Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет на начинаещия


Recommended Posts

Здр искам да свиря на ел китара,ак може да ми препоръчате някоя марка и нещо нз уроци как мога се науча :hysterical: ще съм ви благодарен,вече цъкнах тема купувам :greenangel: ,до сега съм чувал за стаг са добре за начинаещи но чакам съвети :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Опасявам се, че ако ти препоръчаме марка, ще направим на някого реклама.

 

Марките, които се предлагат тук са Cort, Squier, Washburn, Ibanez, Jackson, Yamaha, Richwood, Stagg, Career, Dimavery, Blade, Factor...... и т.н.

 

Като правило, китарите за под 300 са съвсем нисък клас и са за начинаещи. Имат редица недостатъци.

Китарите в диапазона около 500-1000 са среден клас и си имат съответните достойнства.

По-скъпите китари са вече среден до висок клас.

 

Разбира се, два еднакви инструмента няма и трябва да се избират винаги, когато е възможно на ухо.

Неопитен китарист едва ли знае какво точно избира, аккво да слуша и какво да гледа.

По въпроса можеш да намериш стотици теми назад в "китара", ако не те мързи, разбира се.

Ако те мързи, рискуваш да останеш не съвсем информиран.

 

Аз ти препоръчвам да пробваш всичко след което да си решиш сам.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр искам да свиря на ел китара,ак може да ми препоръчате някоя марка и нещо нз уроци как мога се науча :hysterical: ще съм ви благодарен,вече цъкнах тема купувам :greenangel: ,до сега съм чувал за стаг са добре за начинаещи но чакам съвети :).

Моят съвет е ако имаш пари да не взимаш Стаг.След като вземеш китара,ходи на уроци и внимавай за изгърбването(казвам ти го от личен опит!)!!!Всеки съфорумник може да ти препоръча инструмент,но трябва да поясниш каква музика искаш да свириш и с колко пари разполагаш

КЪСМЕТ В НОВОТО НАЧИНАНИЕ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Malcolm Young: Нека не слагаме шаблони на разни марки - това са глупости.

На всеки е ясно, че най-евтините китари не са цвете, без значение от марка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се орентираш за цените- http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=59081 иначе има много такива теми използваи търсачката.Иначе по добре да не казвам марка че тука ще почнат едни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК мерси за всъветите ще се поразровя в стари теми предполагам ще намеря нещо мс още веднъж :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

100% ще намериш ама аиде маи тва беше последната- http://forum.muzikant.org/index.php?showto...%E8%ED%E0%E5%F9 и ако нямаш кубе- http://forum.muzikant.org/index.php?showto...ED%E0%E5%F9Има още десетки за китарата.

Поздрави

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като правило, китарите за под 300 са съвсем нисък клас и са за начинаещи. Имат редица недостатъци.

 

.

 

Много се дразним като някой се изразява така .Мята китара е от 10 лева от битака па не е некъв буклук.Обикновенно представлява дърво с адаптери и струни и прагчета и др.Така че пич взимай там нещо ,според мен нема значение 10 или 1000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hristo9611 Не се изразявай по този начин.Evtim Djerekarov е 1000 пъти по-компетентен от тебе + това от китара до китара има разлика!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам може би щото съм самоук и беден студент(ученик)незнам разликата между китара от 10 или от 1000 (може би как изглежда).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е само в външния вид иди в някои магазин пробваи китара от 300лвл и китара от 1300 и пак пиши.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам може би щото съм самоук и беден студент(ученик)незнам разликата между китара от 10 или от 1000 (може би как изглежда).

 

Много се дразним като някой се изразява така .Мята китара е от 10 лева от битака па не е некъв буклук.Обикновенно представлява дърво с адаптери и струни и прагчета и др.Така че пич взимай там нещо ,според мен нема значение 10 или 1000

Според мен някой се ебава с това изказване,не може да има толкова малоумно създание,дори и циганин,най малкото не можеш да работиш с комп ако ти е толкова багажа в тиквата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.