Jump to content
Българският форум за музиканти

препоръчайте ми класическа или акустична китарка до 300лв


danny3

Recommended Posts

здравейте,

преди бая годинки свирих на класическа китара и сега пак ми се присвири

 

срещам сериозни затруднения в избора на китарка

 

можете ли да ми препоръчате китара която мога да си купя лено и бързо от някой съфорумник или магазин в софия?

 

мога да отделя до 300лв

 

свирил съм на класическа но нямам нищо против сега да си взема класическа или акустична

 

падам си по мелодийките на blackmore's и най-вероятно ще се опитам да свиря нещо от по-лесничките мелодии

 

приемам освен съвети за марка/модел който се предлага у нас, също и директни предложения от съфорумци

 

 

благодаря ви предварително!

 

 

едит: също така ако някой си е купувал кремона, да помогне как и от къде, четох само хубави работи но не намирам как и от къде мога да си купя кремона

Редактирано от danny3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Част, от марките, които се продават са:

 

Yamaha(Dynacord)

Washburn(Малък ЦУМ/Фактор???)

Fender(xxxx)

Stagg(Malyk ЦУМ/други магазини)

Valencia, Richwood и др.(Капъша)

Walden(не знам къде, но ги хвалят)

 

Стаг не са скъп, звучат прилично но не са супер-добри.

Фендер - евтините са ОК според мен, но не ги прехвалват твърде много. В РФ има и други марки, които можеш да пробваш.

Washburn - бях хващал един модел, които струваше около 220 и ми хареса като за парите си, но не бих казал, че е върха.

Yamaha.. разрови се назад в темите. Имаше един модел F310, който kitaratapesho и synchu доста активно препоръчваха и аз им се доверявам на мнението, понеже са в час.

Valencia - имаше една класическа с пиезо в Капъша за около 500 - много ми хареса, а и май не я е продал още.

Walden - нeскъпи китари, които са хвалени.

 

Можеш да чуеш и из раздел "семпли". Има записи на някои китари.

Също така пробвай и прецени.

 

Виж и тази оферта:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=60273

Малко по-дебело от твоята граница, но може би си заслужава.

Разгледай и другите оферти в раздел "Продавам".

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Walden-ите са в Динакорд. Готини китарки са (като за парите си, разбира се), въпреки че класическите не знам как са, не съм ги тествал. Но имам от уестърн сериите, направил съм и кратък семпъл в съответния раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също бих препоръчал Cort (също от Dynacord). Когато си купувах електрическа пробвах една класическа на Корт и доста ми хареса като звучене... не че много разбирам де :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,ако ще е класическа можеш да пробваш и Кремоните.Преди време се отбих до Казанлък и се оказа,че нашите хора правят учудващо добри китари.Цените почваха от 220 лв.Ако ти скимне да ходиш,мини през музикалния магазин на Херберт.При него има всичко,а и човека е изключително честен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма съм тиква,съжалявам!Ето мейл:musichousekazanlak@yahoo.de,а това е телефон на жена му(Марион Реттерат):0888323046,само че ще трябва да се оправяте на английски или немски.Имам и адреса,но не мога да ви ориентирам,защото не се постарах да запомня улиците.Цар Симеон Велики 3.Това е адреса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е в Канзас (Казанлък) нали ? :beer: Следващият път кат ходим при бабата на жената непременно ще го посетя ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

благодаря ви,

и за страхотните предложения, възползвах се :)

взех си това:

 

http://www.hohner.eu/index.php?585

китарата ме грабна още от първия звук който издаде :) но по струните има петна и там където са петната струните не са гладки

 

 

можете ли да ме посъветвате от къде да си взема струни и какви ? искам хубави струни по възможност

малко са ми се разнежили пръстите, от бая време не съм свирил, но бъзро ще влезна в ритъм преполагам :)

 

благодаря отново!

Редактирано от danny3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Къде се намираш, за да те посъветваме за струните откъде да си ги купиш? Ще трябва разбира се да откриеш струните, които най-много си отиват с твоята китара, което е въпрос на експерименти ...

В БГ, ако не се лъжа се намират:

- Earnie Ball Earth Wood

- Elixir Acoustic

- D'Addario

- Guild

- Martin мисля че имаше също...

Колегите ще ме допълнят.

Аз персонално, като дебелина на струните, предпочитам Light/Medium (12- 54 или 53 като размер) или Medium (13-56), но зависи от конкретната китара и стила ти на свирене, като марка предпочитам Thomastik-Infeld (които в БГ ги няма за мое съжаление), Ernie Ball EarthWood, Elixir, Martin, Guild в зависимост от конкретната китара, но приблизително в този порядък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

във всички музикални магазини има струни за акустична

аз предпочитам ФосфорБронз(93/7) пред Бронз(80/20), но това вече е въпрос на вкус

 

на първо време сложи 10ки за да ти посвикнат пръстите .. но натам трбява да ги удебелиш за по- добър звук

 

марки Fender,ErnieBall,Martin,Darco,D'Addario,Ямаха... и т.н. каквито и да вземеш щом са ръждясали няма да сгрешиш....

 

може и да пробваш от бебеТом (май в момента има само мартин подходящи)

 

пък като смениш 2-3(че и повече марки) ще разбереш кой ти допадат.. моя фаворит са Ърни(ErrnieBall-SlinkyAcoustic)

 

ред: сънчо ме е изпреварил в пост-а

гледай ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да са за акустична ... тези за ел също ще станат, но няма да са са толкова звучни

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.