма никакви корекции от компа, а честоите на ампа са на 12 часа, както и гейна

 

п.п. Сори че ти пускам семпли в темата, просто исках да покажа какъв саунд горе долу имам предвид, записан в сходни (бедрум) условия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^семплите ти са яки мерси за изчерпателния пост

 

Мика наистина съм го монтирал под ъгъл между магнита и ринга както си го описал.

 

Ето един тейк със среди (в предишните смепли бяха орязани до дупка) и леко дръпнах требъла ама съвсем малко.

 

+ мидл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.