Jump to content
Българският форум за музиканти

Пикинг


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Aко не се лъжа Malmsteen ползва Economy Picking за всякакви гами, а не altern.

Според мен при Alter. се хаби доста време при преминаването от струна на струна, което хич не е удобно за Shredding.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Aко не се лъжа Malmsteen ползва Economy Picking за всякакви гами, а не altern.

Според мен при Alter. се хаби доста време при преминаването от струна на струна, което хич не е удобно за Shredding.

Такива като Малмстийн (не че познавам втори Малмстийн :) ) могат да си позволят какво ли не - просто е адски добър. Съветвам те да отработиш едни и същи неща по двата начина и да сравниш резултата - запиши се и забави записа за да чуеш добре какво точно се е получило. Според мен и по двата начина можеш да постигнеш висока скорост - търси "чист" пикинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко не се лъжа Malmsteen ползва Economy Picking за всякакви гами, а не altern.

Според мен при Alter. се хаби доста време при преминаването от струна на струна, което хич не е удобно за Shredding.

Malmsteen може да бъдеш сигурен ,че за скали ползва само и единствено ALTERNATE пикинг :( както и Michael Romeo (видях че някъде ставаше дума за него) .Не бъркайте alt. picking с economy - правилото при първото е редуване на удари надолу и нагоре :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко не се лъжа Malmsteen ползва Economy Picking за всякакви гами, а не altern.

Според мен при Alter. се хаби доста време при преминаването от струна на струна, което хич не е удобно за Shredding.

Такива като Малмстийн (не че познавам втори Малмстийн :( ) могат да си позволят какво ли не - просто е адски добър. Съветвам те да отработиш едни и същи неща по двата начина и да сравниш резултата - запиши се и забави записа за да чуеш добре какво точно се е получило. Според мен и по двата начина можеш да постигнеш висока скорост - търси "чист" пикинг.

Благодаря за съвета. :(

Пробвал съм доста пъти да сравнявам двата вида пикинг и все стигам до извода, че като свиря някоя гама (например един най-прост хармоничен минор) много по-лесно и чисто излиза с икономично изПерване.

Например - пробвайте да изсвирите само първите 5-6 такта на "Трилогията" Опус 4ти с Алтер. пикинг да видим дали ще стане.

Извод: Според мен истински шред се прави само с икономичен пикинг. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко не се лъжа Malmsteen ползва Economy Picking за всякакви гами, а не altern.

Според мен при Alter. се хаби доста време при преминаването от струна на струна, което хич не е удобно за Shredding.

Malmsteen може да бъдеш сигурен ,че за скали ползва само и единствено ALTERNATE пикинг :( както и Michael Romeo (видях че някъде ставаше дума за него) .Не бъркайте alt. picking с economy - правилото при първото е редуване на удари надолу и нагоре :(

А ти можеш да бъдеш сигурен, че Ингвей комбинира двете и не използва нито само едното, нито само другото. Особено за гамите (или "скали" както чета наоколо) той използва така нареченият "кръгов" пикинг. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено за гамите (или "скали" както чета наоколо) той използва така нареченият "кръгов" пикинг. :D

:D "кръгов" пикинг ???? Би ли обяснил ,плз ...

Не съм казвал ,че Малмстийн ползвал САМО и ЕДИНСТВЕНО алт. пикинг ,казах че при свирене (за бързите пасажи си говорим тук) на скалички ползва алт. пикинг ,а НЕ иконъми .Не се заяждам ,просто пояснявам + тва преди по-малко от час свирих едни упражнениица от неговото DVD и пак му се възхищавах на перфектната пикинг-постановка на дясната ръка :D:(:(:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено за гамите (или "скали" както чета наоколо) той използва така нареченият "кръгов" пикинг. :D

:D "кръгов" пикинг ???? Би ли обяснил ,плз ...

Не съм казвал ,че Малмстийн ползвал САМО и ЕДИНСТВЕНО алт. пикинг ,казах че при свирене (за бързите пасажи си говорим тук) на скалички ползва алт. пикинг ,а НЕ иконъми .Не се заяждам ,просто пояснявам + тва преди по-малко от час свирих едни упражнениица от неговото DVD и пак му се възхищавах на перфектната пикинг-постановка на дясната ръка :D:(:(:(

:D Ами на мен ми е обяснено по следния начин - използваш максимално малки движения от китка като при преминаването от една струна на друга ръката ти описва вид елипса или дъга. Доста трудно се свиква, но свикне ли човек, вече е доста лесно. Както казва Yngwie - "За да овладееш кръговия пикинг, задължително трябва да умееш alternate пикинг." :D

Редактирано от Rising_Force
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извод: Според мен истински шред се прави само с икономичен пикинг. :(

земи чуи Майк Анджело и пак ще си говорим, неговите шредове са предимно(да не кажа напълно) с алтернейт, и някак си ми звучат доста по-бързи и изчистени от на Ингви(това си е само мое мнение) :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например - пробвайте да изсвирите само първите 5-6 такта на "Трилогията" Опус 4ти с Алтер. пикинг да видим дали ще стане.

Извод: Според мен истински шред се прави само с икономичен пикинг.  :D

Като говориш за първите тактове на Трилогията, включваш ли трите встъпителни прехода, с малки паузи м/у тях (уникални като звучене :(:(:D ) или имаш предвид това което следва по-нататъка?

Ако е първото - без коментар (на скорост съм ги докарвл що годе, но това нагло "цигулково" звучене на друго място не съм го чувал). За другото - първите 3 тона са с 1 удар на перото, 4-тият (все още на първа струна) - "по избор на клиента" :D, нататъка спокойно си караш на алтернейт (леле колко е мъчено това парче от мало и голямо... :D:D:( ).

