Jump to content
Българският форум за музиканти

"Garland" Custom Amp


Recommended Posts

^^

 

И на мен ми е интересно, би ли споделил малко повече? Реално с един G-A#-D можеш да превключваш и мейджъра и каналите на усилвателите.

 

А и ти ползваш ли 402 вида звук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами двойния луп е огромно предимство според мен...единствения "недостатък" е необходимостта от втори ефект процесор...като се замисли обаче човек Джи Мейджера например е страхотно звучащ процесор почти за без пари така че едва ли е чак толкова натоварващо...обаче така цялата система се управлява от футсуича на усилвателя...рядко в рамките на една песен се налага да се ползват повече от четири отделни бленди...освен това системата може да се подреди по друг начин така че да даде още повече възможности...например разделя се входящия сигнал на две с подходящо устройство...след което единия сигнал отива в усилвателя а другия в преамп вързан за единия ефект луп...така има още повече възможности...аз например свиря почти на 100% с драйв и по този начин в бъдеще мога да си наредя рака с допълнителен драйв преамп без да губя нищо...ако се замислите сериозно само предимства ще откриете в двойния луп..."недостатък"-а както започнах са повече пари за повече устройства...ама при положение че усилвателя спрямо качествата си е направо безплатен подарък и не мога да съзра проблем...изобщо идеята е усилвателя да е единственото перманентно нещо в рака а всички останали устройства да бъдат пренареждани на вкус при необходимост...и изобщо вижте ги колегите в чужбина какви огромни сложни многокомпонентни системи ползват и не ми гледайте скромното ракче...претендирам че системата ми има много възможности и потенциал...освен това звучи убийствено и не отстъпва по моему на повечето подобни като качества...но е най-евтината възможна за целите които преследвам...по скромно няма как за жалост...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...сещам се още по-голямо предимство на двойния луп...ако усилвателя се ползва с ефекти "камиончета"...без тази екстра човек трябва или да е октопод или много добър хореограф на настъпикутийките...и пак е невъзможно всичко да бъде настъпено едновременно...а така с едно семпло щракване имаме точния звук на точното време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауууу и аз скоро се обзаведох с едно подобно зверче ...ама мойто е по убавооооо :)))хихихихих

добре съм дошел у сем.Гарландови :)хехехехе .....................ама още си търса моето си кабинет и не съм сфирукал достатъчно с него ...но за сметка на това си взей и един гарланд хамелеон /не ме питайте какво е това ...таййна майна :)

поздрави на галин и на всички от фемелито ...

Б.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

...а така...много бих се радвал ако дядо мраз ми донесе нещо подобно...ама от друга страна и така съм си добре за момента...както казваше баба ми "всичко прекалено е вредно"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Галин вече е класик, не знам дали си дава сметка?...

 

Значи му е време да закове няколко точно определени базови модела, с негова схемотехника (и ако трябва - патенти), да сложи официални базови цени (за екстрите - отделно) и да си направи фирмен сайт. Щото тука има над 10 Гарланда, всичките различни, кой със схема от Меса, кой от някой друг... това не е много "класическо", май ?

Аз бих дал пари за български усилвател, бих дал пари на сънарондик, за родна марка, но не и за да ми направи реплика на "еди-кой-си ректифайър" в кутия, различна от оригиналната !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих дал пари за български усилвател, бих дал пари на сънарондик, за родна марка, но не и за да ми направи реплика на "еди-кой-си ректифайър" в кутия, различна от оригиналната !

 

Нито един амп, който съм правил не е точно копие на някакъв друг амп. Може някой от каналите да има за основа някаква определен тип схема, но само толкова.

Сайтът е в процес на поготовка, но не мога да кажа кога точно ще е готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Идеята ми е да си вържеш гащите от патентно-правна страна, не искам да те критикувам. Аз с гордост бих свирил с твой усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също освен моя бас амп имам и лампов китраен пак от Галин.

За 2ният loop и 2бр. G-Major аз същият този проблем го реших (по точно идеята е моя а Галин я реализира) по следният начин - един стандартен конектор отзаде за превключване на каналите посредством нормален footswitch. G-major има такъв изход и така спокойно с него при смяна на MIDI канала освен банката с ефектите, сменям чист/гейн каналите.

По този начин хем рака е по-малък хем по-евтин хем работата която върши е същата

 

... само да споделя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Може подобно и от N-аудио, например :nono:.

 

...и аз за това си помислих...ама за сега съм си доволен и така...върша си работа идеално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и аз за това си помислих...ама за сега съм си доволен и така...върша си работа идеално...

 

Само да допълня, че се срещат и Гарланди с MIDI управление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Днес пак свирих на ГАРЛАНД-а и си е перфектен във всяко едно отношение...не бих си го поръчал нито с единичен луп нито с миди управление...като ме стегне шапката просто вземам по едно миди за двата процесора и си решавам въпроса с управлението кардинално...в крайна сметка самия усилвател с рак кейса и останалите устройства тежи достатъчно и заема толкова пространство че дали ще има една миди педалиера или две респективно един или два процесора е почти без значение за общата беда...тъкмо ще е по-прегледно...а ако си взема две миди пчели и си направя педалборд от тях и суича на усилвателя ще се получи по-лесно преносимо от стандартна миди педалиера...причината да не се засилвам с педалиерите е че за сега съм си намерил само по един единствен използваем вариант на звук за всеки канал...а и не искам да звуча като Корн...рак ГАРЛАНД-а по моему е толкова успешен в този си вид че Галин спокойно може да го засилва като сериен модел без изменения...днес за секунди го избих на 1/4 мошност и щях да срина блока със съвършенство на звука...дори се притесних да не объркам някоя темичка че да не ме подиграват съседите после...

 

ПС: :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.