Хайде успех по стъпките на Ингви! :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко не се лъжа Malmsteen ползва Economy Picking за всякакви гами, а не altern.

Според мен при Alter. се хаби доста време при преминаването от струна на струна, което хич не е удобно за Shredding.

Такива като Малмстийн (не че познавам втори Малмстийн :( ) могат да си позволят какво ли не - просто е адски добър. Съветвам те да отработиш едни и същи неща по двата начина и да сравниш резултата - запиши се и забави записа за да чуеш добре какво точно се е получило. Според мен и по двата начина можеш да постигнеш висока скорост - търси "чист" пикинг.

Благодаря за съвета. :(

Пробвал съм доста пъти да сравнявам двата вида пикинг и все стигам до извода, че като свиря някоя гама (например един най-прост хармоничен минор) много по-лесно и чисто излиза с икономично изПерване.

Например - пробвайте да изсвирите само първите 5-6 такта на "Трилогията" Опус 4ти с Алтер. пикинг да видим дали ще стане.

Извод: Според мен истински шред се прави само с икономичен пикинг. :(

За скорост алт. пикинга е много по-добър, поради простата причина, че като тръгнеш да свириш бързо с иконъми пикинг, "икономията" ти убива скоростта..."разваляш" си ъп-даун-ъп-даун серията и това бави(примерно два ъпстроук-а един след друг)...виж видеото на Майк Анджело(да, по-бърз е от Ингви, колкото и да не ви се иска на някои), той го обеснява много по-добре от мене...Ето ти и едно доказателство:

пробвай тремоло на коя да е сруна(или на две):

така:

--д-г-д-д-г-д-г-г--д-г

--0-0-0-0-0-0-0-0-0-0

и след тва така(алт.):

--д-г-д-г-д-г-д-г--д-г

--0-0-0-0-0-0-0-0-0-0

 

Едит: въпросната Трилогия не ми е проблем с алтърнейт да я свира, даже с иконъми не мисля, че ше успея.

Редактирано от st0rmblastt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета. :(

Пробвал съм доста пъти да сравнявам двата вида пикинг и все стигам до извода, че като свиря някоя гама (например един най-прост хармоничен минор) много по-лесно и чисто излиза с икономично изПерване.

Например - пробвайте да изсвирите само първите 5-6 такта на "Трилогията" Опус 4ти с Алтер. пикинг да видим дали ще стане.

Извод: Според мен истински шред се прави само с икономичен пикинг.  :(

 

С така нареченото от теб "икономично изПерване" по-чисто може да излезе само ако переш с Ариел, но ако става дума за свирене даваш абсолютно безпочвени и безмислени твърдения и ако някой младеж чете темата и види твоя бисер ще вземе да си каже - видиш ли почвам само economy picking да тренирам. Да не говорим за "извода" в края на мнението ти - е как можа да го кажеш?! Вземи изгледай малко повече уроци на водещи китаристи, изчети малко интервюта и ще ти светне, че такова нещо като по-добър, най-добър или какъвто и да било стил на пикинг няма а за максимално изчистено и акцентирано свирене се използва alternate picking като предпочитан стил независимо колко сложен или бърз е пасажа които ще се свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти и едно доказателство:

пробвай тремоло на коя да е сруна(или на две):

така:

--д-г-д-д-г-д-г-г--д-г

--0-0-0-0-0-0-0-0-0-0

и след тва така(алт.):

--д-г-д-г-д-г-д-г--д-г

--0-0-0-0-0-0-0-0-0-0

Въпросното доказателство е изключително неудачен пример!!

При икономичния пикинг се свирят последователно два еднакви удара само при преход на друга струна!!

 

Естествено, че тремоло се прави с alternate!!

И чисто технически погледнато икономичният пикинг е по-икономичен (ах, каква изненада) откъм движение и :arrow: дава шанс за по-бързо свирене. Има обаче още един куп фактори, от които зависи.

 

П.П. За да не се изтрепвате, кой стил е по-добър, нека да ви затапя с един цитат (по памет):

Като се подготвях за този урок (Speed Kills), изгледах няколко подобни видеота и това, което ми направи впечатление беше, че един казва, че неговият стил на пикинг е най-добрия, друг казва, че първия смуче( :( ) и неговия е най-добър. За мен няма най-добър - аз ги предпочитам всички.

:D:(:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерът нарочно е такъв.

Това, че е по икономичен НЕ компенсира време при наистина бързото свирене! Трябва да се опита за да се усети, ама с нещо наистина бързо, не стандартните Малмстийн-ски истории(напр. Трилогията, която не е критерий за голяма скорост).

Наистина, при самата ъп-даун-ъп-даун-... последователност наистина по-бавно се преминава от една струна на друга, отколкото при икъноми-то. Нарочно съм дал тоя пример, защото като се свири бързо, рабата е абсолютно същата като на една сруна(в смисъл самата скорост) и с алтърнейт се постигат по-високи резултати. Не мога да го обесна хубаво да му се не знае! :(

Абе вижте в Speed Kills, той обеснява много добре човека(Анджело) точно защо. Пробвайте...

Редактирано от st0rmblastt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да добавя един цитат от видеото на Майкъл Ромео:

"Така, това е урок номер едно - пикинг и пръстовки. Ще ви демонстрирам пример за моя стил на пикинг - предимно алтернейт. И така ..."

И следва нещо което трябва да се види и чуе. Тук няма как да се напише. :(

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.